Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 26 вересня, 22:47:10

Володимир Хоменко: Служба фінрозслідувань знизить напругу в стосунках між бізнесом і державою

21.08.2014   08:21

Про це перший заступник голови Державної фіскальної служби Володимир Хоменко заявив під час кущового семінару в Чернігові, участь у якому взяли представники бізнесу і громадськості Чернігівської, Сумської та Полтавської областей.

Володимир Хоменко зазначив, що подібні зустрічі вже провів на Львівщині, Хмельниччині та Одещині, де поспілкувався з представниками бізнесу та громадськості з 20 областей:
"Ми провели відкритий діалог. Усі пропозиції, що надходили, ми взяли до уваги. Усі вони будуть проаналізовані й враховані, щоб навіть на етапі створення Служби не було розмежувань на «контролера» і «жертву», а була повноцінна співпраця держави і бізнеса".

Загалом, розповів посадовець, за час проведення громадських обговорень надійшло більше 120 пропозицій від громадськості. Хтось висуває пропозиції, хтось - побоюється нового карального органу.
"Саме тому процес створення СФР цілком прозорий і публічний, - запевняє Володимир Хоменко. - Бізнес має розуміти, що ми кардинально змінюємо тип стосунків. Служба фінрозслідувань знизить напругу у стосунках між бізнесом і державою".

Пріоритетними напрямками роботи відомства, за словами податківця, будуть боротьба з тіньовою економікою, відмиванням коштів, одержаних злочинним шляхом, корупцією, а також контроль за витратами чиновників.
Створення СФР, переконував Володимир Хоменко, не вимагає додаткових видатків: державні кошти будуть зекономлені завдяки скороченню штату і структур-дублерів.

Ефективність роботи нової структури очевидна, вважає посадовець. Буде визначатися певний перелік ризиків. І, якщо у підприємства їх немає, то і не буде підстав його перевіряти. Такий відбір робитиметься комп’ютеризовано, без втручання співробітників. Це дасть можливість усунути основну корупційну складову, адже контролюючий орган мінімально контактуватиме з бізнесом.

"Практично припинили перевірки малого і середнього бізнесу, - зазначив Володимир Хоменко. - Ми ставимо основне завдання - боротьба з неконтрольованими «тіньовими» потоками. Це «конверти», «податкові ями», контрабанда, виведення коштів за кордон. Ми перекрили організоване розкрадання».

Законопроект, що регулює роботу СФР, був прийнятий на засіданні Кабінету Міністрів і направлений до Верховної Ради. Сьогодні триває його розгляд у парламентських комітетах.
 

Останні новини Чернігівщини

До місцевих бюджетів Чернігівщини надійшло понад 5,2 мільярди гривень податків та зборів

До місцевих бюджетів Чернігівщини надійшло понад 5,2 мільярди гривень податків та зборів 13:56

Протягом січня-серпня 2022 року до місцевих бюджетів Чернігівської області надійшло понад 5,2 млрд грн від сплати податків і зборів

Депутатка допомагає чернігівцям відновлювати зруйноване житло і встановлювати збитки, завдані російською агресією

Депутатка допомагає чернігівцям відновлювати зруйноване житло і встановлювати збитки, завдані російською агресією 13:53

Депутатка Чернігівської облради, керівниця депутатської групи з гендерних питань «Рівні можливості» Юлія Заїка допомагає чернігівцям і мешканцям приміських сіл відновлювати житло та встановлювати збитки, завдані російською агресією.

Нове місцезнаходження відділів державної виконавчої служби міста Чернігова

Нове місцезнаходження відділів державної виконавчої служби міста Чернігова 13:48

Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції повідомило про зміну адреси прийому громадян.

Як громадам Чернігівщини пройти краш-тест на спроможність в умовах війни?

Як громадам Чернігівщини пройти краш-тест на спроможність в умовах війни? 13:28

Знелюднення територій, втрати в економіці, руйнування інфраструктури, прогалини в місцевих бюджетах, – далеко неповний перелік проблем з якими зіштовхуються громади Чернігівської області після вигнання рашистських окупантів.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 12:59

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 25 вересня по 8:00 26 вересня 2022 року