Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 13 серпня, 06:28:43

"Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)"

13.08.2013   18:20

Про Закон України із такою назвою йшла мова під час засідання прес-клубу «Ділове слово», яке відбулося 13 серпня ц. р.

Начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в  Чернігівській області Олександр Дєдіков повідомив, що в нашій країні колективні конфлікти вже 15 років вирішуються за допомогою Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». Указом Президента України у листопаді 1998 року була створена Національна служба посередництва і примирення (далі – НСПП) як постійно діючий державний орган, головними завданнями якого визначено сприяння поліпшенню трудових відносин, прогнозування, запобігання виникненню та сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів), здійснення посередництва при вирішенні таких спорів (конфліктів).

Заступник начальника відділення НСПП в області – завідувач сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування Олена Козаченко розповіла про основні напрямки та результати роботи відділення НСПП на території регіону. Так, упродовж 12 років діяльності відділення сприяло врегулюванню 59-ти вимог, висунутих 11,5 тис. найманих працівників у 24-х колективних трудових спорах на 22-х підприємствах, в установах та організаціях. Відділенню НСПП у взаємодії з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та організаціями профспілок вдалося не допустити загострення 320-ти конфліктних ситуацій у трудових колективах із загальною кількістю найманих працівників 138 тис. осіб. Характеризуючи розбіжності, можна констатувати, що більш ніж у 90 % випадків вони стосувалися порушень законодавства про оплату праці та зобов’язань колективних договорів в частині своєчасності виплати заробітної плати.

Більш детально на резонансних колективних  трудових спорах зупинилася завідувач  сектора правового забезпечення відділення НСПП в Чернігівській  області Марина Максименко. Зокрема, в різні роки вдалося відновити законність і нормалізувати соціально-трудові відносини у таких трудових колективах: КЕП «Чернігівська ТЕЦ» ТОВ «Фірма „ТехНова“» (2005 р., кількість учасників спору — 999 осіб), ВАТ «ЕК „Чернігівобленерго“» (2006 р., кількість учасників спору — 3320 осіб) тощо.

Голова профспілкового комітету первинної  профспілкової організації Незалежної профспілки гірників України ДП «Чернігівторф» Андрій Зайков розповів про хід врегулювання колективного трудового спору між  найманими працівниками та адміністрацією ДП «Чернігівторф».

Наприкінці засідання Олександром  Дєдіковим було наголошено, що до відділення НСПП мають право звертатися як сторони  конфлікту, так і органи влади, зацікавлені  у стабілізації стану соціально-трудових відносин на відповідній території. Спеціалістами відділення НСПП будуть надані необхідні юридичні консультації з метою сприяння вирішенню кожної конкретної проблемної ситуації.

Останні новини Чернігівщини

Начальник управління охорони здоров'я Чернігова захворів на коронавірус

Начальник управління охорони здоров'я Чернігова захворів на коронавірус 16:25

У начальника управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради Владислава Кухаря виявили COVID-19. Цю інформацію він підтвердив особисто.

У Чернігівській області зафіксовано +42 нових випадків захворювання COVID-19

У Чернігівській області зафіксовано +42 нових випадків захворювання COVID-19 15:48

За інформацією Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11 годину 12 серпня в області виявлено 42 нових випадків COVID-19.

Проєкт EMERGENCY на Чернігівщині: від модернізованих приймальних відділень до нової якості медичних послуг

Проєкт EMERGENCY на Чернігівщині: від модернізованих приймальних відділень до нової якості медичних послуг 12:02

11 серпня за участі першого заступника голови Чернігівської ОДА Віталія Загайного, заступниці голови Чернігівської ОДА Наталії Романової та представників дев’яти опорних лікарень області відбулась селекторна нарада з питань реалізації проєкту EMERGENCY. У обговоренні також взяли участь представники підрядних організацій.

Чергова спроба підкупити прикордонника закінчилася кримінальною справою

Чергова спроба підкупити прикордонника закінчилася кримінальною справою 11:51

Чергова спроба втягнути персонал Чернігівського прикордонного загону Державної прикордонної служби України до корупційних дій закінчилася порушенням кримінальної справи.

Зупинкові павільйони – не сміттєві полігони

Зупинкові павільйони – не сміттєві полігони 11:30

Служба автомобільних доріг у Чернігівській області неодноразово підіймала питання стосовно недотримання жителями та гостями області закону про поводження з відходами на території дорожнього господарства.