Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 26 вересня, 22:15:45

Володимир Івашко: Утримати позитивну динаміку експорту

21.08.2014   07:35

В умовах складної фінансово-економічної ситуації в області активно вживаються заходи, спрямовані підвищення експортної активності, сприяння поліпшенню умов доступу продукції підприємств Чернігівщини на світові ринки.

Зовнішньоторговельний оборот за січень-червень склав 603,8 мільйона доларів США, що на 13 % більше, ніж торік за цей же час. При цьому експорт збільшився на 25,7 %, імпорт – на 0,9 %.

За 6 місяців Чернігівщина експортувала до країн ЄС 38,1% всіх товарів, до країн СНД – 42 %.

На збільшення експорту вплинуло зростання поставок мінеральних продуктів, рослинних олій, зернових культур, молока та молочних продуктів, котлів, машин, взуття, деревини й виробів із неї, готових харчових продуктів, виробів із паперу та картону, текстильних матеріалів та текстильних виробів.

Попри економічні труднощі завдяки спільній роботі органів влади та виробників області створені умови для нарощування експортного потенціалу, виходу підприємств приоритетних галузей регіону на нові ринки.

– Зовнішньоекономічна діяльність – це один з ключових факторів підвищення конкурентоспроможності підприємств, — говорить голова обласної державної адміністрації Володимир Івашко. — Маємо зберегти позитивну динаміку експорту, зосередити основні акценти на сприянні зростанню економічної присутності підприємств області на ринках зарубіжних держав.

Останні новини Чернігівщини

До місцевих бюджетів Чернігівщини надійшло понад 5,2 мільярди гривень податків та зборів

До місцевих бюджетів Чернігівщини надійшло понад 5,2 мільярди гривень податків та зборів 13:56

Протягом січня-серпня 2022 року до місцевих бюджетів Чернігівської області надійшло понад 5,2 млрд грн від сплати податків і зборів

Депутатка допомагає чернігівцям відновлювати зруйноване житло і встановлювати збитки, завдані російською агресією

Депутатка допомагає чернігівцям відновлювати зруйноване житло і встановлювати збитки, завдані російською агресією 13:53

Депутатка Чернігівської облради, керівниця депутатської групи з гендерних питань «Рівні можливості» Юлія Заїка допомагає чернігівцям і мешканцям приміських сіл відновлювати житло та встановлювати збитки, завдані російською агресією.

Нове місцезнаходження відділів державної виконавчої служби міста Чернігова

Нове місцезнаходження відділів державної виконавчої служби міста Чернігова 13:48

Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції повідомило про зміну адреси прийому громадян.

Як громадам Чернігівщини пройти краш-тест на спроможність в умовах війни?

Як громадам Чернігівщини пройти краш-тест на спроможність в умовах війни? 13:28

Знелюднення територій, втрати в економіці, руйнування інфраструктури, прогалини в місцевих бюджетах, – далеко неповний перелік проблем з якими зіштовхуються громади Чернігівської області після вигнання рашистських окупантів.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 12:59

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 25 вересня по 8:00 26 вересня 2022 року