Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 27 лютого, 23:35:47

"Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)"

13.08.2013   18:20

Про Закон України із такою назвою йшла мова під час засідання прес-клубу «Ділове слово», яке відбулося 13 серпня ц. р.

Начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в  Чернігівській області Олександр Дєдіков повідомив, що в нашій країні колективні конфлікти вже 15 років вирішуються за допомогою Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». Указом Президента України у листопаді 1998 року була створена Національна служба посередництва і примирення (далі – НСПП) як постійно діючий державний орган, головними завданнями якого визначено сприяння поліпшенню трудових відносин, прогнозування, запобігання виникненню та сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів), здійснення посередництва при вирішенні таких спорів (конфліктів).

Заступник начальника відділення НСПП в області – завідувач сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування Олена Козаченко розповіла про основні напрямки та результати роботи відділення НСПП на території регіону. Так, упродовж 12 років діяльності відділення сприяло врегулюванню 59-ти вимог, висунутих 11,5 тис. найманих працівників у 24-х колективних трудових спорах на 22-х підприємствах, в установах та організаціях. Відділенню НСПП у взаємодії з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та організаціями профспілок вдалося не допустити загострення 320-ти конфліктних ситуацій у трудових колективах із загальною кількістю найманих працівників 138 тис. осіб. Характеризуючи розбіжності, можна констатувати, що більш ніж у 90 % випадків вони стосувалися порушень законодавства про оплату праці та зобов’язань колективних договорів в частині своєчасності виплати заробітної плати.

Більш детально на резонансних колективних  трудових спорах зупинилася завідувач  сектора правового забезпечення відділення НСПП в Чернігівській  області Марина Максименко. Зокрема, в різні роки вдалося відновити законність і нормалізувати соціально-трудові відносини у таких трудових колективах: КЕП «Чернігівська ТЕЦ» ТОВ «Фірма „ТехНова“» (2005 р., кількість учасників спору — 999 осіб), ВАТ «ЕК „Чернігівобленерго“» (2006 р., кількість учасників спору — 3320 осіб) тощо.

Голова профспілкового комітету первинної  профспілкової організації Незалежної профспілки гірників України ДП «Чернігівторф» Андрій Зайков розповів про хід врегулювання колективного трудового спору між  найманими працівниками та адміністрацією ДП «Чернігівторф».

Наприкінці засідання Олександром  Дєдіковим було наголошено, що до відділення НСПП мають право звертатися як сторони  конфлікту, так і органи влади, зацікавлені  у стабілізації стану соціально-трудових відносин на відповідній території. Спеціалістами відділення НСПП будуть надані необхідні юридичні консультації з метою сприяння вирішенню кожної конкретної проблемної ситуації.

Останні новини Чернігівщини

В області відпрацьовані заходи із запобігання поширенню коронавірусу

В області відпрацьовані заходи із запобігання поширенню коронавірусу 16:17

26 лютого голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко провів об’єднане засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і тимчасової протиепідемічної комісії щодо координації роботи із запобігання занесенню та поширенню на території області випадків захворювання коронавірусом.

Депутати підтримали рішення щодо знесення недобудови

Депутати підтримали рішення щодо знесення недобудови "Дворянського зібрання" на Валу 16:08

27 лютого на засіданні 52-ї сесії Чернігівської міської ради 7-го скликання депутати підтримали питання щодо визначення відповідального управління міської ради, якому буде доручено провести необхідні заходи, пов’язані зі знесенням багаторічної недобудови на Валу, з урахуванням однієї правки.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 12:55

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Капелі бандуристів - 10 років

Капелі бандуристів - 10 років 12:48

Своє перше десятиліття відзначив один з найунікальніших бандурних колективів України — Капела бандуристів імені Остапа Вересая Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.

Затвердили бренд міста

Затвердили бренд міста "Ніжин-завжди різний" 12:16

26 лютого на черговій 68 сесії Ніжинської міської ради VII скликання було прийнято важливе рішення для громади «Про організаційні заходи щодо визначення бренду міста Ніжина».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини