Що ми можемо отримати від асоціації з ЄС?
За конкретними відповідями на запитання «Що ми можемо отримати від Угоди про асоціацію й посилену зону вільної торгівлі України з Європейським Союзом? прийшли на публічну дискусію 22 травня виробники, переробники та споживачі продукції агропромислового сектору Ніжинського району.
Учасники заходу, організованого Сіверським інститутом регіональних досліджень за підтримки МФ «Відродження», за даними опитування у переважній більшості не дуже обізнані зі змістом Угоди про асоціацію з ЄС. Відтак, їх цікавить практичний вплив зазначеного документу на різні сфери агропромислового сектору та життєдіяльність сільських населених пунктів загалом.
Насамперед питання стало болючим для представників домогосподарств та невеликих фермерських господарств, які поки що забезпечують місцеві потреби у сільськогосподарській продукції, та не можуть конкурувати з великими підприємствами як України так і Європейського Союзу. Вони бояться втратити свої, хоча й невеликі, ринки збуту та, водночас, констатують невисокий рівень якості своєї продукції.
Одночасно виступаючи у ролі споживачів сільськогосподарських товарів, учасники «круглого столу» зацікавлені у споживанні якісних товарів. Але як власники домогосподарств вони побоюються зростання витрат на модернізацію виробництва, підвищення санітарних вимог до їх продукції, перекриття каналів збуту та ін.
Водночас інтерес серед представників Ніжинського району викликали можливості, які здатна відкрити Угода про асоціацію з ЄС: можливості для органічного землеробства, стимулювання розвитку нових форм зайнятості в сільській місцевості, наприклад, зеленого туризму.
Але актуальним залишається питання зміни підходів до сільськогосподарської діяльності: як з боку представників агропромислового сектору так і з боку держави. І зміни фактично мають починатися на рівні свідомості – зазначила експерт, заступник начальника управління харчової і переробної промисловості, розвитку сільських територій Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Ганна Сич.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).