Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 25 вересня, 13:06:55

Автодороги місцевого значення передають до сфери управління облдержадміністрацій

03.10.2013   13:50Агенцiя

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 2 жовтня 2013 року прийняв Розпорядження «Про передачу автомобільних доріг загального користування місцевого значення».

Згідно з Розпорядженням, автодороги загального користування місцевого значення в існуючому стані разом з фінансуванням передаються з 1 січня 2014 року через сфери управління Державного агентства автомобільних доріг до сфери управління Ради Міністрів Автономної Республіки Крим, обласних та Севастопольської міської державної адміністрацій.

Розпорядження набирає чинності одночасно зі змінами до Законів України «Про місцеві державні адміністрації», «Про Раду міністрів Автономної Республіки Крим» і «Про автомобільні дороги», які законодавчо легалізують це рішення уряду.

Експерти зазначають, що затверджений акт сприятиме розмежуванню відповідальності між центральними та місцевими органами влади за стан автомобільних доріг. Крім цього, місцеві підрозділи «Укравтодору» буде реорганізовано та перепідпорядковано місцевій владі. Це передбачено Концепцією розвитку дорожньої галузі України на 2013–2018-ті роки, прийнятої Кабінетом Міністрів 3 вересня 2013 року. «Концепція була створена на підставі аналізу реального стану справ та з урахуванням кращих світових практик»,- так охарактеризував цей документ віце-прем’єр Олександр Вілкул.

Зокрема, Концепція передбачає поділ функцій проектування, будівництва та оцінки якості доріг, які раніше були зібрані в одному відомстві - «Укравтодорі». Для цього АТ «ДАК «Автомобільні дороги України» планують реорганізувати. А на його основі створять мережу регіональних компаній, якими управлятиме місцева влада. Водночас контроль за якістю виконання робіт вестиметься через «Укртрансінспекцію». Планування залишається у Міністерства інфраструктури, яке в діалозі з місцевою владою має забезпечити ефективне управління дорожнім господарством з урахуванням потреб регіонів.

За підрахунками уряду, для приведення українських автошляхів у належний стан необхідно 500 млрд. грн. Виходячи з цієї суми, Концепція передбачає не лише впровадження сучасних технологій будівництва доріг, створення ефективної системи управління галуззю, а й залучення інвестицій на основі державно-приватного партнерства.

Державна Програма розвитку автодоріг загального користування на 2013–2018 роки передбачає виділення на модернізацію українських автошляхів 214,034 млрд. грн. Зокрема зазначається, що кошти держбюджету становитимуть 133,582 млрд. грн., інших джерел — 80,452 млрд. грн., у тому числі кошти міжнародних фінансових організацій - 18,092 млрд. грн., кредитні кошти - 42,360 млрд. грн. і кошти інвесторів - 20 млрд. грн.

Експерти нагадують, що реалізація Програми також дасть новий імпульс розвитку суміжних галузей. Зокрема, для проведення будівельних робіт на автошляхах загального користування необхідні такі основні матеріально-технічні ресурси: 4,639 млн. тонн бітуму, 1,907 млн. тонн залізобетону, 126,407 млн. куб. м щебеню, 74,781 млн. тонн асфальтобетону, 1,95 млн. тонн цементу, 430,729 млн. літрів бензину; 2,494 млрд. літрів дизпалива і 1,304 млрд. кВт/год електроенергії.

Як вважають експерти, мережа автомобільних доріг хорошої якості може збільшити ВВП України на 5%

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові триває відновлення 82 будинків, пошкоджених внаслідок ракетного удару 19 серпня 13:00

19 серпня 2023 року внаслідок ракетного удару, здійсненого російською федерацією по центру Чернігова, було пошкоджено, в тому числі, 82 багатоквартирних житлових будинка. Невідкладно було проведено обстеження, визначено масштаби руйнувань та прийняті рішення, які дозволили розпочати відновлювальні роботи.

Житло для ВПО. Виконком погодив детальний план території другого мікрорайону житлового району «Масани» 12:58

21 вересня на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради погоджено проєкт «Детальний план території другого мікрорайону житлового району «Масани»". Цьому рішенню передувало проведення громадських слухань.

Вихованець КПНЗ ДЮСШ «Атлет» ЧМР Володимир Вовченко став Чемпіоном України з бігу на 400 метрів 11:53

З 23 по 24 вересня 2023 року в м. Львів на стадіоні ЛДУФК "СКІФ" відбувся командний чемпіонат України з легкої атлетики серед ДЮСШ та СДЮШОР серед юнаків та дівчат 2006 р. н. та молодше (U18), в якому взяли участь більше 400 учасників з 22 областей.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:02

Протягом минулої доби зареєстровано 10 небезпечних подій, а саме: 4 дорожньо-транспортні пригоди та 6 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1особа та 4 особи постраждали.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини