У Збройних Силах України надлишкове майно реалізовують прозоро через проведення відкритих аукціонів та конкурсів
Значна частина зразків озброєння та військової техніки, які вже відслужили встановлені терміни та зняті з експлуатації, нині знаходяться на утриманні Збройних Сил України. На їх утримання та охорону з бюджету Міноборони виділяється значний фінансовий ресурс, що є економічно не вигідним для оборонного відомства.

Пріоритетом у зазначеному питання для Міністерства оборони України є прозорість процесу відчуження – через проведення відкритих аукціонів та конкурсів. У цьому змогли переконатися представники військових засобів масової інформації та провідних вітчизняних телеканалів під час відвідування однієї з військових частин ЗС України на Чернігівщині.
У супроводі заступника начальника Центрального бронетанкового управління Збройних Сил України полковника Олега Слизького представники мас-медіа ознайомилися із зразками надлишкової військової техніки та дізналися про механізм її реалізації.
– В даний час на території України обсяги зберігання надлишкового військового майна складають близько 28 тисяч одиниць озброєння і військової техніки та близько 93 тисяч найменувань матеріально технічних засобів. – повідомив присутнім полковник Олег Слизький – Більшість зразків ракетно-артилерійське озброєння, які знаходяться в даній військовій частині, випущені ще 30-40 років назад в Радянському Союзі, тобто вони вже давно відслужили встановлений термін експлуатації та є надлишковими. Тому військо має позбутися цього баласту. І вже сьогодні є певний позитивний результат.
Оглядаючи окремі зразки військової техніки (наприклад, бойової машини реактивної системи залпового вогню БМ-21 “Град”) представників засобів масової інформації цікавила інформація чи не загрожують вони життю та здоров’ю людині при своєму застосуванні у сільськогосподарському секторі.
– Вся надлишкова техніка яка мобілізується в народне господарство реалізується демілітаризовано. Тобто знімається все озброєння і обладнання, що забезпечувало ведення бойових дій. Після цих заходів вона не вважається бойовою одиницею, – підкреслив заступник начальника Центрального бронетанкового управління Збройних Сил України полковник Олег Слизький.
Слід додати що кошти, отримані від реалізації надлишкового військового майна, будуть спрямовані на всебічне забезпечення Збройних Сил України: модернізацію та соціальне забезпечення військовослужбовців. Таке рішення прийнято на розширеному засіданні колегії Міністерства оборони України під керівництвом глави оборонного відомства України.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.