Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 16 січня, 11:59:12

Боротьба з ВІЛ-інфекцією на Чернігівщині вийшла на новий рівень

07.10.2013   15:11Агенцiя

У Чернігові підписано тристоронній Меморандум про взаєморозуміння між Чернігівською облдержадміністрацією, Державною службою з питань протидії ВІЛ/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань і американською організацією ABT Assotiation.

руки

руки

Минулого року керівництво області звернулося до світової медичної спільноти з пропозицією про співпрацю з організаціями, що опікуються проблемами поширення ВІЛ-інфекції. На це відгукнулася американська ABT Assotiation, яка у рамках довготривалих програм USAID обрала Чернігівщину у якості пілотного регіону, в якому реалізовуватиметься міжнародний проект «Фінансування і управління у системі охорони здоров’я». Ним передбачено навчання представників первинної ланки надання медичної допомоги діагностиці та принципам лікування ВІЛ/СНІД.

За словами представника ABT Assotiation Пітера Кроулі, на Чернігівщині налагоджено охоплення населення ВІЛ-сервісними послугами. «Підписання Меморандуму, як складової міжнародного проекту, буде корисним не тільки Чернігівщині, а і іншим регіонам України. Передбачається, що протягом року ми будемо мати робочий приклад оптимізації ВІЛ-сервісних послуг, що дозволить обрати оптимальну організаційну модель», – зазначив Пітер Кроулі.

В свою чергу, голова Державної служби України з питань протидії ВІЛ/СНІДу та іншим соціально небезпечним захворюванням Тетяна Александріна зауважила, що у проекті застосовуватиметься децентралізований підхід до тестування – у закладах первинної медико-санітарної допомоги тестування здійснюватиметься швидкими тестами.

«Значне місце у проекті приділяється навчанню кадрів первинної ланки, яке здійснюватиметься за кошти проекту. Отже, ми сподіваємося, що такими партнерськими стосунками на прикладі Чернігівської області, яка сама ініціювала участь у проекті, будуть розроблені механізми боротьби з інфекцією, якими зможуть скористатися в інших регіонах України. Чернігівщина довела – креативний підхід до цих соціально значущих проблем – мета і завдання місцевих медиків», – відзначила вона.

Під час підписання Меморандуму виконуючий обов’язки заступника голови облдержадміністрації Юрій Музика наголосив, що наразі в області створено 24 центри ПМСД, в яких надається допомога понад 80% населення Чернігівщини. Тому їхню роль у подоланні епідемії ВІЛ/СНІД важко переоцінити. А підписання Меморандуму дасть новий поштовх цієї роботі».

У підписанні Меморандуму також прийняла участь начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Галина Василькова.

Нагадаємо, що завдяки реалізації Програми «Забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки», останнім часом в області вдалося стабілізувати темпи поширення ВІЛ-інфекції та уповільнити приріст захворюваності населення, зменшити рівень інфікування осіб молодого віку та показник передачі інфекції від матері до дитини. Зараз в регіоні під наглядом медиків перебуває 2832 ВІЛ-інфікованих, у тому числі протягом 2013 року зареєстровано 341 особу.


Прес-служба МОЗ України

 

Останні новини Чернігівщини

Смачні рецепти вихідного дня: зимові пироги з варенням

Смачні рецепти вихідного дня: зимові пироги з варенням 11:13

Взимку та навесні кондитери рекомендують готувати випічку з варенням. Пропонуємо кілька смачних та нескладних рецептів, які стануть в пригоді господиням.

Гороскоп на тиждень з 17 до 23 січня 2022 року

Гороскоп на тиждень з 17 до 23 січня 2022 року 10:19

Основна подія тижня – це повний місяць у ніч з 17 на 18 січня.

16 січня - День Пам'яті кіборгів в Україні

16 січня - День Пам'яті кіборгів в Україні 10:13

16 січня в Україні вшановують пам'ять захисників Донецького аеропорту та загиблих воїнів.

15 січня - який день, свято та прикмети

15 січня - який день, свято та прикмети 09:12

15 січня відзначають День вікіпедії, Міжнародний тиждень безпеки снігоходів і День пошуку зниклого відлуння.