Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 11:37:08

Угода про асоціацію з ЄС – шлях до відродження чи загибелі українського АПК?

19.06.2014   09:34Агенцiя

Саме таке питання стало одним з ключових під час публічних дебатів на тему: «Угода про асоціацію сприятиме розвитку агропромислового сектору України», що відбувалися 18 червня 2014 р. в приміщенні Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. За визначенням опонуючих один одному сторін – це дискусія «науковців-теоретиків» та «бюрократів-практиків».

Але як зазначив директор Центру Володимир Бойко «Дебати – це інструмент, за допомогою якого можна сформувати не міфологізовану, а раціональну, аргументовану громадську думку на певну проблему». В дебатах брали участь представники Департаменту агропромислового розвитку Чернігівської обласної державної адміністрації, науковці Чернігівського державного інституту економіки і управління, представники приватного багатопрофільного підприємства «Вимал», виробники, переробники та споживачі продукції агропромислового сектору, представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій та ЗМІ.

На думку групи експертів, що аргументували позитивні сторони Угоди, пакет запропонованих в ній економічних реформ відкриє шлях до модернізації українського сільгоспвиробництва, сприятиме створенню прозорих правил гри та підвищить інвестиційну привабливість. В цьому пакеті вміщено директиви щодо адаптації українського законодавства до європейських стандартів, зокрема щодо підвищення якості продукції. Головним тут буде переорієнтація експорту України з сировини на продукти кінцевої переробки, щоб додаткова вартість формувалася саме в Україні. Також зазначалося про пільги від ЄС щодо зниження мит на український експорт та отримання квот на безмитне завезення певного обсягу товарів.

Заперечуюча сторона звернула увагу на ряд суттєвих труднощів та загроз, що гальмують розвиток українського АПК та призведуть до його подальшого занепаду в разі підписання Угоди. Насамперед, це відсутність гармонізованої законодавчої бази, що не сприяє створенню позитивного інвестиційного клімату. В Україні занадто забюрократизована процедура реєстрації інвестиційних проектів, а чинне земельне законодавство розтягує процес оформлення земельних ділянок на роки. Нездоланною залишається проблема корумпованості владних структур. Серед інших труднощів – застарілість виробничих потужностей, фактична відсутність переробних підприємств та обтяжлива процедура сертифікації української продукції в ЄС. А квоти на її безмитне завезення – надто мізерні. Тому й підписання Угоди зараз призведе до остаточного занепаду українського сільгоспвиробника, бо вітчизняний ринок заполонять товари з Європи.

Проте, незважаючи на ці виклики, учасники дебатів відзначили, що процес переходу українських сільськогосподарських підприємств на європейські стандарти вже розпочався, а пункт Угоди про перехідний період надасть час та можливості поступово адаптувати та модернізувати агропромисловий сектор до стандартів ЄС.

Захід організовано в рамках проекту «Аналіз впливу асоціації з Європейським Союзом на агропромисловий сектор Чернігівського та Миколаївського регіону», що реалізується громадською організацією «Сіверський інститут регіональних досліджень».
 

Останні новини Чернігівщини

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.

Станція технічного обслуговування "GARAGE" у Чернігові 09:38

Завдяки програмі «Власна справа» урядового проєкту єРобота тисячі українців вже здійснили свої мрії про власний бізнес. Ми радіємо кожній новій підприємницькій ініціативі і пишаємося кожним грантером.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:23

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди, 2 пожежі та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

Рух автотранспорту по вулиці Любецькій планують відкрити у травні 09:11

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради на засіданні 24 квітня погодив дозвіл на продовження перекриття вул. Любецької від Ріпкинської до Широкої до 31 травня 2024 року.