Заява голови Чернігівської облради Миколи Звєрєва щодо перевірки законності рішення Чернігівської міськради
Заява голови Чернігівської обласної ради Миколи Звєрєва щодо перевірки законності рішення Чернігівської міської ради про відчуження на користь приватних осіб земельних ділянок на території лісопарку «Ялівщина».
З метою розширення мережі об’єктів і територій природно-заповідного фонду області, збереження та відтворення цінних природних комплексів, генофонду рослинного і тваринного світу 28 березня 2014 року на дев’ятнадцятій сесії обласної ради, відповідно до статей 5, 23, 24, 51-53 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», керуючись пунктом 24 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», було прийнято рішення «Про створення регіонального ландшафтного парку «Ялівщина».
Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина» створено за рахунок земель запасу комунальної власності Чернігівської міської ради без їх вилучення площею 168,7 га.
«Ялівщина» має виключно важливе значення як територія археологічної спадщини, історичного розвитку міста Чернігова з часів XVII століття, як осередок дикої природи, що оточений забудовами міста.
Традиційно парк «Ялівщина» є місцем еколого-просвітницької роботи і екологічного виховання. На його території було створено екологічну стежку, яка використовується для організації навчальних практик студентів хіміко-біологічного факультету ЧНПУ імені Т.Г.Шевченка та учнів шкіл, прилеглих до території урочища.
«Ялівщина» сприятлива для розвитку екологічного туризму на розроблених науково-пізнавальних маршрутах, для екскурсійної діяльності та проведенню роботи з екологічного виховання жителів міста Чернігова. На її окремих ділянках, проводяться змагання з туризму, спортивного орієнтування та краєзнавства для школярів міста і області.
Слід зазначити, що «Ялівщина» виконує й багатокомпонентні природоохоронні функції. Вона необхідна Чернігову як цінна зелена зона, «легені міста», джерело оздоровлення та позитивних емоцій. Окрім того, урочище «Ялівщина» є одним з найулюбленіших місць відпочинку людей у різні пори року.
23 квітня 2014 року в обласній раді відбулося засідання робочої групи по моніторингу рішень щодо створення РЛП «Ялівщина» на якому були розглянуті ініціативи громадських організацій та жителів обласного центру.
За результатами цього засідання Громадською радою при Чернігівській обласній адміністрації, з метою недопущення знищення або руйнування господарської діяльності цінної для заповідання природної території лісового парку «Ялівщина» та трьох археологічних пам’яток, у тому числі пам’ятки національного значення – городища «Ялівщина», було прийнято звернення до Чернігівської міської ради щодо запровадження тимчасового мораторію на передачу у власність, оренду та зміну цільового призначення земель лісопарку «Ялівщина».
Проте, 25 квітня 2014 року на 40-ій сесії Чернігівської міської ради було прийнято рішення про виділення у приватну власність двох земельних ділянок загальною площею понад 3 га, розташованих на території лісопарку «Ялівщина».
Даним рішенням нехтується право територіальної громади міста Чернігова та його гостей повноцінно користуватися заповідним парковим урочищем.
Зважаючи на важливість та суспільний резонанс даного питання, звертаюся до правоохоронних органів області з проханням надати правову оцінку прийнятим рішенням Чернігівської міської ради та вжити всіх необхідних заходів щодо недопущення порушення чинного природоохоронного законодавства.
Останні новини Чернігівщини
В одному з ліцеїв Корюківської громади побудували протирадіаційне укриття за кошти державної субвенції 12:49
У межах робочого візиту в Корюківську громаду начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус відвідав один із ліцеїв, де оглянув новозбудоване протирадіаційне укриття.
На Чернігівщині адаптують освітні простори до викликів сучасності 12:23
Створення захищеного та безбар’єрного середовища в закладах освіти Чернігівської області залишається головним безпековим завданням для громад регіону.
Жителька Бахмача відкрила «Secret Bakery» завдяки мікрогранту від служби зайнятості 11:18
Авторські десерти, смачні солоні перекуси, ароматну каву та освіжаючі холодні напої: все це пропонують відвідувачам у кав’ярні-кондитерській «Secret Bakery». Для її відкриття жителька Бахмача Юлія Федай скористалася грантовою програмою «Власна справа» від служби зайнятості.
Стартує реалізація проєкту підтримки ветеранів та ветеранок, які повністю або частково втратили зір 10:57
З 1 липня 2026 починає діяти проєкт відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 27 травня 2026 року № 674 «Про затвердження Порядку реалізації спільного з Товариством Червоного Хреста України проєкту щодо надання підтримки окремим категоріям осіб, які повністю або частково втратили зір під час захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України», розроблений Міністерством у справах ветеранів спільно з Товариством Червоного Хреста України.