Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 квітня, 02:02:31

Курс на євростандарти для України є незмінним

27.11.2013   17:55Агенцiя

Президент України Віктор Янукович під час інтерв’ю з журналістами українських телеканалів, яке відбулося 26 листопада, наголосив: “Ми будемо йти своїм шляхом, ми будемо робити все, щоб Україна ставала економічно міцнішою, сильнішою”.

За його словами, Україна визначилася щодо підписання Угоди з Європейським Союзом. Водночас, підкреслює Президент, все, що стосується умов, є принциповим питанням і все повинно відбуватися в інтересах українського народу. “Як тільки ми вийдемо на той рівень, який буде відповідати нашим інтересам, коли ми домовимось на нормальних умовах, тоді будемо вести розмову про підписання. Коли це буде? Швидко чи не дуже швидко. Час покаже. Я хочу, щоб цей час був якомога скоріше”, – підкреслив Президент.

Думки з цього приводу ми спитали у кількох респондентів.

Зокрема своєю позицією з приводу підписання Угоди з ЄС поділився голова Чернігівської обласної адміністрації Володимир Хоменко.
“Найважливіше у вчорашньому виступі нашого Президента, на мою думку, те, що було чітко окреслено, що Україна і надалі тримає курс на Європу, але при цьому євроінтеграція не повинна зашкодити самій Україні.
Що стосується економічного аспекту, то Україна очікувала від європейських партнерів, за висновками урядовців, впровадження механізму певних торгівельних компенсацій. Їх застосування мало гарантувати недопущення бюджетних втрат України. Саме цю точку зору керівництво країни намагається донести до Європейського Співтовариства.
Головний зміст нашої роботи на місцях вбачаю у роз’ясненні позиції Президента України, Уряду та економічних експертів щодо перспектив зовнішньополітичного вибору України. Потрібно не просто донести до людей позицію керівництва нашої держави, а показати її обґрунтованість, зробити зрозумілою кожному громадянинові.
Люди повинні чітко зрозуміти, що влада направляє всі свої зусилля до європейського напрямку. Приймаючи рішення, яке суттєво змінить долю цілої країни, варто все добре зважити. Адже асоціація з ЄС не лише відкриває перед Україною нові можливості, а й накладає на неї певні зобов’язання.
А ми, в першу чергу, повинні думати про національні інтереси. Про що і казав учора Президент під час інтерв’ю журналістам”, – сказав Володимир Хоменко.

Підтримує погляди Президента України і голова Чернігівського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації “Фонд сприяння демократичним виборам” Володимир Сизих.
“Надзвичайно важливо, що у своєму інтерв’ю Президент підтвердив незмінність шляху України: ми неухильно рухаємось до Європи.
Нам близькі й зрозумілі загальноєвропейські цінності й стандарти. Проте, на жаль, різниця в рівнях економіки України та країн ЄС надто велика. І ще чимало належить зробити для того, щоб наша держава стала конкурентоспроможною, щоб вона нарівні з іншими європейськими країнами діяла у міжнародних взаєминах.
Зауважу, що ключовим в останньому реченні виступає слово “нарівні”. Тобто ніхто – ні на сході, ні на заході – не повинен нав’язувати свою волю Україні. І рішення про асоціацію з ЄС має прийматися, виходячи виключно з національних інтересів нашої держави.
І чи готова наша держава до виконання цих зобов’язань з точки зору економіки – питання, як ми розуміємо, не з простих… Звісно, ми хочемо кращого життя. Недаремно так багато людей виходить на “євромайдани”, вимагаючи підписання угоди про асоціацію. Проте євроінтеграція й угода про асоціацію поняття не тотожні. Запроваджувати європейські стандарти життя в своїй країні, поступово, спираючись на наявні можливості, ніхто нікому не забороняє. А от виконувати вимоги, обумовлені угодою про асоціацію, Україна буде зобов’язана. А вони ж не всі по силах сучасній українській економіці”.

Своїми сподіваннями на “європейське” майбутнє ділиться голова студентської ради Чернігівського національного технологічного університету Максим Гаркуша.
“Я б дуже хотів, щоб Україна була європейською державою. Але не дуже вірю в те, що підписавши цю Угоду у нас одразу виростуть зарплати, покращиться медицина чи життя взагалі.
Я бачив виступ Віктора Януковича, який розповідав про те, що курс нашої країни на Європу залишається незмінним. Він підтримує прагнення людей до кращого життя. Але треба все ретельно зважити і тільки потім підписувати Угоду про вступ до ЄС.
Всі люди хочуть жити краще, так само і я, але чи дасть нам Європа так скоро все те, про що ми мріємо? Це питання дуже складне. Я б хотів помандрувати, можливо, повчитися у якомусь європейському університеті, але чи стане це можливим…”

 

Останні новини Чернігівщини

Ніжин: щотижнева розширена оперативна нарада при міському голові. Інформація керівників медичних установ

Ніжин: щотижнева розширена оперативна нарада при міському голові. Інформація керівників медичних установ 13:55

6 квітня відбулась щотижнева розширена оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника. На період карантинного режиму змінений формат наради, щоб мінімізувати перебування великої кількості людей.

У Чернігові про одиноких літніх людей піклуються фахівці двох територіальних центрів

У Чернігові про одиноких літніх людей піклуються фахівці двох територіальних центрів 13:49

У Чернігові про самотніх людей похилого віку, які вже потребують сторонньої допомоги, піклуються, зокрема, фахівці територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Деснянської та Новозаводської районних у місті Чернігові рад.

Поліцейські інформують: ТОП-3 аварійно-небезпечних ділянок Чернігівської області

Поліцейські інформують: ТОП-3 аварійно-небезпечних ділянок Чернігівської області 13:45

За поліцейською статистикою, аварії на Чернігівщині найчастіше траплялися у світлий час доби. За видами транспорту учасниками ДТП у 83,5% були легкові автівки, у 10,5% – вантажівки та у 6% мототранспорт.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 11:22

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 1 особу та 274 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 1 особу та 274 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 11:14

Упродовж минулого тижня з 30 березня по 6 квітня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 196 чоловік особового складу та 61 одиниця спеціальної техніки.