Закриття школи = ліквідація села
Заява правління обласного товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка від 5 червня 2014 року.
Начальник обласного управління освіти і науки Анатолій Заліський озвучив намір влади закрити до початку нового навчального року 12 шкіл. Причиною названа їх малокомплектність та значні витрати на утримання цих шкіл.
Правління обласного товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка прикро здивоване, що зі зміною влади продовжується стара політика міністра - агента російського впливу Дмитра Табачника, за якого було найбільше в часи незалежності України ліквідовано сільських шкіл. Адже всім відомо: закриття школи однозначно веде до вимирання села.
В той же час, коли влада повторює старі мантри про великі фінансові витрати на утримання шкіл (які значно менші за кошти на утримання чиновнмицьких дач, за пенсії суддів і прокурорів), не називаються цифри затрат на перевезення дітей, на лікування школярів, що потерпають від транспортування в негоду, не говориться про моральні втрати батьків і самих дітей від перебування школярів молодших класів в середовищі старшокласників та чужої школи. Міфом є і твердження про вищу якість освіти у звезених школах.
Також нова влада зі старими кадрами й старими підходами не ставить завдань реформування освіти, щоб налагодити інтерактивне навчання дітей у малих школах – адже живемо у час новітніх комп’ютерних технологій і маємо досвід навчання дітей віддалено у Канаді, країнах Скандинавії, Естонії, що не веде до закриття шкіл. Звісно, ненормальною є ситуація, коли на 11 школярів припадає 10 вчителів. Українські чиновники активно їздять у європейські країни, схоже, не для переймання передового досвіду, а лише для дегустації віскі та інших чужинецьких напоїв і страв.
Правління обласного товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка вимагає дотриматися норм закону про згоду громади села на закриття шкіл і розпочати реформу освіти з тим, щоб зберегти всі сільські школи задля збереження самих сіл.
Василь ЧЕПУРНИЙ, голова обласного товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.