Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 грудня, 02:04:49

У Корюківці згадають трагедію

10.12.2011   12:29Агенцiя

Бригади рятувальників з Чернігівщини одними з перших після катастрофи на Чорнобильській АЕС гасили палаючий реактор.

Ніколи не забудуть вдячні нащадки подвиг 343 працівників пожежної охорони: понад 70% Чернігівського зведеного загону отримали перевищену дозу опромінення і втрачали свідомість на бойових позиціях, проте ніхто з них не відмовився від виконання завдань.

Зачепила регіон і радіаційна хмара: гіркий слід Чорнобиля торкнувся шести районів області. До ІІІ і IV зон радіоактивного забруднення було віднесено 250 населених пунктів. Тож у день ушанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС тут відбудуться мітинги-реквієми і покладання квітів до пам’ятників героям-ліквідаторам. Один з них навесні відкрився в м. Корюківці.

Територія району — одна з найбільш потерпілих від атомного лиха в області. Чорнобильська напасть тут зачепила майже кожну другу родину. Тож на вшанування  ліквідаторів катастрофи збирали кошти по гривні. Назбирали 160 тис. грн і за проектом полтавчанина Юрія Куріліна спорудили пам’ятник, на якому ліквідатори з полегкістю дивляться в чисте небо.

В області, за словами голови Чернігівської обласної адміністрації Володимира Хоменка, діє 7 державних програм для захисту населення, котре постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи:

— У 2011 році на фінансування чорнобильських програм виділено майже 50 млн грн. Вони спрямовуються на виплати компенсацій і допомог, а також на оздоровлення та санаторне лікування потерпілих, насамперед дітей.

Голова Корюківської районної громадської організації «Союз Чорнобиль України» підполковник запасу Микола Скотар розповів, що чорнобильці з вдячністю приймають будь-яку допомогу:

— У нас в організації є інваліди першої групи, в яких захворювання не пов’язано з наслідками Чорнобильської катастрофи через його пізніший розвиток. Справжні герої, які гасили атомну пожежу, паралізовані, без ніг. Ми раді матеріальній підтримці: завдяки меценатам цьогоріч уперше за діяльність організації, окрім грамот і медалей, вручили ліквідаторам по 500 гривень.

http://ukurier.gov.ua/uk/news/u-koryukivci-zgadayut-tragediyu/

Останні новини Чернігівщини

Пільгова іпотека для військових на Чернігівщині: як працює програма «єОселя» у 2025-2026 році

Пільгова іпотека для військових на Чернігівщині: як працює програма «єОселя» у 2025-2026 році 11:36

У 2025 році військовослужбовці з Чернігівщини можуть скористатися державною програмою доступного житла «єОселя» на оновлених умовах.

На Чернігівщині судитимуть підприємця за несплату понад 4,6 мільйона гривень податків 10:39

Слідчі поліції Чернігівщини під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо підприємця, який організував протиправну схему, що дозволила йому ухилитися від сплати податків на суму в понад 4,6 мільйона гривень.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:37

Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 3 дорожньо-транспортні пригоди та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 6 осіб постраждали.

17 грудня: цей день в Україні і світі

17 грудня: цей день в Україні і світі 08:56

День 1393 Російська агресія - Day 1393 Russian aggression

Місцеві бюджети Чернігівщини у січні-листопаді поточного року поповнились на 10 мільярдів гривень податків та зборів 12:37

Головне управління ДПС у Чернігівській області інформує, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-листопад 2025 року надійшло 10 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми до обласного бюджету спрямовано 1,4 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини