Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 28 вересня, 16:14:38

В області достатньо сил для захисту правопорядку

14.07.2014   07:23

У цьому переконаний голова Чернігівської облдержадміністрації Володимир Івашко.

— Міліція, прокуратура та Служба безпеки України мають достатньо сил для підтримки правопорядку у населених пунктах Чернігівщини, — вважає голова облдержадміністрації. — За останні місяці завдяки консолідованим зусиллям обласної влади та правоохоронців в області вдалося зберегти спокійну суспільно-політичну обстановку. Спільними діями вдалося уникнути погіршення криміногенної ситуації та не допущено жодних провокацій по відношенню до населення, установ, організацій чи підприємств.

Очільник області розповів, що Чернігівською ОДА координується вся робота стосовно забезпечення правопорядку на території області. Також виконані всі вимоги та необхідні заходи щодо підвищення обороноздатності Чернігівщини.

— Мною особисто координувалась робота всіх служб, які проводили заходи з часткової мобілізації у березні — квітні цього року. Вирішено більшість питань стосовно матеріально-технічного забезпечення військкоматів у районах та містах області. Надавалась допомога у комплектуванні та підготовці 13-го та 41-го батальйонів територіальної оборони, які наразі несуть бойову службу у східних областях України. Постійну допомогу від влади та місцевих мешканців отримують також військові частини та підрозділи Збройних Сил України, що дислокуються на території області.

— Створено батальйон спецпризначення «Чернігів». Він укомплектований добровольцями, які виявили бажання долучитися до захисту правопорядку та особисто боронити територіальну цілісність нашої держави. Батальйон вже прийшов бойове хрещення у зоні антитерористичної операції. Службу на Сході України несуть працівники міліції зведеного загону УМВС.

— Посилено охорону державного кордону. Прикордонники також отримали технічну та значну матеріальну допомогу. Забезпечено формування підрозділу Національної гвардії.

— СБУ та прокуратура дали гідну відсіч на спроби дестабілізувати ситуацію в області. Спіймані та вже дають свідчення особи, які намагались розповсюджувати газети з сепаратистськими закликами. Припинено підривну роботу шпигунів, — каже голова ОДА Володимир Івашко. — У підсумку, ви самі бачите, Чернігівська область залишається патріотично-налаштованою. Ситуація в області контрольована. Громадяни активно допомагають армії та правоохоронним органам.

Голова облдержадміністрації Володимир Івашко розповів, що до ОДА постійно надходять заяви щодо сприяння діяльності воєнізованим громадським формуванням. Просять не тільки про фінансову допомогу. Вимагають зброї, набоїв, військової техніки. А ще — права використовувати військові об’єкти та зі зброєю патрулювати вулиці міст та сіл області. Були навіть прохання надання особливих повноважень щодо контролю за діяльністю військових частин та військкоматів.

— Законодавство України чітко визначає осіб, які мають право на носіння зброї та здійснювати заходи з охорони правопорядку. Обласна виконавча влада діє виключно у межах законодавчого поля. Про жодні додаткові повноваження щодо надання зброї чи військової техніки окремим громадянам чи громадським формуванням не може бути й мови, — каже Володимир Івашко. — Міліція реагуватиме на всі повідомлення про незаконне зберігання та користування зброєю. Адже за останні місяці, за інформацією УМВС, вже траплялись пограбування житла, погрози бізнесменам, а також випадки нападів людей у масках та зі зброєю на мирних громадян. Були навіть випадки нападу на охорону приватних об’єктів з метою пограбування.

— Ще одна резонансна справа: за повідомленням УМВС, житель Чернігова зберігав у своєму гаражі декілька десятків одиниць зброї військового зразка. Гвинтівки, пістолети, кулемети, автоматичний гранатомет, три тисячі набоїв — це неповний перелік цілого арсеналу. Експертиза попередньо підтвердила — серед вилучених зразків є бойова зброя та бойові набої. Вже у найближчі дні науково-дослідний експертний криміналістичний центр при УМВС України в області завершить дослідження зброї. Остаточну відповідь щодо законності зберігання зброї надасть суд. А вилучене майно, яке не є зброєю і не несе загрозу життю та здоров’ю громадян, буде повернуте.

— Ще раз наголошую — обласна влада, УМВС, прокуратура та СБУ мають достатньо сил та засобів для підтримки правопорядку на Чернігівщині, — підкреслює голова ОДА.

Останні новини Чернігівщини

У Михайло-Коцюбинській територіальній громаді на Чернігівщині запрацювала поліцейська станція 09:42

27 вересня у селищі Михайло-Коцюбинське відкрили поліцейську станцію.

У Чернігові вшанували пам'ять загиблих захисників України 09:35

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко разом із родинами загиблих військовослужбовців у російсько-українській війні вшанували пам'ять наших захисників і захисниць, які віддали своє життя за незалежну Україну.

Влада робить усе можливе для повернення полонених — уповноважена Президента з питань забезпечення прав захисників України у Чернігові

Влада робить усе можливе для повернення полонених — уповноважена Президента з питань забезпечення прав захисників України у Чернігові 09:28

У період із лютого по вересень цього року правоохоронними органами Чернігівської області зареєстровані кримінальні провадження за фактами безвісного зникнення 193 військовослужбовців та представників інших воєнізованих формувань України.

Шевченківці на «Вересневих самоцвітах» у місті Кропивницький

Шевченківці на «Вересневих самоцвітах» у місті Кропивницький 09:24

Історія творчих контактів Чернігівського драмтеатру ім. Т.Г.Шевченка з Кіровоградщиною має глибоке коріння. В далекому 1926 р. у м. Зінов’євськ (колишній Єлисаветград, нині Кропивницький) на базі будинку культури заводу «Червона зірка» був створений Робітничо-селянський український пересувний драматичний театр імені Т.Г. Шевченка, який у 1933 р. за наказом Наркомпросу направили для обслуговування населення новоутвореної Чернігівської області.

Топ-10 актуальних високооплачуваних вакансій на Чернігівщині

Топ-10 актуальних високооплачуваних вакансій на Чернігівщині 09:21

Шукаєте роботу з високим заробітком? У базі вакансій обласної служби зайнятості є й високооплачувані.