Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 30 березня, 14:22:58

Засідання міжвідомчої ґендерної ради при облдержадміністрації

09.01.2012   10:52

6 січня під головуванням заступника голови Чернігівської облдержадміністрації Віктора Тканка відбулось засідання міжвідомчої ґендерної ради при облдержадміністрації.

Віктор Тканко наголосив, що нагальною необхідністю сьогодення є запровадження ефективних механізмів забезпечення рівності жінок і чоловіків задля розвитку демократичного суспільства, розширення участі жінок у прийнятті рішень. Він вказав, що це питання підкреслювалося, зокрема, на міжнародній конференції “Сучасні тенденції розвитку національних механізмів забезпечення рівності жінок та чоловіків у європейських країнах”, яка пройшла у жовтні 2011 року за участю Віце-прем’єр-міністра України – міністра соціальної політики Сергія Тігіпка та за широкого представництва закордонних учасників.

Віктор Тканко звернув особливу увагу на важливість забезпечення ґендерної рівності у контексті несприятливих демографічних прогнозів щодо скорочення кількості населення області, в тому числі й чисельності жінок у репродуктивному віці. Він зауважив, що у даний час 68% жінок Чернігівщини витіснені на найбільш непридатні і найменш оплачувані роботи, а 25% жінок працюють в умовах недотримання санітарних норм, при тому що загалом в області вищу освіту мають 60% жінок та 40% чоловіків.

У рамках розгляду питання впровадження механізмів ґендерної рівності учасники засідання переглянули фільм “На рівних”. Цей фільм, присвячений рівному доступу жінок та чоловіків до можливостей та ресурсів, а також поширеним стереотипам ґендерної нерівності, – один із серії фільмів, створених у рамках проектів ЄС “Права жінок та дітей в Україні – комунікаційний компонент” та ПРООН–ЄС “Програма рівних можливостей та прав жінок в Україні”.

Радник голови облдержадміністрації з ґендерних питань Лариса Юда виступила з доповіддю “Про стандарти та механізми ґендерної рівності” за матеріалами міжнародної конференції “Сучасні тенденції розвитку національних механізмів забезпечення рівності жінок та чоловіків у європейських країнах”. Ґендерна рівність, як вона наголосила, є принципом прав людини, а права жінок є невід’ємною та неподільною частиною загальних прав людини. Ґендерна рівність є також вимогою для досягнення соціальної справедливості та обов’язковою умовою демократії.

Наталія Устименко, начальник відділу статистики соціальних питань головного управління статистики Чернігівської області, презентувала видання “Жінки і чоловіки Чернігівщини” – довідник статистичних відомостей, підготований у розрізі ґендерного підходу.

Віктор Тканко привернув увагу присутніх до міжнародного досвіду розвитку механізмів забезпечення рівності жінок і чоловіків та запропонував започаткувати роботу з реалізації регіонального механізму забезпечення ґендерної рівності, ґендерного бюджетування, продовжити роботу щодо висвітлення питань і проблем ґендерної рівності у ЗМІ, розробивши відповідний медіаплан, та посилити співробітництво з громадськими організаціями щодо запровадження ґендерних підходів у діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування.

Останні новини Чернігівщини

Задоволено два позови про виплату державної допомоги дітям-сиротам із числа випускників

Задоволено два позови про виплату державної допомоги дітям-сиротам із числа випускників 14:01

Відтак, двоє випускників отримають відповідні виплати.

Поліція разом з військовою службою правопорядку патрулюють вулиці

Поліція разом з військовою службою правопорядку патрулюють вулиці 13:57

Спільні наряди несуть службу не тільки в Чернігові, а й у місцях дислокації військових гарнізонів на території області.

Владислав Атрошенко придбав апарат ШВЛ для міської лікарні, яка прийматиме хворих з коронавірусом

Владислав Атрошенко придбав апарат ШВЛ для міської лікарні, яка прийматиме хворих з коронавірусом 12:11

Протягом останніх днів для міської лікарні № 2, яка першою прийматиме можливих хворих на коронавірус, закупили п’ять нових апаратів штучної вентиляції легень.

Кордон за тиждень. Офіційно

Кордон за тиждень. Офіційно 11:04

Протягом тижня обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою.

У Чернігові, Ніжині та Прилуках можна шукати роботу онлайн – по карті вакансій міста

У Чернігові, Ніжині та Прилуках можна шукати роботу онлайн – по карті вакансій міста 10:56

Інтерактивною картою вакансій можуть скористатися бажаючі знайти роботу не лише у місті Чернігові, а й у містах Ніжині та Прилуках. Адже заявлені у службу зайнятості вакансії знаходяться у вільному доступі в мережі Інтернет.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини