Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 27 жовтня, 04:13:03

Голова облдержадміністрації Володимир Хоменко дав інтерв’ю представникам обласних та всеукраїнських засобів масової інформації

18.01.2012   16:30

18 січня голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко в рамках телепрограми “Студія “Діалог” дав інтерв’ю представникам обласних та всеукраїнських засобів масової інформації.

Голова Чернігівської ОДА Володимир Хоменко дав інтерв’ю

Голова Чернігівської ОДА Володимир Хоменко дав інтерв’ю

Під час спілкування керівника області з журналістами мова йшла про реалізацію на регіональному рівні реформ, ініційованих Президентом України Віктором Януковичем; посилення повноважень і розширення функцій регіонів у рамках завдань, поставлених Главою держави під час засідання Комітету з економічних реформ від 11 січня 2012 року, а також активізацію діалогу з громадськістю місцевих органів влади.

Як зазначив голова облдержадміністрації, 27 квітня 2011 року Указом Президента України затверджено Національний план дій на 2011 рік щодо впровадження програми економічних реформ на 2011-2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”.

Віктор Янукович під час засідання Комітету з економічних реформ наголосив: “З моменту затвердження Національного плану, він повинен стати головним документом для всієї системи органів влади – як в центрі, так і на місцях”.

Тому у 2012 році більшість реформ буде здійснюватися в регіонах – відтак велике завантаження буде саме в місцевих структурах, управліннях, службах тощо.

Одне із завдань, поставлених Президентом України і Урядом, – це вдосконалення порядку надання адміністративних послуг та функціонування дозвільної системи у сфері господарської діяльності. Тобто – надання цих послуг безпосередньо у регіонах.

За словами керівника області, у цьому напрямку в області здійснюється системна робота щодо забезпечення вдосконалення порядку надання адміністративних послуг, тобто забезпечення переходу до видачі документів дозвільного характеру від принципу “єдиного офісу” до принципу “єдиного вікна”. Видача документів дозвільного характеру відбуватиметься виключно через Державного адміністратора в дозвільному центрі.

Реформи, що проходять в Україні, не будуть ефективними, якщо не буде діалогу влади і громадськості.

Керівник області поінформував про те, яка робота проводиться обласною владою у цьому напрямку.

Зокрема, головним координаційним та консультаційно-дорадчим органом, що забезпечує ефективну взаємодію по лінії “обласна влада – громадськість”, є Громадська рада при облдержадміністрації.

Громадські ради створено при всіх райдержадміністраціях, виконкомах Ніжинської та Прилуцької міських рад.

З вересня 2011 року започатковано інформаційно-комунікаційний проект “Гаряча лінія голови облдержадміністрації”, яка забезпечує додатковий канал зворотного зв’язку з жителями області.

Співпраця з громадськістю області у питаннях формування державної політики у гуманітарній сфері забезпечується через роботу Громадської гуманітарної ради при голові облдержадміністрації.

Забезпечення відкритості і прозорості в роботі органів виконавчої влади також реалізовувалось через налагодження роботи та наповнення офіційного сайту облдержадміністрації, зокрема запровадження рубрик “Громадське обговорення” та “Доступ до публічної інформації”.

Володимир Хоменко також розповів про діяльність Регіонального комітету з економічних реформ, під час засідань якого розглянуто низку цільових програм по основних напрямах розвитку та реформування усіх сфер життєдіяльності області, що потім були затверджені на сесіях обласної ради.

Відповідаючи на запитання щодо стану розрахунків за спожитий газ в області та можливого підвищення тарифів на газ, Володимир Хоменко зазначив, що за 2011 рік рівень розрахунків становив 86,9%.

З метою забезпечення реалізації єдиної державної політики у сфері ефективного використання енергетичних ресурсів діє Програма енергоефективності Чернігівської області на 2009-2015 роки.

Облдержадміністрацією розглядається ряд енергоефективних проектів, які в першу чергу направлено на зменшення споживання природного газу. Для їх впровадження будуть залучені як місцеві кошти, так і кошти державного бюджету, які направляються на соціально-економічний розвиток регіонів.

Під час інтерв’ю голова облдержадміністрації також дав відповідь на низку актуальних питань соціально-економічного розвитку Чернігівщини.

Передача “Студія “Діалог”” транслюватиметься в ефірі обласного телебачення 20 січня о 20.00.

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 6 679 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 6 679 осіб 20:31

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 26 жовтня в області щеплено першою та другою дозою 422 373 людини.

Скільки шкіл Чернігова зможуть працювати при вимозі 100% вакцинації працівників?

Скільки шкіл Чернігова зможуть працювати при вимозі 100% вакцинації працівників? 20:27

На сьогодні тільки одна чернігівська школа - №4 - вже має 100% вакцинованих працівників. І ще 11 шкіл міста досягли показника вакцинації співробітників понад 90%. Це школи 5, 7, 9, 13, 14,17, 18, 20, 30, 35, 36. Загальний же середній показник вакцинації освітян Чернігова – 87% по школах і 88% по садочках.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 325 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 325 нових випадків COVID-19 20:20

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 26 жовтня в області зафіксовано 325 нових випадкiв COVID-19.

 Михайло Федоров проінспектував підключення сіл Чернігівщини до інтернету в межах проєкту «Інтернет-субвенція»

Михайло Федоров проінспектував підключення сіл Чернігівщини до інтернету в межах проєкту «Інтернет-субвенція» 20:16

Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров сьогодні відвідав з робочим візитом Чернігівську область, щоб проінспектувати підключення сіл до інтернету в межах проєкту «Інтернет-субвенція».

Державні гроші мають витрачатися раціонально: В’ячеслав Чаус на об’єктах «Великого будівництва» Ніжинщини 20:05

Голова Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслав Чаус продовжує оглядати хід реалізації президентської програми «Велике будівництво». Відвідує як уже завершені об’єкти, так і ті, що мають статус кандидатів на фінансування. Сьогодні з таким візитом побував у Ніжинському районі.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини