Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 05:30:42

Володимир Лещенко: в населених пунктах Чернігівщини проходять збори громадян, на яких приймаються рішення з ініціювання всеукраїнського референдуму

24.08.2013   11:19Агенцiя

Як не стати сировинним придатком Євросоюзу

23 серпня в Дискусійному клубі “Експертна думка” відбулася прес-конференція першого секретаря Чернігівського обкому Компартії України Володимира Лещенка, в ході якої він висловив своє бачення незалежності України та обгрунтував необхідність проведення Всеукраїнського референдуму з питання вступу України до Митного союзу Республіки Білорусь, Республіки Казахстан, Російської Федерації.

Під час спілкування з журналістами Володимир Лещенко наголосив, що демократія, тобто влада народу, в Україні була раніше, до 1991 року, а зараз у нас – олігархія, адже країною управляє невелика група найбагатших людей. Щодо реформ, які проводяться в країні впродовж останніх двох десятиліть, то головне їх завдання, яке полягає в покращенні життя громадян України, не виконується, а відбувається протилежне – стає тільки гірше.

За 22 роки незалежності наша країна, за словами головного комуніста області, перетворилася на сировинний придаток Європейського союзу, адже частка готових товарів, що вивозяться в єврозону, становить менше 20% від всього експорту в цей регіон, решта – сировина. У той же час, частка готових товарів експортованих до країн Митного союзу становить 60%. Ці цифри, на думку Володимира Лещенка, говорять самі за себе.

Він вважає, що підписання угоди про асоціацію надасть можливість Європейському союзу отримати вільний доступ до ресурсів країни, адже “завдання ЄС – відкрити наші кордони”. Також в ході євроінтеграції Україні доведеться змінити життєвий, господарський, економічний устрій всередині країни. Міняти доведеться все від ширини тротуарів і залізничної колії до напруги в електромережі (у нас – 220 вольт, у країнах ЄС – 230), тобто вкласти потрібно надзвичайно великі кошти, а перших прибутків можна очікувати лише через 10-15 років. Доведеться підвищувати тарифи для населення на електроенергію і газ. Молоко та інші продукти харчування, вироблені в особистих підсобних господарствах сільських мешканців продавати переробним підприємствам та на ринках буде заборонено. У той же час, при вступі до Митного союзу, кардинально змінювати нічого не треба.

За словами Володимира Лещенка, за євроінтеграцію виступають олігархи, чиї награбовані у народу капітали зосереджені за кордоном, та буржуазні політичні партії, які їх обслуговують, причому незалежно від того, чи вони знаходяться при владі, чи тимчасово – в лавах буржуазної опозиції.

Результати народного референдуму КПУ, що проводився два роки тому, та офіційних соціологічних досліджень, демонструють прагнення більшості наших громадян потрапити до Митного союзу.

Володимир Лещенко також повідомив про те, що за розрахунками провідних вітчизняних економістів і установ приєднання України до Митного союзу щороку даватиме нашій країні близько 9 мільярдів доларів США прибутків, а підписання угоди про асоціацію з Європейським союзом призведе до щорічних збитків в розмірі 2 мільярдів доларів.

Виходячи з цього інтеграційний вектор України має вирішувати не купка людей при владі, а народ. Принцип народовладдя зафіксований в Конституції України. В статті 5 чітко зазначено, що носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ.

Володимир Лещенко проінформував також про те, що останнім часом в населених пунктах області, як і по всій Україні, проходять збори громадян, на яких приймаються рішення з ініціювання всеукраїнського референдуму з питання вступу нашої країни до Митного союзу. Люди вимагають від Президента України проголосити своїм указом проведення такого референдуму.

Компартія України, як єдина політична сила, що захищає в Україні народовладдя, допоможе ініціативній групі з проведення всеукраїнського референдуму в його організаційному та юридичному забезпеченні.

На запитання журналістів, чи буде секретар обкому святкувати День Незалежності, Лещенко відповів, що позитивних результатів цієї незалежності поки-що немає, переважна більшість людей, на жаль, живе погано. Тому святкувати нічого. В його сім’ї стало традицією 24 серпня копати на своєму городі картоплю.

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.