Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 5 березня, 12:16:55

Як чернігівські миротворці президента обирали

26.05.2014   12:34Агенцiя

Цього року більше пятисот військовослужбовців вітчизняних Збройних Сил обирали Президента України закордоном.

В основному, це миротворці, котрі виконують завдання з підтримки миру в Африці та на Балканах. Я та мої співслужбовці з Чернігівського гарнізону, які зараз проходять службу у складі 56-го окремого вертолітного загону сил місії ООН також взяли участь у виборі Президента України у спекотній Ліберії.

Сьома ранку. Містечко Робертсфілд. В базовому таборі українських вертолітників вже кипить робота: хто закінчує останні приготування на виборчій дільниці, а дехто збирається на аеродром. Уже ближче до восьмої години до місця виборів приходять перші бажаючі проголосувати за свого кандидата в Президенти України. З вікна дільниці пронизується відчутний смак заварної кави. Голова виборчої дільничної комісії, заступник командира загону по роботі з особовим складом підполковник Михайло Шур відчинив двері та пропустив "першоприходців".

В кімнаті для виборів все обладнано та розміщено так, як того вимагають керівні документи та нормативі інструкції. На стіні висить документація для виборців, а також правила і порядок голосування. Кабінки для волевиявлення громадян розміщені в кутку приміщення, посередині - скринька для бюлетенів.

- Кілька днів тому кожен військовослужбовець вертолітного загону отримав запрошення на позачергові вибори, - повідомив підполковник Шур. - Крім того, запрошення отримали й українські військові спостерігачі та представники поліції.

За столами сидять члени виборчої комісії - всього 12 чоловік. "Миротворчий пролетаріат" по черзі пред'являє посадовцям український службовий паспорт, звіряє свої дані у загальному списку виборців, робить підписи, і, зрештою, бере свій бюлетень та прямує до кабінки. Цікаво те, що практично ніхто більше трьох хвилин не затримувався наодинці з документом. Галочка лягла на папір досить швидко - миротворці явно визначилися зі своїм лідером заздалегідь.

Цьогоріч були й такі, хто перший раз в житті голосує. Та більшість тих, хто не вперше обирає майбутнє для себе та своїх дітей.

- Я за стабільність, мир та спокій в країні, - ділиться враженнями заступник командира вертолітного загону з аеродромно-технічного забезпечення підполковник Віталій Дворський. - Впевнений, що наш народ гідний достойного життя, нормальних пенсій та зарплат.

- Україна повинна стати сильною державою європейського зразку, - говорить телефоніст-лінійний наглядач прапорщик Олександр Данилюк. - Наше майбутнє - в наших руках, і ніхто крім нас його не змінить.

Голосування завершилось ближче до сьомої вечора та дільниця зачинила свої двері о 20-й, як і належить. Виборча комісія почала підрахунок голосів, заповнювала акти та протоколи, підбивали підсумки напруженого робочого дня. Головуючий констатував: "порушень та зривів під час виборів Президента України не було".

Миротворці впевнені, як би хто не проголосував, за кого б не віддав свій голос - та він врахований і спрямований на рішучі зміни. Їх чекають не лише військові, їх чекає вся держава, весь український народ. Адже разом ми сила, ми - Єдина країна!
 

Останні новини Чернігівщини

Відбулася четверта сесія Новгород-Сіверської районної ради

Відбулася четверта сесія Новгород-Сіверської районної ради 11:57

4 березня депутати Новгород-Сіверської районної ради зібралися на спільне засідання постійних комісій та чергове пленарне засідання ради.

Ніжин: відбулось чергове засідання виконавчого комітету

Ніжин: відбулось чергове засідання виконавчого комітету 10:51

4 березня виконавчий комітет Ніжинської міської ради розглянули та затвердили 11 проектів рішень культурного, соціального та архітектурно-дозвільного спрямування.

Чернігів: перекриття руху транспорту по вулиці Князя Чорного продовжене до кінця березня

Чернігів: перекриття руху транспорту по вулиці Князя Чорного продовжене до кінця березня 10:42

Перекриття руху по вулиці Князя Чорного у Чернігові продовжено до 1 квітня – таке рішення було прийняте 4 березня на засіданні виконавчого комітету.

Минулого року на Чернігівщині припинено нелегальну діяльність 16 АЗС та АГЗС

Минулого року на Чернігівщині припинено нелегальну діяльність 16 АЗС та АГЗС 10:30

Крім того вилучено з незаконного обігу 1266,5 тонни паливно-мастильних матеріалів вартістю 29,2 мільйона гривень, обладнання – на суму 11,1 мільйона гривень.

За загиблих у лютому Захисників України помолилися у Чернігові

За загиблих у лютому Захисників України помолилися у Чернігові 10:14

4 березня, традиційно у перший четвер місяця, в Чернігові у Козацькому кафедральному соборі святої великомучениці Катерини Православної церкви України проведено панахиду за воїнами, які в лютому цього року віддали своє життя за нашу країну, а також за всіх загиблих у боях за незалежність України.