Володимир Хоменко відповів на запитання представників регіональних ЗМІ
Традиційне спілкування голови обласної державної адміністрації Володимира Хоменка з представниками ЗМІ, що відбулось 25 грудня по завершенню розширеного засідання Колегії облдержадміністрації, цього разу було присвячене економічному блоку питань.
Відповідаючи на запитання журналістів про виконання в області доручень Президента України щодо соціально-економічного розвитку та підвищення рівня зайнятості населення, Володимир Хоменко розповів про виконання цих завдань у двох аспектах. По-перше, це збереження наявних робочих місць, а також їх пристосування до вимог сьогодення. Тому дуже важливо, щоб підприємства, які діють, мали перспективу і працювали над збільшенням кількості працюючих. По-друге, це створення нових робочих місць, у першу чергу — у сільському господарстві, що, у свою чергу, стимулюватиме зайнятість населення у суміжних галузях.
Нові робочі місця організовуються і в соціальній сфері області: збільшується штат соціальних працівників, відкриваються дитячі садочки, школи тощо. Яскравим прикладом підвищення рівня зайнятості населення, на переконання Володимира Хоменка, є відновлення роботи прилуцького «Білкозину» та ніжинського «Сільмашу». Наразі ведеться робота над відродженням діяльності інших значимих для області підприємств.
Цьогоріч аграрії Чернігівщини зібрали рекордну для нашого краю кількість зерна – понад три мільйони тонн. Цей успіх, за словами голови облдержадміністрації, безперечно вплине на поліпшення економічних показників.
Поцікавились представники ЗМІ у керівника області і перспективами погашення заборгованості із заробітної плати працівникам бюджетної сфери. Голова облдержадміністрації висловив сподівання, що найближчим часом всі ці борги будуть ліквідовані за рахунок субвенцій.
Щодо фінансового забезпечення бюджетної сфери у наступному році, він зауважив, що пропозиції і побажання обласної державної адміністрації вже надані і до Кабінету міністрів України, і до Міністерства фінансів, і до народних депутатів від Чернігівщини. Саме від активності парламентарів значною мірою залежатиме, чи будуть враховані пропозиції у державному бюджеті на 2014 рік.
Крім того, очікується, що протягом наступного року продовжиться зростання прожиткового мінімуму, а, відповідно, і заробітних плат, пенсій, соціальних виплат. А якщо в області вдасться зберегти нинішню тенденцію до відродження виробництва, то будуть всі підстави говорити про підвищення рівня життя населення.
На соціальній спрямованості бюджету наступного року та необхідності «працювати над покращенням умов життя людей» наголошував і Президент України Віктор Янукович під час вчорашньої зустрічі з кандидатами на посади голів райдержадміністрацій.
На завершення спілкування Володимир Хоменко висловив надію, що економіка області в цілому продовжуватиме розвиватися, адже для цього є реальне підґрунтя.
Останні новини Чернігівщини
Патрульні виявили нетверезу водійку під час комендантської години 17:08
Учора під час комендантської години, патрулюючи вулицею Парковою інспектори зупинили автомобіль Mitsubishi ASX.
У Нацполіції завершився тренінг із розвитку якісної ветеранської політики за підтримки Уряду Великої Британії 16:27
У межах реалізації Проєкту «Реформування сектору цивільної безпеки в Україні» за підтримки Уряду Великої Британії відбувся п’ятиденний навчальний тренінг для помічників керівників з питань ветеранської політики в регіонах на тему «Адвокація інтересів захисників і захисниць у діяльності Національної поліції України».
Молодь з малих територіальних громад Чернігівщини отримала ще сім президентських грантів 15:35
Ще сім представників молоді з малих територіальних громад Чернігівської області отримали гранти Президента України. Відповідний Указ №724/2026 Володимир Зеленський підписав 14 серпня.
Чернігівські спортсмени здобули сім медалей на чемпіонаті України зі стрільби кульової 14:54
З 09 до 15 серпня у Вінниці відбувся чемпіонат України серед спортсменів 2008 року народження та молодших зі стрільби кульової.
Уряд виділив майже 33,5 млн грн для прикордонних громад Чернігівщини 14:02
Днями уряд виділив 2,3 млрд грн для підтримки прифронтових громад. Дотацію розподілили між обласними бюджетами та бюджетами 179 територіальних громад прифронтових регіонів.