Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 15 липня, 05:21:04

Чернігівська влада ігнорує вимогу прокуратури забезпечити виконання закону “Про доступ до публічної інформації”

10.12.2011   12:44Агенцiя

Про це йдеться в інформації отриманої Чернігівським освітнім центром “Ініціатива” від прокуратури м.Чернігів.

Міська громадська організація Чернігівський освітній центр “Ініціатива” ще в кінці вересня 2011 року звернувся до обласної прокуратури з заявою про порушення Чернігівською міською радою законодавства про доступ до публічної інформації. Громадська організація звертала увагу прокуратури, зокрема, на факт відсутності частини рішень Чернігівської міської ради на офіційному веб-сайті ради – всі рішення та проекти рішень, які стосуються земельних питань міська рада відмовляється оприлюднювати.

Варто відзначити, що чернігівська прокуратура підтримала в цьому питанні позицію громадської організації. І вже 21 вересня прокуратура внесла подання до міської ради щодо усунення порушення законодавства.

Прокуратура констатувала, що Чернігівська міська рада дійсно не дотримується вимог ЗУ “Про доступ до публічної інформації”. “Своїми діями щодо неповного та несвоєчасного оприлюднення рішень, посадовці Чернігівської міської ради порушують гарантоване Конституцією за законами України право громадян на інформацію”, – йдеться в поданні прокуратури м.Чернігова.

Також прокуратура вимагає притягнути до дисциплінарної відповідальності винних осіб за незалежне ставлення до службових обов’язків та порушення вимог закону.

13 жовтня до прокуратури Чернігова надійшла відповідь від міської ради. Чиновники ради пояснюють, що на їх думку положення частини 3 статті 15 ЗУ “Про доступ до публічної інформація”, згідно якого “проекти рішень органів місцевого самоврядування оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду” на Чернігівську раду не поширюється.

В Чернігівській раді відштовхуються від ЗУ “Про місцеве самоврядування”, в якому встановлена інша норма – не пізніше як за 10 днів оприлюднювати проекти рішень.

Крім того, зазначають в міській раді, “проекти рішень та рішення ради, пов’язані з регулюванням земельних правовідносин містять інформацію про фізичних осіб (персональні дані) та є актами органу місцевого самоврядування приватно правного, а не публічно-правного характеру”. Таким чином в міській владі аргументують відмову взагалі оприлюднювати земельні рішення.

Проте прокуратура не погодилася з відповіддю міської ради і міському голові Олександру Соколову було скеровано лист щодо повторного розгляду подання з обґрунтуванням незгоди.

Наразі міська влада Чернігова продовжує ігнорувати вимоги закону про доступ до публічної інформації – на офіційному веб-сайті у розділі Публічна інформація відсутні рішення пов’язані з земельними питаннями.

http://pik.cn.ua/novini-chernigova-novosti-chernigova/6084-chernigivska-vlada-ignoruje-vymogu-prokuratury-zabezpechyty-vykonannja-zu-lpro-dostup-do-publichnoji-informacijir-

Прес-служба ЧОЦ “Ініціатива”

Останні новини Чернігівщини

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 13:47

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

У Чернігівській області за минулу добу +4 нових випадки COVID-19

У Чернігівській області за минулу добу +4 нових випадки COVID-19 13:41

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11 годину вівторка 14 липня у Чернігівській області за минулу добу виявили чотири нові випадки інфікування коронавірусом. ПЛР-тест підтвердив захворювання у трьох жительок Прилуцького району та однієї жінки з Чернігова. Усі вони перебувають на госпіталізації у закладах охорони здоров’я.

Завершити двотижневу самоізоляцію можна самостійно

Завершити двотижневу самоізоляцію можна самостійно 12:45

Протягом чотирьох місяців на базі КНП «Чернігівський обласний центр громадського здоров’я» ЧОР працює обласна «гаряча» телефонна лінія з протидії коронавірусній інфекції (0800507070).

Упродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 3 пожежі

Упродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 3 пожежі 12:37

За минулу добу підрозділи Управління ДСНС України у Чернігівській області 3 рази залучались до ліквідації пожеж, 2 з яких виникли у житловому секторі громадян та 1 на транспорті.

У чернігівській школі №19 завершують капітальний ремонт басейну

У чернігівській школі №19 завершують капітальний ремонт басейну 12:31

У чернігівській школі №19 завершують капітальний ремонт басейну. Відкритий для учнів та учениць не лише цієї, а й сусідніх загальноосвітніх та спортивних шкіл, він може приймати для занять плаванням до 10 груп на добу.