Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 6 червня, 12:36:47

Поклали квіти і поїхали

29.01.2014   14:15Агенцiя

Як відомо, 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути за 130 кілометрів від Києва стався бій між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та загоном із київських студентів і бійців вільного козацтва, котре нараховувало близько 400 вояків.

Цей бій тривав близько 5 годин і для багатьох став символом героїзму української молоді.

У радянські роки, і це зрозуміло, навіть мови не велося про вшанування пам’яті юнаків, котрі поклали життя в ім’я України.

Лише наприкінці 80-х років станція Крути стала збирати патріотів, а в роки незалежності на місці бою збудували меморіальний комплекс.
28 січня шанували пам’ять героїв голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко, заступники голови облдержадміністрації, голова обласної ради Анатолій Мельник та його заступники, керівництво Ніжинського і Борзнянського районів, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники Інституту Національної пам’яті.

Керівники області поклали квіти до Монументу, спорудженого на місті бою, та схилили голови у скорботній хвилині мовчання за загиблими юнаками.

Наступного дня вшанувати пам'ять герої голова РДА Андрій Козішкурт, його заступники Ігор Леусов та Ігор Чернуха, голова районної ради Борис Силко, міський голова Анатолій Койда, представники політичних партій громадських організацій. Поклали квіти, хвилиною мовчання пом’янули полеглих. Усе було коротко, без патетики та довготривалого мітингу.

Мороз та вітер не давав довго стояти. А, може, були на те й інші причини.
Дехто з громадських активістів залишився, аби згодом вшанувати героїчну сторінку історії разом з представники інших регіонів. Та на їхньому форумі ми не були присутні.


Андрій ДОНЧЕНКО

Останні новини Чернігівщини

6 червня: Цей день в Україні і в світі

6 червня: Цей день в Україні і в світі 09:06

ДЕНЬ 468 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 468 RUSSIAN AGRESSION

Чернігівська область: до рятувальників на екскурсію завітали діти 19:14

5 червня до пожежно-рятувальних підроздіів Головного управління ДСНС, що у Бобровиці та Ніжині вкотре завітали дітлахи.

“Ветерани і військові: повага vs дискримінація”: УВФ та НАКО презентували дослідження про дискримінацію ветеранів та військових 19:11

Український ветеранський фонд Мінветеранів спільно з Незалежною антикорупційною комісією (НАКО) 5 червня об 11:00 презентували соціологічне дослідження: “Дискримінація різних соціальних груп у ЗСУ: погляди військових та цивільних”. Дослідження провела соціологічна група “Рейтинг”.

Держгеокадастр запровадив реєстрацію в Державному земельному кадастрі меліоративної мережі

Держгеокадастр запровадив реєстрацію в Державному земельному кадастрі меліоративної мережі 19:08

Фахівці Держгеокадастру розпочали реєстрацію в Державному земельному кадастрі меліоративних мереж та їх складових частин.

У Любецькій громаді на Чернігівщині запрацювала поліцейська станція 10:45

Сьогодні начальник обласної поліції Володимир Нідзельський відкрив поліцейську станцію у Любечі Чернігівського району. Це важливий крок для збільшення поліцейської присутності та створення безпекового середовища на прикордонні

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини