Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 29 березня, 04:01:08

Закони, які набрали чинності з 1 січня 2012 року. Список

03.01.2012   10:22Агенцiя

З 1 січня 2012 року набрав чинності ряд законів, що впливають на роботу українських підприємств. Ми публікуємо список нововведень в законодавстві України.


1. Велика кількість змін стосується Податкового кодексу України. З 1 січня 2012 року набувають чинності норми, що стосуються спрощеної системи оподаткування та звітності, встановлюється ставка податку на прибуток у розмірі 21%, вводиться реєстрація податкових накладних платників ПДВ, у яких сума ПДВ в одній податковій накладній становить понад 10 тисяч гривень і ряд інших норм.

2. Вступає в силу Закон України “Про Державний земельний кадастр”. Документ – перший крок до створення та функціонування ринку землі в Україні. Документ визначає орган державної влади, відповідальний за ведення Державного земельного, склад інформації по кожній земельній ділянці, яка повинна бути відображена в реєстрі, порядок присвоєння кадастрового номера земельним ділянкам, порядок державної реєстрації земельних ділянок, встановлює вимоги до Поземельної книги та порядку її ведення.

3. Починають діяти Закони України “Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності” та “Про внесення змін до Закону України” Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності “. Вони визначають перелік дозвільної документації, які повинні бути у суб‘єкта підприємництва. Перелік містить 143 позиції.

4. Запрацює Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про захист персональних даних”. Згідно з документом, всі власники баз персональних даних зобов’язані подати заяви про реєстрацію таких баз до Державної служби України з питань захисту персональних даних. До 1 січня 2012 неподання заяв була безкарною, однак до зазначеної вище дати набувають чинності ряд змін до законодавства, що встановлюють адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення законодавства про захист персональних даних. Штрафи за порушення норм закону коливаються від 1700 грн до 17 тис. грн. Крім того, в ряді випадків, передбачений арешт на строк від трьох до шести місяців або обмеженням волі на строк від трьох до п‘яти років, або позбавлення волі на той самий строк.

5. Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо облігацій”. Згідно з документом, з моменту вступу закону в силу, облігації будуть існувати в бездокументарній формі. Крім того, конкретизуються форми погашення окремих видів облігацій.

6. Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання ринків фінансових послуг”. Документ удосконалює регулювання ринку фінпослуг і розширює термінологію предмета регулювання. Після вступу закону в силу, фінансова установа перед укладанням з клієнтом договору про надання йому фінансової послуги додатково зобов’язане надати йому інформацію про саму фінансову послугу, що пропонується клієнтові, із зазначенням її вартості, умови надання додаткових фінансових послуг та їх вартості, порядку сплати податків за рахунок фізичної особи в результаті отримання фінансової послуги, правові наслідки та порядок проведення розрахунків з фізособою внаслідок дострокового припинення надання послуги, механізмі захисту прав споживачів та ін Законом також встановлено вимоги до розкриття інформації учасниками ринку фінпослуг, введено поняття пруденційного нагляду, посилені штрафні санкції.

http://vkurse.ua/ua/events/spisok.html

Останні новини Чернігівщини

Прес-брифінг "Діалог для трансформації конфліктів в громадах". ВІДЕО 17:03

Представники Чернігівського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії та керівництво Новобілоуської ОТГ розкажуть про перебіг, досягнення та виклики під час реалізації реформи місцевого самоврядування та освітньої реформи в громаді.

Поліція забезпечує контроль за дотриманням карантинних заходів в Комарівці на Борзнянщині

Поліція забезпечує контроль за дотриманням карантинних заходів в Комарівці на Борзнянщині 16:58

Поліція Чернігівської області разом з рятувальниками, медиками та органами місцевого самоврядування забезпечуватиме режим карантину в селі Комарівка Борзнянського району.

В ОДА провели позачергове засідання Комісїї ТЕБ та НС

В ОДА провели позачергове засідання Комісїї ТЕБ та НС 12:30

Ухвалили низку важливих рішень, зокрема:

29 березня Україна перейде на літній час

29 березня Україна перейде на літній час 10:32

У ніч з 28 на 29 березня в Україні відбудеться перехід на літній час. Перевести стрілки годинника на годину вперед необхідно о 3-ій годині ранку за київським часом.

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері "Іллінська-Чернігівська" 10:25

26 березня Хресний хід навколо Чернігова був здійснений з іконою Божої Матері «Іллінська-Чернігівська».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини