Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 24 вересня, 02:20:29

Юстиція нагадує, що громадські організації мають привести свої статути відповідно до нового законодаства

10.12.2013   14:10Агенцiя

З 1 січня 2013 року вступив в силу Закон України "Про громадські об'єднання" (далі - Закон), який регулює створення та діяльність громадських об'єднань.

Зважаючи на це, передбачається, що статути громадських організацій, спілок громадських організацій, які зареєстровані до 1 січня 2013 року мають бути приведені у відповідність до Закону упродовж п'яти років із дня введення його в дію. Реєстрація змін до статуту (положення), пов'язаних із введенням Закону в дію, здійснюється без справляння плати за реєстраційні дії упродовж п'яти років з дня введення Закону в дію.

Зареєстроване громадське об'єднання вносить зміни до статуту громадського об'єднання в порядку, визначеному статутом цього об'єднання, з урахуванням норм цього Закону.

Для цього необхідно:
1) прийняти рішення про скликання вищого керівного органу управління громадського об'єднання;
2) провести засідання вищого керівного органу управління громадського об'єднання;
3) розглянути питання внесення змін до статуту та доповнити статут відомостями, наявність яких визначає стаття 11 Закону.

Відповідно до пункту 6 статті 14 Закону зареєстроване громадське об'єднання для повідомлення про зміни до статуту подає (надсилає) до уповноваженого органу з питань реєстрації такі документи:
1) заяву довільної форми;
2) заповнену реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців;
3) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення вищого органу управління громадського об'єднання(Загальні збори, Конференція та ін.) про внесення змін до статуту, прийнятого в порядку, визначеному статутом громадського об'єднання, та оформленого з дотриманням частини другої статті 9 Закону;
4) засвідчений печаткою громадського об'єднання примірник оригіналу або нотаріально засвідчену копію протоколу засідання керівного органу громадського об'єднання(Правління, Рада та ін..), на якому відповідно до статуту було скликано засідання вищого органу управління;
5) два примірники статуту з внесеними змінами;
6) примірник оригіналу (дублікат) статуту.
Повідомлення та вищеперелічені документи про зміни до статутів громадських організацій приймаються Сектором легалізації об’єднань громадян реєстраційної служби Чернігівського міського управління юстиції, що знаходиться за адресою: місто Чернігів, вулиця Любецька, 40-А, телефон 651-537.

За повідомленням сектору легалізації об’єднань громадян реєстраційної служби Чернігівського міського управління юстиції

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 115 нових випадків COVID-19

Виявлено 115 нових випадків COVID-19 16:41

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 23 вересня в області зафіксовано 115 нових випадків COVID-19.

Перші випадки вандалізму з’явились на Чернігівщині

Перші випадки вандалізму з’явились на Чернігівщині 12:32

З моменту офіційного старту виборчої кампанії 5 вересня спостерігачі ОПОРИ фіксували випадки пошкодження політичної реклами на Чернігівщині, а саме 3 білборди заляпані фарбою та розмальований сітілайт виявили представники ОПОРИ в місті Чернігові.

Патрульні допомогли чоловікові, який перебував у безпорадному стані

Патрульні допомогли чоловікові, який перебував у безпорадному стані 12:24

Близько 23-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення, що людина потребує допомоги.

Упродовж минулої доби рятувальниками ліквідовано 5 пожеж, одну людину травмовано

Упродовж минулої доби рятувальниками ліквідовано 5 пожеж, одну людину травмовано 12:16

Минулої доби підрозділи обласного Управління ДСНС 5 разів залучались до ліквідації пожеж, 2 з яких виникли у житловому секторі громадян, 2 в природних екологічних системах та 1 на об'єкті.