Ексклюзивні умови для представників комунальних ЗМІ Чернігівщини?
Сьогодні відбулося засідання Президії обласної ради. На ньому були присутні 19 з 21 членів. Двадцять першим після створення фракції "Сильна Україна" до Президії було включено її голову Максима Городнього. Було розглянуто біля 40 питань, які будуть винесені на розгляд шостої сесії обласної ради шостого скликання 23 грудня.

Одним із питань, яке розглянули спочатку депутатська група, а потім буде обговорено на сесії є питання "Про обласну програму підтримки розвитку інформаційно-видавничої сфери Чернігівщини на 2012 - 2015 роки". За словами голови обласної ради необхідність прийняття цієї програми виникла у зв'язку із закінченням програми "Мала преса". З метою покращення висвітлення діяльності влади на Чернігівщині в програмі передбачено фінансування за такими напрямками:
- забезпечення організації та проведення щорічних обласних журналістських фестивалів "Золотий передзвін Придесення" - 55 тис. грн.;
- забезпечення участі у щорічних книжкових виставках у Чернігові, Києві, Мінську, Гомелі, Брянську - 25 тис. грн.;
- видання суспільно-значимих книг місцевих авторів (за рішенням комісії сприяння розвиткові вітчизняного книговидання та книгорозповсюдження) - 150 тис. грн. щорічно
- видання фотоальбому про Чернігівщину у 2012 році - 100 тис. грн.
З нагоди святкування 80-річчя Чернігівської області видати у 2012 році презентаційну книгу "Неопалима купина" (Святі Чернігово-Сіверського краю), для цього згідно запланованої програми передбачено 200 тис. грн.
Також програмою планується надавати фінансову підтримку наступним виданням: журналу "Сіверянський літопис" у розмірі 70 тис. грн. на рік, журналу "Літературний Чернігів" - 50 тис. грн., газеті для інвалідів "Живи з надією" - 60 тис. грн. та газеті "Деснянська правда" - 520 тис. грн.
За сурдопереклад за участі ЧОО УТОГ на обласному телебаченні буде сплачуватися 34,32 тис. грн.
На висвітлення діяльності облдержадміністрації і обласної ради у друкованих ЗМІ цією програмою передбачені гроші з бюджету в сумі 200 тисяч гривень на рік.
Цікавою з цього питання була позиція одного із членів президії облради, єдиного професійного журналіста депутата обласної ради, працівника однієї з чернігівських районок. Він запропонував до пункту "на висвітлення діяльності ОДА та обласної ради у друкованих ЗМІ" додати слово "комунальні". І ще раз акцентував увагу присутніх, що це повинні бути лише районні друковані видання засновниками яких є місцеві органи влади. Найбільш цинічно прозвучала наступна фраза: "Щоб не було у когось соблазну і щоб не пішли кошти на приватні газети". Тобто представник комунальних ЗМІ практично бажав затвердження монополії на кошти саме комунальних видань. Якщо, наприклад, в районі або місті існує більш ефективна комерційна газета з більшим накладом, то місцева влада в результаті втрачає можливість розміщувати за передбачені бюджетом кошти необхідну їй інформацію в цих виданнях.
Ця ідея не була схвалена більшістю членів Президії. Головним аргументом було те, що таке обмеження недоцільне, особливо якщо доведеться розміщувати інформацію в виданнях, які розміщені поза межами Чернігівщини, наприклад, в газеті "Урядовий кур'єр".
Іншою пропозицією цього ж депутата, що прозвучала під час обговорення - запланувати в обласному бюджеті кошти на привітання районних ЗМІ, які у 2012 році буду святкувати ювілеї. Він навіть навів приклад подарунку - ноутбук. Цю пропозицію Президія зустріла ще більш іронічно, почулися питання чому саме у 2012 році, чому саме ноутбук, а як бути з тими, хто вже відзначив свято або буде святкувати після 2012 року?
Деякі члени Президії були більш відвертими, нагадавши своєму колезі, що наступає рік виборів.
Що вирішить профільна комісія і за що проголосують депутати побачимо 23 грудня.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).