Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 лютого, 20:27:47

Питання підготовки до оперативного реагування на надзвичайні ситуації знаходяться на контролі у влади

07.11.2013   07:10

Готовність місцевих органів виконавчої влади, обласних управлінь, організацій і підприємств до оперативного реагування і організацію взаємодії при виникненні надзвичайних ситуацій в осінньо-зимовий період 2013/2014 року розглянули на черговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке 6 листопада провів перший заступник голови облдержадміністрації Микола Стрілець.

«Питання підготовки та організації взаємодії обласних управлінь, організацій і підприємств, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування до оперативного реагування є надзвичайно важливим та перебуває на особливому контролі обласної державної адміністрації. Несвоєчасне, або проведення не в повному обсязі превентивних заходів з підготовки до оперативного реагування на можливі надзвичайні ситуації може призвести до виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з порушенням нормальної життєдіяльності населення, загибелі і травмування людей та значних матеріальних збитків і втрат», - підкреслив Микола Стрілець, відкриваючи засідання.

Ускладнення погодних умов в осінньо-зимовий період минулого року, за інформацією начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації Сергія Болдирева, призводило до виникнення небезпечних стихійних явищ на значній території області. У результаті чого істотно ускладнювався рух автотранспорту на автомобільних дорогах, особливо на шляхах місцевого значення, порушувалась нормальна робота міського транспорту, було знеструмлено велику кількість населених пунктів, промислових і сільськогосподарських об’єктів.

З метою завчасної підготовки паливно-енергетичного комплексу, житлово-комунального господарства та об’єктів господарювання до роботи в осінньо-зимовий період 2013/2014 року проведені наступні заходи.

Розпорядженням голови облдержадміністрації від 18 травня 2013 року № 186 «Про підготовку господарського комплексу і об’єктів бюджетної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2013-2014 року» затверджено план комплексних заходів з підготовки господарського комплексу і об’єктів бюджетної сфери до роботи в осінньо-зимовий період.

Запроваджено постійний моніторинг і координацію дій обласних управлінь, організацій і підприємств, місцевих органів виконавчої влади з підготовки господарського комплексу до роботи зимових умовах.

На основі аналізу дій органів управління та сил під час надзвичайних ситуацій розроблено і затверджено „План заходів з підготовки обласних управлінь, організацій і підприємств, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування Чернігівської області до дій в екстремальних зимових умовах 2013/2014 року”. Аналогічні плани розроблені і реалізуються в районах, містах, обласних управліннях, організаціях і підприємствах.

З метою забезпечення безперебійного руху транспорту на автомобільних дорогах у зимовий період в районах і містах області проведена інвентаризація спеціальної техніки державної та приватної власності, яка може залучатися для ліквідації можливих надзвичайних ситуацій в екстремальних зимових умовах.

Для координації дій місцевих органів виконавчої влади, обласних управлінь, організацій і підприємств створено обласний оперативний штаб з ліквідації можливих надзвичайних ситуацій в осінньо-зимовий період. Оперативні штаби створені в районах і містах області.

Уточнені оперативні плани дій органів управління, сил і засобів з локалізації і ліквідації надзвичайних ситуацій у зимовий період, у тому числі аварій на системах тепло-, газо- і електропостачання.

Підсумовуючи, Микола Стрілець наголосив на забезпеченні неухильного та своєчасного виконання прийнятих рішень комісії. Перш за все це відпрацювання планів взаємодії органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, управлінь, організацій і підприємств, аварійно-диспетчерських служб; забезпечення готовності техніки і механізмів, які передбачається залучати для ліквідації надзвичайних ситуацій у зимовий період; організація цілодобового чергування оперативних штабів та роботу спеціальної снігоочисної техніки і механізмів комунальних підприємств, експлуатаційних управлінь по ремонту і утриманню шляхів; вжиття додаткових заходів для безаварійної роботи об’єктів і систем, що забезпечують життєдіяльність населення в умовах зниження температури повітря та ускладнення погодних умов тощо.
 

Останні новини Чернігівщини

Акція «Любов – це дарувати цікаве та корисне, або  Подаруй бібліотеці книгу!»

Акція «Любов – це дарувати цікаве та корисне, або Подаруй бібліотеці книгу!» 19:56

14 лютого – не тільки День святого Валентина, але й Міжнародний день дарування книг. Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка запрошує всіх охочих долучитися до акції, приуроченої до цієї дати,

Чернігівщина: Про підсумки проведення кампанії декларування доходів, одержаних громадянами протягом 2021року

Чернігівщина: Про підсумки проведення кампанії декларування доходів, одержаних громадянами протягом 2021року 14:13

Протягом 2022 року на Чернігівщині податкові декларації про майновий стан і доходи за 2021 рік подали 6583 громадянина, які задекларували понад 2 млрд грн доходів. Із загальної кількості декларантів 2542 громадянина, які обов’язково повинні задекларувати доходи. Вони самостійно визначили до сплати в бюджет понад 29,3 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 5,2 млн грн військового збору.

В Україні вперше діятиме окрема заборона на вилов щуки 13:12

Щука – бажаний улов для багатьох любителів риболовлі. Та невдовзі рибалкам доведеться зробити перерву, необхідну для успішного відновлення популяцій цього цінного виду прісноводних хижаків.

Прилуцькі поліцейські затримали чоловіка за підозрою у розбійному нападі на містянина 13:06

Співробітники Прилуцького районного відділу поліції встановили особу чоловіка, який проник до будинку 36-річного прилучанина. Зловмисник завдав господарю тілесні ушкодження, заволодів його речами та зник.

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу 12:58

Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 7 пожежі та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.