Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 24 жовтня, 15:49:17

Олег Шеремет: П’ять програм на розвиток міста

09.12.2011   11:00Агенцiя

Практично всі програми розвитку міста у сесійній залі отримали одноголосну підтримку депутатів, адже це саме ті проекти, котрі необхідні Чернігову, вважає секретар Чернігівської міської ради Олег Шеремет.

секретар Чернігівської міської ради Олег Шеремет

секретар Чернігівської міської ради Олег Шеремет

Він пояснив, які зміни чекають на місто завдяки цим проектам.


Міській раді – комп’ютери

860 тис. грн. виділили депутати на найближчі чотири роки на придбання комп’ютерів для міської ради.

– Сьогодні 60% наших комп’ютерів – застарілі. Уже роки три міська рада не має можливості оновлювати техніку. Нові умови, у тому числі й нові норми доступу до публічної інформації, вимагають швидкого реагування. Тому в технічному плані ми повинні бути підготовані. Програма дозволить нам, серед іншого, впровадити електронний документообіг, електронний цифровий підпис, а отже, підвищить ефективність роботи влади.

Депутати пропонували також у рамках програми встановити в сесійній залі систему для голосування. Але це обладнання коштує близько 960 тис. грн. Тож поки що на нього грошей у міському бюджеті нема.


Куди йтиме освіта до 2015?

– Програма розвитку освіти – це цілий стратегічний план розвитку галузі на найближчі п’ять років. Він охоплює всі аспекти: роботу з обдарованими дітьми та дітьми з особливими потребами, профільне та позашкільне навчання, розвиток краєзнавчих гуртків та правової освіти. Час не стоїть на місці, треба модернізувати школи в технічному плані.

На це звернули велику увагу при розробці Програми. Дуже широкі заходи в цьому проекті передбачаються по енергозбереженню в закладах освіти. А зекономлені кошти можна витратити на інші потреби шкіл та дитсадочків.


Хай буде світло!

За три роки в Чернігові має суттєво посвітлішати, обіцяють автори Програми освітлення міста. На модернізацію вуличних ліхтарів депутати розраховують витратити більше 6 млн. грн.

– Завдяки попередній програмі процент освітлення вулиць Чернігова вдалося збільшити до 93% (у 2005 році було 65%). Але залишається проблемним стан мереж деяких мікрорайонів. Ми ставимо питання ще й якості освітлення. Тобто в старих ліхтарях, що стоять ще з радянських часів, ми не просто поміняємо лампочки, а замінимо самі ліхтарі на сучасні – енергоефективні та набагато привабливіші. Це дозволить нам і зекономити на витратах на енергоносії, і зробить місто красивішим. Так, впровадження Програми в життя дасть економію електроенергії майже 135 тис. грн. на рік.


У дворах будуть дороги

На Програму ремонту доріг у дворах міська рада передбачає витратити більше 12 млн. грн. за п’ять років.

– На жаль, вже кілька років не маємо можливості виділити гроші на асфальтування прибудинкових територій: біля під’їздів, майданчиків, на які під’їжджають сміттєвози. Зараз ці території в жахливому стані. І ця Програма дозволить нам фінансувати ремонт цих доріг. Крім того, за роки дії Програми ми облаштуємо 27 майданчиків та встановимо 167 контейнерів для сміття.

http://vid.cn.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=6131&Itemid=65

Останні новини Чернігівщини

З учорашнього дня патрульні заступили на охорону виборчих дільниць

З учорашнього дня патрульні заступили на охорону виборчих дільниць 14:12

Для забезпечення правопорядку у період виборів задіяно 96 поліцейських управління патрульної поліції в Чернігівській області, які здійснюватимуть цілодобову охорону, аж до завершення процесу голосування та підрахунку голосів.

Стрілки годинників потрібно перевести на годину назад

Стрілки годинників потрібно перевести на годину назад 12:37

В ніч з 24 на 25 жовтня о 4 годині ранку стрілки годинників потрібно перевести на годину назад.

Про підсумки роботи промисловості в січні–вересні. ДОВІДКА

Про підсумки роботи промисловості в січні–вересні. ДОВІДКА 12:28

Індекс промислової продукції області за підсумками січня–вересня 2020 р. становив 91,5%.

У Прилуцькій гімназії №1 урочисто відкрили другий корпус

У Прилуцькій гімназії №1 урочисто відкрили другий корпус 12:16

23 жовтня, у Прилуках відкрили новозбудований другий корпус місцевої гімназії. В урочистостях взяли участь перший заступник голови Чернігівської ОДА Віталій Загайний, міський голова Прилук Ольга Попенко, народні депутати України, керівники установ та організацій, педагоги, батьки та учні.