Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 5 квітня, 23:53:09

Звернення Асоціації регіональних засобів масової інформації до народних депутатів України від Чернігівщини, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадськості Чернігівської області

26.03.2014   15:25Агенцiя

Звернення прийняте на зборах Асоціації регіональних ЗМІ 24 березня 2014 року.

Медійна сфера Чернігівщини разом з усією країною переживає непрості часи. Аби гідно відповісти на нові виклики, потрібна єдність, порозуміння, спільні дії, спрямовані на збереження, реформування і розвиток інформаційного простору Чернігівщини.

Асоціацію регіональних ЗМІ глибоко непокоять спроби деяких органів влади, а також певних політичних сил не правовими способами впливати на кадрові зміни, тиснути на редакційну політику, диктувати засобам масової інформації, про що і як їм слід інформувати населення.

Прикладами таких дій, зокрема, є силовий примус керівника Національної телерадіокомпанії України Олександра Пантелеймонова написати заяву про звільнення. У нашій області подібний випадок стався по відношенню до керівника Чернігівської обласної державної телерадіокомпанії Аркадія Білібаєва.

Як відомо, ці прикрі конфлікти засудили не лише журналісти України, але й європейські та міжнародні організації. Зокрема, несприйняття подібних дій висловила представник ОБСЄ з питань свободи слова Дуня Міятович, котра заявила, що подібні акцій йдуть «всупереч цінностям свободи слова і не можуть бути прийнятними».

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International переконана, що такі випадки мають бути терміново розслідувані, а винні притягнуті до відповідальності.

Асоціація регіональних ЗМІ заявляє, що буде постійно моніторити ситуацію в медійному просторі Чернігівщини і активно реагуватиме на будь-які спроби не правового впливу на засоби масової інформації.

Медійна сфера, як і більшість галузей, гостро потребує системних змін. Асоціація регіональних ЗМІ виступає за негайний початок реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації. Звертаємося до народних депутатів України від Чернігівщини із закликом звернути увагу на необхідність прийняття Верховною Радою відповідного законопроекту, який свого часу пройшов перше читання, але після того так і не дійшов до сесійної зали.

Звертаємося до місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, які є співзасновниками комунальних друкованих ЗМІ, із закликом зробити все можливе для започаткування процесу реформування газет на місцевому рівні. Особливо тих, які вже сьогодні готові до змін.
Переконані, що спільними зусиллями можна вирішити проблеми, які накопичувалися роками, і забезпечити сталий розвиток інформаційного простору Чернігівщини.

Голова Асоціації регіональних ЗМІ Олександр Назаренко.

Останні новини Чернігівщини

Побрехеньки від різних знаків Зодіаку

Побрехеньки від різних знаків Зодіаку 11:32

Правду говорити легко і приємно. Так нам говорили у дитинстві, так написано в вічних книгах. Але люди досить часто говорять неправду або прикрашають реальність. Хтось - більше, хтось – менше, хтось - заради вигоди, хтось – просто заради того, щоб збрехати.

П’ять книг у допомогу, аби прожити молоді роки на максимум

П’ять книг у допомогу, аби прожити молоді роки на максимум 11:21

Молоді роки – час найкращих моментів життя, радощів, сподівань, помилок, накопичування досвіду. Час, який треба прожити на максимум позитивно, створивши надійну платформу для зрілих років.

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів супів 11:10

До міжнародного дня супу пропонуємо приготувати один з десяти рецептів перших страв з кіноа, сочевицею, картоплею, вершками та куркою.

Гороскоп на наступний тиждень 6 - 12 квітня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 6 - 12 квітня 2020 року 10:45

11 квітня – Меркурій входить у вогняний, кардинальний знак Овна (буде тут до 28 квітня), тому різко активізується спілкування, часом, на зависоких тонах. Люди починають шукати, кому б розповісти про свої ідеї та проблеми, бо в цей час найпріоритетнішими стають особисті теми для розмови.