Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 26 травня, 16:36:44

У Чернігові – дні україно-кубинської дружби

12.10.2011   07:11

10 жовтня у м. Чернігові з офіційним візитом перебувала кубинська делегація на чолі з Радником, заступником місії Куби в Україні Еміліо Певіда Пупо. Поважних гостей у Чернігівській міській раді зустрічав секретар міської ради Олег Шеремет.

Під час зустрічі обговорені питання україно-кубинського співробітництва на рівні міста Чернігова. Олег Шеремет ознайомив гостей з основними напрямками економічного та культурного розвитку нашого стародавнього міста, а також, значним розширенням географії взаємовигідного співробітництва та дружніх відносин Чернігова із країнами не тільки Європи, а й усього світу.

Секретар міської ради відзначив, що між нашими державами існують давні дружні стосунки та висловив особливу подяку кубинському уряду та народу за надання допомоги у справі оздоровлення українських дітей після Чорнобильської катастрофи. За інформацією кубинської сторони загалом понад 24 тисяч дітей з України, Росії та Білорусі отримали оздоровлення у рамках Чорнобильської програми.

О. Шеремет також підкреслив, що на сучасному етапі можливості торгово-економічного, культурного та наукового співробітництва між нашими народами значно зростають, що особливо актуально напередодні візиту Президента України Віктора Януковича на Кубу на чолі української делегації для участі у двосторонньому торгово-економічному форумі наприкінці жовтня. Особливу увагу він акцентував на можливості налагодження співробітництва у галузі охорони здоров’я, адже на Кубі у сфері медицини працюють фахівці найвищої кваліфікації.

Заступник посла Куби пан Еміліо розповів про низку позитивних зрушень у економіці країни за останні роки, а саме розвитком експортних галузей, туризму і, звичайно, медичного обслуговування. Він зазначив, що на Кубі створений потужний потенціал в області медицини та науки, кубинські лікарі володіють унікальними методиками і препаратами по лікуванню багатьох найбільш поширених у світі захворювань. За його словами, Куба має розвинені контакти у сфері надання медичної допомоги із 60-ма країнами світу, серед яких країни Азії, Африки та Латинської Америки, а понад 60 тисяч кубинських медичних фахівців працюють у різних країнах світу. Зокрема, вже 7 років працює бригада кубинських лікарів в Україні у рамках Чорнобильської програми.

Представники кубинської делегації повідомили, що з 11 по 15 жовтня, напередодні оголошеного тижня кубинської культури в Україні, у м. Чернігові пройдуть дні україно-кубинської дружби, що на їх думку, сприятиме налагодженню більш тісних контактів та культурному зближенню двох народів.

Олег Шеремет побажав кубинським гостям приємних вражень від перебування в м. Чернігові та від імені міської громади подарував сувеніри на згадку про перебування у нашому древньому місті.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівські поліцейські за годину розкрили вбивство місцевого мешканця

Чернігівські поліцейські за годину розкрили вбивство місцевого мешканця 15:48

Поліція затримала чоловіка, що підозрюється у вбивстві 37-річного чернігівця.

Патрульні виявили автомобіль, який вночі невідомі викрали у власника з-під будинку

Патрульні виявили автомобіль, який вночі невідомі викрали у власника з-під будинку 13:23

Сьогодні о 8-й ранку на спецлінію 102 звернувся чернігівець із повідомленням про те, що зник його автомобілем марки Volvo, який він залишив ввечері біля будинку на вулиці Текстильників.

У Чернігові розпочинається прийом дітей до 1-х класів

У Чернігові розпочинається прийом дітей до 1-х класів 13:09

У школах Чернігова з 27.05.2020 до 26.06.2020 включно триватиме прийом документів для зарахування дітей до 1-х класів у 2020-2021 навчальний рік.

На Чернігівщині вже 136 лабораторно підтверджених випадків COVID-19

На Чернігівщині вже 136 лабораторно підтверджених випадків COVID-19 13:06

За даними моніторингу, за минулу добу в області зафіксовано 2 нові випадки інфікування коронавірусом у м. Чернігів.

Незабаром у Чернігові відкриється перша станція сортування сміття

Незабаром у Чернігові відкриється перша станція сортування сміття 12:45

Вже у червні у Чернігові запрацює перша в місті станція сортування сміття. Над її створенням працює громадська організація “Еко Місто”.