Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 27 лютого, 22:55:52

Долю Алеї героїв обговорювали у чернігівській "Просвіті"

23.08.2014   09:19

Засідання прес- клубу "Просвіта" присвячувалося темі пам'яток совєтчини, без ліквідації яких перемогти Україні неможливо.

Василь Чепурний, голова обласного товариства "Просвіта": "Нам, просвітянам, коли ми вимгалаи несення пам'ятників Лєніну та перейменування вулиць, говорили - какая разніца і ето же культура! Тепер ми бачимо: там, де Лєніна повалили - сепаратизму нема. Прямий зв'язок між пам'ятками і політикою".

Сергій Бутко, представник Інституту національної пам'яті, нагадав, що російські більшовики недарма, щойно прийшовши до влади, почали нищити всі знаки минулого режиму. Сергій Бутко впевнений, що треба вирішувати у Чернігові питання і про знесення пам'ятників на Алеї героїв у Чернігові: "Крім льотчика часів другої свтіової війни, всі інші боролися проти незалежності України. Тому їх пам'ятники не можуть бути обличчям міста. Їх треба знести в історичний музей, але не лишати на Алеї героїв".

Нагадаємо, що там стоять пам'ятники Юрію Коцюбинському, Віталію Примакову, Антонову -Овсієнку, Подвойському, Щорсу та Кропив'янському.

Сергій Соломаха, громадський активіст, заступник голови обласної організації Народного Руху, наголосив, що саме героїзація періоду другої світової війни і є однією з причин війни з Росією. Ті, хто підняв зброю проти України, виховані на павліках морозових, космодем'янських та інших совєтських міфах.

Учасники "круглого столу" прийняли резолюцію:

Просвітяни Чернігівщини постійно наголошували на необхідності ліквідації символів тоталітаризму, проте й досі у Чернігові, інших містах області є вулимці імені російських терористів, на багатьох комунальних закладах висять барельєфи, пам'ятні дошки тощо, присвячені СРСР та діячам КПРС.

Ми пропонуємо:

1. Замість комісії по перейменуванню вулиць міської ради утворити комісію по збереженню та розвитку культурно- історичного середовища Чернігова,
2. першочергову позбутися назв вулиць, що носять імена комуністичних терористів Войкова, Воровського, Мурінсона, Клари Цеткін, Долорес Ібаррурі, Рози Люксембург, а також україноненависників - Бєлінського тощо,
3. Відмінти останні рішення міськради про присвоєння назв вулиць комуністам періоду другої світової війни,
4. Припинити героїзацію "афганців" та інших учасників інтернаціональних воєн СРСР,
5. Ліквідувати на всіх державних та комунальних закладах символи СРСР (герби, зображення прапорів, Лєніна тощо),
6. Привести назви вулиць Чернігова у відповідність до норм українського правопису.

До речі, абсурдом була названа ситуація, коли в теперішню комісію по перейменуванню вулиць входять два представники комуністів - Герард Кузнєцов та Микола Скоробагатько.
 

Останні новини Чернігівщини

В області відпрацьовані заходи із запобігання поширенню коронавірусу

В області відпрацьовані заходи із запобігання поширенню коронавірусу 16:17

26 лютого голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко провів об’єднане засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і тимчасової протиепідемічної комісії щодо координації роботи із запобігання занесенню та поширенню на території області випадків захворювання коронавірусом.

Депутати підтримали рішення щодо знесення недобудови

Депутати підтримали рішення щодо знесення недобудови "Дворянського зібрання" на Валу 16:08

27 лютого на засіданні 52-ї сесії Чернігівської міської ради 7-го скликання депутати підтримали питання щодо визначення відповідального управління міської ради, якому буде доручено провести необхідні заходи, пов’язані зі знесенням багаторічної недобудови на Валу, з урахуванням однієї правки.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 12:55

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Капелі бандуристів - 10 років

Капелі бандуристів - 10 років 12:48

Своє перше десятиліття відзначив один з найунікальніших бандурних колективів України — Капела бандуристів імені Остапа Вересая Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.

Затвердили бренд міста

Затвердили бренд міста "Ніжин-завжди різний" 12:16

26 лютого на черговій 68 сесії Ніжинської міської ради VII скликання було прийнято важливе рішення для громади «Про організаційні заходи щодо визначення бренду міста Ніжина».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини