Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 10:46:44

Нарада з керівниками митниць за результатами діяльності митної служби у напрямку боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил

24.12.2011   21:01

Вступ в дію норм Закону України про декриміналізацію контрабанди сприятиме суттєвому зменшенню мотивації до вчинення правопорушень у потенційних порушників митного законодавства

Заступник Голови Державної митної служби України Степан Дериволков під час наради з керівниками митниць за результатами діяльності митної служби у напрямку боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил, що відбулась 23 грудня 2011 року у місті Новгород-Сіверський Чернігівської області, проаналізував стан роботи за 11 місяців 2011 року та окреслив ключові завдання на найближчий час.

Під час зустрічі з представниками засобів масової інформації, що відбулась цього ж дня, Степан Дериволков акцентував увагу на найбільш актуальних напрямках діяльності та реформування митної служби.

Заступник Голови Держмитслужби наголосив, що вступ в дію у січні 2012 року Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності” сприятиме суттєвому зменшенню мотивації до вчинення правопорушень у потенційних порушників митного законодавства.

Ще на стадії підготовки законопроекту про декриміналізацію економічних злочинів дуже ретельно були прораховані можливі ризики та наслідки для економіки країни. Декриміналізація такого виду злочину як контрабанда означає, що за переміщення товарів (в тому числі стратегічно важливих сировинних товарів) поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю кримінальна відповідальність наступати не буде.

Згідно норм законодавства, що діє на даний час, різниця в кваліфікації між кримінально-карним діянням та адміністративним правопорушенням полягає у розмірі та вартості предметів правопорушення: кримінальна відповідальність настає, якщо вартість товарів складає не менше 470 500 гривень.

Після вступу в дію Закону про декриміналізацію за протиправне переміщення товарів буде наступати лише адміністративна відповідальність. Цей крок є виправданим, оскільки доволі часто досудове слідство в кримінальних справах про контрабанду товарів триває досить довго, а товари, що є предметами правопорушення, протягом цього часу не можуть бути передані в дохід держави.

На питання журналістів щодо відповідальності за переміщення наркотичних, вибухових та інших небезпечних речовин Степан Дмитрович зазначив, що у Законі йдеться про декриміналізацію суто товарної контрабанди: “За контрабанду наркотиків, сильнодіючих і отруйних речовин, культурно-історичних цінностей і зброї відповідальність залишається кримінально караною”.

Послаблення відповідальності не стане стимулом для збільшення контрабандних поставок, тому що посилюється економічна складова відповідальності. На сьогодні санкцією статті 201 Кримінального кодексу України (окрім позбавлення волі) передбачена тільки конфіскація предметів контрабанди, а у разі вчинені контрабандою за попередньою змовою групою осіб або особою, раніше судимою за цей злочин ще й конфіскація майна. Однак, не у всіх випадках товари, які є предмети контрабанди, затримуються. Стягнення вартості предметів злочину чинним кримінальним законодавством не передбачено.

У той час Законом України “Про внесення змін до Митного кодексу України та інших законодавчих актів України”, що прийнятий Верховною радою України 03 листопада 2011 року передбачається, що за переміщення товарів та транспортних засобів поза митним контролем, а також з приховуванням від митного контролю застосовується штраф – 100% вартості предмету правопорушення та безальтернативна конфіскація товарів та транспортних засобів. За повторність вчинення таких правопорушень або в разі коли особи вже притягалась до відповідальності за їх вчинення вводиться посилена відповідальність – штраф у розмірі 200% вартості предмету правопорушення.

Крім того, за зберігання, перевезення чи придбання товарів, транспортних засобів комерційного призначення, ввезених на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю передбачено адміністративне стягнення – 100% вартості цих товарів, транспортних засобів або їх конфіскація.

При цьому, в разі неможливості конфіскації товарів державним виконавцем за рішенням суду буде стягуватись їх вартість.

На переконання заступника Голови Служби в результаті декриміналізації, так званої, “товарної” контрабанди не прогнозується збільшення фактів незаконного переміщення товарів через митний кордон України. У переважній більшості випадків мета контрабандного переміщення товарів через митний кордон України – ухилення від оподаткування, тому створення умов, що виключають у порушників мотивацію вчинення правопорушення, зумовить зменшення й самих фактів їх вчинення.

Декриміналізація контрабанди сприятиме прискоренню прийняття рішень щодо виявлених правопорушень та осіб, які їх скоїли. Разом з тим не буде втрат, пов’язаних зі слідчими діями. Водночас застосування адміністративних стягнень забезпечуватиме гуманізацію відповідальності за правопорушення у сфері економічної діяльності та запобігатиме вчиненню протиправних дій громадянами і суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.