Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 27 лютого, 22:18:19

Високопосадовці Чернігівщини радилися про вибори без участі громадськості

06.05.2014   17:31Агенцiя

Нараду з питань забезпечення підготовки та проведення позачергових виборів Президента України під головуванням очільника Чернігівської області, за повідомленням сайту облдержадміністрації, було проведено 5 травня. За спостереженням Громадянської мережі ОПОРА, даний захід належно не анонсувався, відбувся у закритому форматі та, вочевидь, без участі громадськості.

Повідомлення про місце, дату та час засідання, дотичного до виборчого процесу, прозвучало з вуст начальника Чернігівського  гарнізону під час брифінгу, який проводився зранку того самого дня. Разом з тим, згаданий захід не анонсувався ані через регіональні медіа, ані через офіційний сайт облдержадміністрації. Зважаючи на ці обставини, спостерігач мережі ОПОРА вирішив відвідати «таємну» нараду.

За словами охоронця, вартуючого «спокій» структури обласного значення, захід мав непублічний характер. А спостерігач виборчого процесу попри те, що мав журналістське посвідчення, потрапити на нього права не мав.

До слова, питання організації роботи облдержадміністрацій виходить за межі виборчого законодавства. Відповідно до Постанови КМУ № 2263, робота місцевої держадміністрації, її апарату та структурних підрозділів є відкритою і гласною, за винятком розгляду питань, які становлять державну таємницю або належать до конфіденційної інформації, що є власністю держави.

Згідно з виборчим законодавством, єдиний клопіт облдержадміністрації - це забезпечити ОВК та ДВК приміщеннями, офісною технікою тощо. Дільниці на території військових частин зазвичай не утворюються. Відповідно до ч. 3 ст. 6 ЗУ «Про вибори Президента України» військовослужбовці голосують на звичайних дільницях за межами військової частини. Вочевидь, організаційні питання такого характеру й обговорювалися у рамках заходу.

На питання, чому нарада була закрита, начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату обласної державної адміністрації Валерій Анатолійович Білоокий відповідає наступне: «Якщо б захід не був публічний, інформація про нього не з’явився б сайті Чернігівської облдержадміністрації. А оскільки захід організовувався оперативно, у короткі строки, це була помилка охоронця».


Ольга Різенко, прес-секретар виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА в Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

В області відпрацьовані заходи із запобігання поширенню коронавірусу

В області відпрацьовані заходи із запобігання поширенню коронавірусу 16:17

26 лютого голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко провів об’єднане засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і тимчасової протиепідемічної комісії щодо координації роботи із запобігання занесенню та поширенню на території області випадків захворювання коронавірусом.

Депутати підтримали рішення щодо знесення недобудови

Депутати підтримали рішення щодо знесення недобудови "Дворянського зібрання" на Валу 16:08

27 лютого на засіданні 52-ї сесії Чернігівської міської ради 7-го скликання депутати підтримали питання щодо визначення відповідального управління міської ради, якому буде доручено провести необхідні заходи, пов’язані зі знесенням багаторічної недобудови на Валу, з урахуванням однієї правки.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 12:55

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Капелі бандуристів - 10 років

Капелі бандуристів - 10 років 12:48

Своє перше десятиліття відзначив один з найунікальніших бандурних колективів України — Капела бандуристів імені Остапа Вересая Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.

Затвердили бренд міста

Затвердили бренд міста "Ніжин-завжди різний" 12:16

26 лютого на черговій 68 сесії Ніжинської міської ради VII скликання було прийнято важливе рішення для громади «Про організаційні заходи щодо визначення бренду міста Ніжина».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини