Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 7 червня, 09:10:47

Депутати підтримали ініціативи колективу обласної телерадіокомпанії "Сівер-Центр"

29.08.2014   14:59Агенцiя

29 серпня перший заступник голови обласної ради Олександр Кодола взяв участь у робочому засіданні постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури та інформаційної сфери, на якому було розглянуто звернення генерального директора ОДТРК «Сівер-Центр» А. П. Білібаєва до голови обласної ради М.В. Звєрєва щодо реформування обласних телерадіокомпаній. Провів засідання голова комісії Анатолій Заліський.

В ході обговорення порушеної теми, депутати заслухали інформацію голови обласної організації Національної спілки журналістів України Анатолія Тютюнника та заступників голови ОДТРК «Сівер-Центр» Леоніда Юревича і Олега Шолоха стосовно ситуації, що створилася в державі після прийняття Закону «Про суспільне телебачення і радіомовлення України».

В цілому фахівці позитивно оцінили необхідність створення суспільного телерадіомовлення. Однак новий Закон містить низку прогалин стосовно трансформації обласних державних телерадіокомпаній у суспільного мовника. Його поспішне введення може спричинити те, що замість повноцінних обласних телерадіокомпаній із десятками досвідчених фахівців, цікавих творчих проектів, в регіонах можуть відкритися кореспондентські пункти-філіали центральної супільномовної компанії, які будуть обмежені як творчо та ресурсно, так і кадрово, що далеко - не на користь місцевим територіальним громадам, які на сьогодні мають надійних висвітлювачів інформації про їх життя.

Як було зазначено, в числі причин цього - відсутність дорожньої карти реформування обласних державних телерадіокомпаній, існування реальної загрози втрати регіональних каналів мовлення. При обговоренні також було відзначено і те, що у багатьох випадках ці канали створювалися за сприяння та фінансової участі органів місцевого самоврядування, які, таким чином, мають право на збереження регіонального телерадіомовлення. До того ж, майбутні зміни до Конституції України передбачають передачу ряду владних повноважень на рівень територіальних громад. То ж до завершення цього процесу переформатовувати роботу обласних державних телерадіокомпаній недоцільно, - таку спільну думку на підтримку звернення ОДТРК окреслили члени постійної комісії.

Підтримуючи ініціативи колективу обласної ТРК та колег-депутатів, перший заступник голови обласної ради Олександр Кодола, зокрема наголосив, що насамперед треба зберегти ті творчі і матеріальні здобутки обласних телерадіокомпаній, які надбано за багато років роботи і надійно служать громадам та регіонам, а вже потім, раціонально, із врахуванням всіх думок і пропозицій, рухатися далі. Він також схвалив рішення постійної комісії, яка, за результатами засідання, рекомендувала обласній раді звернутися до вищих органів державної влади України з пропозицією відтермінувати впровадження суспільного мовлення на базі ОДТРК та, в умовах інформаційної війни, на даному етапі зберегти державне мовлення як потужний центр об’єднання і консолідації громад в регіонах.

 

Останні новини Чернігівщини

Шахтар (Донецьк) - Десна (Чернігів) 3:2

Шахтар (Донецьк) - Десна (Чернігів) 3:2 19:12

Голи: Фернандо, 4, Марлос, 26, 51 - Фаворов, 32, Будківський, 89.

Будівельна діяльність Чернігівщини у січні–квітні 2020 року. ДОВІДКА

Будівельна діяльність Чернігівщини у січні–квітні 2020 року. ДОВІДКА 14:02

У січні–квітні 2020 р. обсяг виробленої будівельної продукції (виконаних будівельних робіт) підприємствами області склав 500 млн.грн.

Віталій Загайний офіційно представив голову Ніжинської РДА - Григорія Ковтуна

Віталій Загайний офіційно представив голову Ніжинської РДА - Григорія Ковтуна 13:41

5 червня Віталій Загайний, перший заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації, представив активу Ніжинського району Григорія Ковтуна, новопризначеного голову Ніжинської РДА.

Чернігівщина +5 хворих на коронавірусну інфекцію

Чернігівщина +5 хворих на коронавірусну інфекцію 13:31

Захворіли по одному жителю Ніжинського та Козелецького районів, а також двоє жителів Чернігівського – усі вони лікуються вдома. П’ятого хворого – жителя Чернігова, госпіталізували.

Чернігівщина – лідер за кількістю природоохоронних об’єктів

Чернігівщина – лідер за кількістю природоохоронних об’єктів 13:28

В області налічується 674 об’єкти природо-заповідного фонду, загальною площею майже 263 тисячі гектарів.

АНОНСИ ПОДІЙ