Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 9 квітня, 12:57:08

Прокурор області провів прес-конференцію для журналістів

22.08.2014   07:39

20 серпня відбулась прес-конференція прокурора Чернігівської області Володимира Стеценка, на якій він проінформував журналістів про стан законності в регіоні та основні результати роботи прокуратури у 2014 році. Також прокурор області відповів на запитання журналістів.

Інформуючи про стан законності, Володимир Стеценко відзначив, що загальний рівень злочинності на Чернігівщині зменшився майже на 4%, а розкриття злочинів становить 61%, що значно вище, ніж у середньому по державі (42,8%). Разом з тим, є й серйозна негативна тенденція — збільшення кількості вбивств та деяких інших насильницьких злочинів. У зв’язку з цим прокуратурою посилено координаційну роботу: спільно з правоохоронними органами розробляються та здійснюються спеціальні заходи, спрямовані на те, щоб ситуацію стабілізувати.

Робота ведеться й по інших напрямках. В області посилюється боротьба з корупцією: на сьогоднішній день до суду скеровано 20 обвинувальних актів. До кримінальної відповідальності притягнуто 18 осіб: із них 6 державних службовців і 4 посадові особи органів місцевого самоврядування. Зокрема, до суду направлено кримінальне провадження за фактом одержання заступником директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації неправомірної вигоди в розмірі 120 тисяч гривень.

Окрім того, за скоєння корупційних діянь, за які передбачено адміністративну відповідальність, на сьогодні в області правоохоронними органами складено 56 протоколів, до відповідальності притягнуто 43 особи. Серед них один державний службовець третьої категорії та три — четвертої.

— Ми розуміємо, що таких фактів у нас в регіоні набагато більше і намагаємось усіма засобами, які нам надало законодавство, виявляти цих правопорушень більше і направляти такі провадження до суду, — зауважив Володимир Стеценко.

Як позитив він також відзначив роботу правоохоронних органів з виявлення і знешкодження організованих злочинних груп, яких з початку року вже затримано 4. Зокрема, одна з таких груп шляхом шахрайства з фінансовими ресурсами заволоділа коштами ПАТ «АКБ Банк» на суму понад 25 мільйонів гривень. Зараз кримінальне провадження знаходиться в Ніжинському міськрайонному суді на розгляді.

Також ефективною є робота підрозділів СБУ, якими на сьогоднішній день виявлено і розслідується 6 злочинів щодо сепаратизму і терористичних проявів.

Продовжуючи свій виступ, прокурор області розповів про підсумки роботи прокуратури на такому напрямку, як нагляд за додержанням і застосуванням законів. Розпочато 89 кримінальних проваджень, з яких до суду вже направлено 29. До різних видів відповідальності притягнуто майже 1400 посадових осіб. З них 568 посадовців органів державного контролю. Відшкодовано 27 мільйонів гривень.

Здійснюючи представництво інтересів держави та соціально незахищених громадян методами цивільного судочинства, прокурорами з початку року пред’явлено майже півтисячі позовів на загальну суму 186 мільйонів гривень. Позови на 117 мільйонів судами вже задоволено, доведення позовних вимог по решті продовжується.

Також прокурор області відзначив, що серед звернень громадян до прокуратури в цьому році суттєво збільшилась кількість тих, які задоволено.
 

Останні новини Чернігівщини

Відбулось засідання позачергової 71 сесії Ніжинської міської ради. Виділили додаткові кошти на боротьбу з COVID-19

Відбулось засідання позачергової 71 сесії Ніжинської міської ради. Виділили додаткові кошти на боротьбу з COVID-19 11:23

8 квітня відбулось засідання позачергової 71 сесії Ніжинської міської ради VII скликання під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Сьогодні у Прилуках завершується опалювальний сезон

Сьогодні у Прилуках завершується опалювальний сезон 11:20

За інформацією Гідрометцентру, за останні три доби середня температура зовнішнього повітря є вищою +8 градусів, і відповідно до чинного законодавства це дає підстави для офіційного завершення опалювального сезону.

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом березня вилучено майже 350 кг незаконно добутої риби та понад 6 км сіток

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом березня вилучено майже 350 кг незаконно добутої риби та понад 6 км сіток 11:16

Протягом березня 2020 року державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксовано 112 порушень Правил рибальства. Зокрема, викрито 70 грубих порушень за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову).

Соціально незахищені громадяни отримують адресну допомогу

Соціально незахищені громадяни отримують адресну допомогу 10:29

В умовах поширення СOVID-19 та дії карантинних заходів Міністерство соціальної політики України та корпорація «АТБ» з 3 квітня реалізують спільний благодійний проєкт.