Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 3 грудня, 01:08:28

Щодо соціального захисту чорнобильців Чернігівщини

12.02.2014   16:09Агенцiя

На сайті «Чернігівський монітор» 11 лютого 2014 року розміщено інформацію Чернігівського громадського комітету захисту прав людини: «Чернігівські інваліди Чорнобиля, хворі на рак щитоподібної залози, продовжують боротися за свої права».

Департамент соціального захисту населення обласної державної адміністрації вбачає на необхідне надати наступне пояснення.

Питання визначення статусу постраждалих від Чорнобильської катастрофи врегульовано Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі - Закон) та Порядком видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.1997 № 51.

Відповідно до Закону до категорії 1 відносяться інваліди з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою.

Статтею 11 Закону визначено перелік осіб, які відносяться до потерпілих від Чорнобильської катастрофи. Це особи, які або проживають на територіях радіоактивного забруднення, або прожили визначений законодавством термін та у відповідний період, а також особи, яким у дитячому віці встановлено причинний зв’язок інвалідності з наслідками Чорнобильської катастрофи, за умови проходження ними переогляду в дорослому віці у спеціалізованій медико-соціальній комісії.

Дана категорія громадян не проживає, й не проживала на територіях, віднесених до радіоактивно забруднених, і захворювання та інвалідність з наслідками Чорнобильської катастрофи, пов’язано у дорослому віці, а не в дитячому, як передбачено нормою ст. 11 Закону, тому віднести їх до потерпілих немає підстав.

Відповідно до чинного законодавства ці громадяни користуються деякими пільгами, але не як потерпілі від аварії на Чорнобильській АЕС. Однак, для врегулювання можливості віднесення даної категорії громадян до потерпілих від Чорнобильської катастрофи, обласною державною адміністрацією, Департаментом соціального захисту населення, обласними громадськими організаціями чорнобильців неодноразово обговорювалося дане питання, і за взаємною згодою направлено до вищих інстанцій пропозиції про його врегулювання в законодавчому порядку, останні 17.05.2013.

Таку позицію підтримано і депутатами обласної ради на засіданні постійної комісії з питань охорони здоров’я та захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС, яке відбулося 08.08.2013.

Напередодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Міністром соціальної політики України Королевською Н.Ю. було повідомлено про розробку відповідного законопроекту, що передбачає віднесення до числа людей, які отримають можливість користуватися пільгами, хворих на рак щитовидної залози, яким на момент Чорнобильської катастрофи не виповнилося 18 років (газета «Праця і зарплата» № 47 (867) від 18.12.2013 «Усі програми щодо соціального захисту чорнобильців – в одному відомстві»).

Щодо виконання рішень судів. Органами влади, в тому числі Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації, будуть безумовно виконані рішення судів щодо видачі посвідчень та надання пільг у разі звернення громадян з відповідними рішеннями судів. В даний час з такими заявами громадяни не зверталися.


http://cg.gov.ua/index.php?id=85082&tp=0

До теми: Чернігівські чорнобильці боряться за свої права

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 558 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 558 нових випадків COVID-19 20:14

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 2 грудня в області зафіксовано 558 нових випадків COVID-19. Зокрема 319 — у Чернігівському районі (в тому числі 174 — у Чернігові), 82 — у Ніжинському, 71 — у Корюківському, 50 — у Прилуцькому та 36 — у Новгород-Сіверському районі. 49 захворілих госпіталізовані.

Китаєць із Білорусі купує льонокомбінат на Чернігівщині

Китаєць із Білорусі купує льонокомбінат на Чернігівщині 16:25

Громадянин Китаю Чжу Хаотянь, який тимчасово проживає в Мінську, і білоруський виробник теплоізоляційних плит "ІСТПС" (ТМ "Істплекс") мають намір спільно придбати 82,285% акцій ПрАТ "Козець" (смт Козелець Чернігівської області).

Зимуватиме 4 родини: на Прилуччині «доживає свого віку» село Покровка

Зимуватиме 4 родини: на Прилуччині «доживає свого віку» село Покровка 16:18

Переважна більшість жителів села Покровка, яке входить до Нетяжинського старостату Сухополов’янської ОТГ Прилуцького району одинокі літні люди, пише Gorod.cn із посиланням на публікацію в газеті «Прилуччина».

Найбільша тергромада Прилуччини запланувала на розвиток туризму понад 4 млн. гривень

Найбільша тергромада Прилуччини запланувала на розвиток туризму понад 4 млн. гривень 16:13

Програму розвитку туризму на території Сухополов’янської ОТГ Прилуцького району погодили на засіданні сільської ради 23 листопада, інформує сайт тергромади.

Справу стосовно секретаря міської ради суд закрив через відсутність складу адмінправопорушення

Справу стосовно секретаря міської ради суд закрив через відсутність складу адмінправопорушення 16:03

1 грудня у Деснянському районному суді Чернігова слухалася справа за відкритим провадженням за частиною 2 статті 172-7 Кодексу України про адмінправопорушення (про порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів). У діях секретаря Чернігівської міської ради Олександра Ломако співробітники Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції вбачили конфлікт інтересів.