У Чернігові ВО “Батьківщина, “УДАР”, ВО “Свобода”, Рух відзначили 22-у річницю Незалежності України. + ВІДЕО
Чернігівська громадськість вшанувала борців за волю України
24 серпня у Чернігові біля Катерининської церкви та пам’ятного знаку “Борцям за волю та незалежність України” громадськість, представники парламентської і позапарламентської опозиції ВО “Батьківщина, “УДАР”, ВО “Свобода”, об’єднаного Руху інших патріотичних партій і громадських організацій відзначили 22-у річницю Незалежності України.
Учасники вшанувала борців за волю України розпочали з урочистої ходу розгорнутим державним прапором від площі на перехрестя проспектів Миру і Перемоги, яку громадськість пропонує назвати площею Незалежності, до пам’ятника Тарасу Шевченка на Валу.
Урочисте богослужіння на честь Дня народження нашої держави біля Катерининської церкви та пам’ятного знаку “Борцям за волю та незалежність України” очолив секретар Чернігівської єпархії Української православної церкви Київського патріархату протоієрей Роман Кіник.
Урочистий мітинг з нагоди дня Незалежності, як і багато років поспіль біля каменю “Борцям за волю України” відкрив народний депутат ІV скликання, голова об’єднаного Руху Володимир Ступак. Він, зокрема, наголосив: “Ми – рухівці у боротьбі завоювали незалежність України на благо всього народу, а зараз антиукраїнські сили намагаються повернутися до темного минулого. Щоб цього не сталося українська патріотична опозиція як парламентська, так і позапарламентська повинна об’єднати свої зусилля для захисту незалежності і європейського вибору України.
До учасників мітингу з вітаннями з нагоди 22-річниці незалежності звернулися народні депутати Сергій Аверченко (“УДАР”), Валерій Дубіль (ВО “Батьківщина”), а також голови обласної організації ВО “Батьківщина” Олександр Кодола та міської організації ВО “Свобода” Володимир Поліщук.
Привітали земляків зі святом Незалежності України і закликали до перемоги демократії у країні Михайло Данилюк, голова обласного відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів та Надія Галковська, яка прочитала свої нові вірші, присвячені боротьбі за незалежність України.
Учасники святкування на честь дня незалежності розгорнули державний прапор біля Катерининської церкву на схилі пагорба при в’їзді до Чернігова.
Завершилося вшанування борців за волю в Україні в Чернігові біля єдиного на Лівобережній Україні пам’ятника гетьману Івану Мазепі, де учасники заходу заспівали повстанських пісень під орудою Надії Галковською та українського гімну “Ще не вмерла Україна”.
Прес-служба Народного руху України (Української народної партії “Рух”)
Останні новини Чернігівщини
Землевпорядники Чернігівщини оцифрували понад 9,8 тис. документацій із землеустрою та оцінки земель у першому півріччі 2026 року 16:54
Упродовж січня – червня 2026 року фахівці Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області перевели в електронну форму понад 9,8 тис. документацій Державного фонду документації із землеустрою та оцінки земель.
Від маленької сауни-бочки до сучасного комплексу відпочинку 16:33
Саме такий шлях пройшла родина Макаренків із села Хотинівка на Ніжинщині. Масштабувати бізнес Олегу та Юлії допомогли грантові програми, зокрема «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» від служби зайнятості.
За матеріалами СБУ 7 років ув’язнення отримав один з учасників каналу втечі ухилянтів за кордон 16:11
За доказовою базою Служби безпеки заочно засуджено до 7 років позбавлення волі одного з учасників каналу незаконного виїзду за кордон українських громадян призовного віку.
Ремонт укриття і термомодернізація ліцею: як громади Ніжинщини готуються до нового навчального року 15:43
Під час візиту на південь регіону начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус відвідав дві громади – Ніжинську і Талалаївську сільську. У фокусі – готовність ТГ до старту нового навчального сезону.
Хотіла купити запчастини до авто, натомість втратила 15 тисяч гривень: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахраїв на інтернет-майданчиках 15:21
Шахраї часто розміщують на інтернет-платформах фейкові оголошення про продаж різних товарів та переконують покупців робити передоплату. Поліцейські вкотре закликають громадян бути пильними під час здійснення покупок у інтернет-магазинах та сплачувати за товар виключно після його отримання й перевірки.