Влада працює над питанням підвищення конкурентоспроможності Чернігівської області
Питання залучення інвестицій в економіку області не втрачає своєї актуальності навіть в непростий для країни період.
Згідно з розпорядженням голови обласної державної адміністрації Володимира Івашка затверджено склад робочої групи з підготовки Програми підвищення конкурентоспроможності Чернігівської області на 2015-2016 роки.
Зараз спільно з інститутом демографії і соціальних досліджень НАНО розробляється методика для розрахунку індексу людського розвитку на рівні районів області, що дасть можливість реалізувати ряд проектів гуманітарного, соціального, екологічного і виробничого спрямування.
Триває робота по встановленню комунікації з інвестиційними фондами та міжнародними організаціями.
Можливості області зацікавили низку організацій: ТОВ «Палісок» для організації виробництва з розливу мінеральної води в м. Мена; ТОВ «Перша торф’яна компанія», яка планує розробляти родовище Замглай-Південний; ТОВ «Інжиніріно» - представника Німецької компанії «Векоплан» з проектом комплексної утилізації твердих побутових відходів в м. Чернігові та інші.
Серед найбільш масштабних проектів, які зараз проходять перевірку на відповідність до загальноприйнятих світових вимог:
• будівництво заводу з виробництва цементу;
• будівництво заводу з виробництва керамічної цегли та блоків;
• будівництво заводу з виробництва високоякісного листового скла;
• будівництво сучасного деревообробного комплексу;
• видобуток і переробка торфу з метою виробництва біопалива та натуральних добрив.
Як підкреслює очільник області, обласна державна адміністрація завжди готова підтримати конструктивні пропозиції та ініціативи, спрямовані на соціально-економічний розвиток регіону.
Він закликає усі без виключення райони долучитися до пошуку та реалізації цікавих та економічно вигідних бізнес-проектів, оскільки деякі з них пригальмували роботу у цьому напрямку та не реалізують жодного інвестпроекту.
– Один з основних критеріїв відповідності керівників районів займаним посадам – відкриття нових виробництв, модернізація діючих, збільшення надходжень до місцевих бюджетів, створення нових робочих місць з належними умовами праці та гідною заробітною платою.
В умовах посилення боротьби за інвестиційні ресурси ми ставимо завдання створити для інвестора такі умови, аби він почав реалізовувати свої наміри саме в нашій області, - наголошує Володимир Івашко.
Останні новини Чернігівщини
Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила понад 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 16:18
Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила понад 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв
На Прилуччині поліцейські викрили схему незаконного видобутку корисних копалин та повідомили про підозру посадовиці комунального підприємства 16:16
Слідчі Прилуцького районного відділу поліції за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури викрили протиправну діяльність посадовиці комунального підприємства, яка організувала незаконний видобуток корисних копалин загальнодержавного значення.
Як молоді створити громаду своєї мрії: в обласному центрі відбувся дослідницький ідеатон у межах проєкту «Молодіжна візія Чернігівщини» 16:14
У лютому цього року в регіоні стартував проєкт «Молодіжна візія Чернігівщини» – дослідження участі молоді в прийнятті рішень у громадах.
«Армія відновлення» 16:12
Протягом січня-березня 2026 року службою зайнятості на Чернігівщині видано 2425 направлень на суспільно корисні роботи для понад 900 громадян області. Люди працюють за строковими трудовими договорами. На оплату їх праці спрямовано 15 млн гривень.
Медична допомога постраждалим від аварії на ЧАЕС – у діалозі з медиками і громадськістю 15:03
У Чернігівській ОВА говорили про доступність медичної допомоги для людей, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.