Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 27 лютого, 23:30:49

“Ось де справжній патріотизм і любов до України!”

05.12.2011   14:45Агенцiя

Приклад Чернігівського району переконує: якщо депутатський корпус працює злагоджено і люди дійсно вболівають за справу, то й питання тут вирішуються ефективно.

Краще, ніж у кіно

Уявіть собі багато щасливих і усміхнених людей. Зібралося все селище – прийшли цілими родинами: сивочолі ветерани, працівники різного віку та професій, молодь і малі дітлахи. Приїхали й гості – з навколишніх сіл, області, столиці. Свято – небуденне, зворушливе, незабутнє. Головні герої – юнаки, які ще донедавна сиділи за шкільною партою, а нині йдуть служити до війська. Змужнілі, схвильовані, розчулені такою увагою, доброзичливими побажаннями рідних, односельців, ветеранів Великої Вітчизняної, офіцерів Збройних Сил України, керівників району, селищного голови, військового комісара, артистів з обласного центру…

Люди говорять тепло, від душі. Кожен із присутніх перейнявся особливою атмосферою свята, немов зібралася одна велика, дружна родина. Новобранці кладуть квіти до пам’ятника загиблим у Великій Вітчизняній війні, урочисто складають клятву бути гідними своїх дідусів, які звитяжно захищали рідну землю від загарбників. За народною українською традицією матері пов’язують синів вишитими рушниками. А потім гості – військові музиканти – влаштовують чудовий концерт.

Свято триває до самого вечера – люди спілкуються, із задоволенням слухають талановитих виконавців, задушевно співають самі. Дійство фотографують, знімають на камеру… Призовники зізнаються: варто йти в армію навіть заради ось таких неймовірних, дивовижних, урочистих проводів. Адже, безперечно, цей день запам’ятається, як один із найщасливіших у житті!

Гадаєте, що то – кадри з популярного вітчизняного кінофільму? Аж ніяк – такі свята тепер постійно проводять у Чернігівському районі. “Це навіть описати неможливо – потрібно все бачити на власні очі. Ось де – справжній патріотизм і любов до Батьківщини! – говорить начальник регіонального медіа-центру Міністерства оборони України (м. Чернігів) Валентин Буряченко. – Відверто кажучи, у нас, в незалежній Україні, до військово-патріотичного виховання нерідко ставляться формально: немало заходів відбувається для “галочки” – нудно й нецікаво. Власне, як так проводити, то краще не робити цього взагалі. Бо то вже – антипропаганда, яка лише шкодить справі! Натомість у Чернігівській райдержадміністрації та районній раді дуже відповідально ставляться до цього питання: належно співпрацюють і з військовим комісаром Чернігівського об’єднаного міського військового комісаріату Володимиром Кравчуком, і з нами, і з Військово-музичним центром Сухопутних військ Збройних Сил України. Тому такий позитивний результат. Безумовно, цей досвід потрібно пропагувати не лише на Чернігівщині, а й в інших регіонах нашої держави. Подивіться, наскільки важливою є тема патріотизму в США, Англії, Франції, Німеччині, Японії, інших країнах світу. Чим ми гірші? Нам є чим пишатися – маємо немало видатних полководців, героїв, на подвигах яких варто виховувати юних громадян України”.


Відроджені “зірниці”

Побувавши на підсумковому засіданні районної призовної комісії, яке проводив заступник голови Чернігівської райдержадміністрації – керівник апарату Віктор Бешун, я переконався, наскільки демократично й оперативно вирішують тут поточні проблеми. Жодних промов із папірця, ніяких бюрократичних, заялоджених фраз, – це був невимушений, конструктивний діалог однодумців, яких справді цікавить підсумковий результат. Власне, план призову в Чернігівському районі виконали на сто відсотків.

Приємне враження справив і голова Чернігівської райдержадміністрації Микола Кудрик, з яким ми поспілкувалися після згаданого засідання. Микола Васильович наголосив, що всі позитивні зміни, які відбуваються нині, – результат успішного співробітництва керівництва району з депутатами райради, військовим комісаром Володимиром Кравчуком. У Чернігівському районі, в Гончарівському, дислокується окрема танкова бригада, командир якої – Андрій Грицьков, як і Володимир Кравчук, – депутат районної ради. Там постійно проводяться зустрічі школярів із ветеранами Великої Вітчизняної, офіцерами Збройних Сил України.

Торік у районі вирішили відродити цікаву традицію. Пригадуєте, якими захоплюючими для старшокласників були свого часу “зірниці”? Пам’ятаю, як сам із задоволенням мандрував разом з однолітками лісовими стежками у пошуках ретельно захованого прапора “супротивників”, з яким завзяттям виконував “бойові” завдання і був по-справжньому щасливим, здобувши заповітну перемогу. Саме таку військово-спортивну гру влаштували у Чернігівському районі – на базі окремої танкової бригади змагалися учні з десяти шкіл та студенти. Враження в усіх були якнайкращі. Вийшло – змістовно, ненав’язливо, а головне – майже всі учасники “зірниці” заявили, що мріють служити в армії. Причому не лише хлопці, а й дівчата!

Звісно, подібні змагання неодмінно продовжуватимуться. Навесні цього року сто юнаків та дівчат із Чернігівського району взяли участь у військово-патріотичному зборі, організованому Всеукраїнським громадським об’єднанням “За майбутнє” на полігоні в Гончаровському. Впродовж трьох діб школярі мешкали в казармах, стріляли зі справжньої зброї, крокували строєм, демонстрували свою вправність у різноманітних спортивних змаганнях і залюбки куштували солдатську кашу. Бачили б ви, як вони раділи, отримуючи почесні відзнаки наприкінці цього дійства! І якщо спочатку, в перший день збору, це були звичайні підлітки, котрі раніше навіть не замислювалися над таким питанням, як захист Вітчизни й досить скептично ставилися до професії військового, то тепер вони кардинально змінили свою думку.


Незабутні проводи

Прекрасним святом стало відкриття Меморіалу партизанської слави у селі Ведильці Чернігівського району. Нині – це місце хвилюючих зустрічей із ветеранами. Причому сюди приїжджають не лише гості з інших регіонів України, а й закордонні делегації, зокрема з Росії та Білорусі.

Приємна, пам’ятна подія – відкриття два роки тому на День Перемоги сучасної Алеї Героїв у селі Ковпита, де біля підніжжя величного пам’ятника в бронзі на стелах золотими літерами викарбовано прізвища тринадцяти Героїв Радянського Союзу, які полягли в боях за Батьківщину.

“Тут, біля Вічного вогню, ми навесні цього року урочисто провели в армію десятьох наших юнаків, – розповідає Микола Кудрик. – Фронтовики, офіцери Збройних Сил України, земляки, які нещодавно відслужили у війську й повернулися в рідні краї, говорили теплі напутні слова. Матері пов’язали новобранцям власноруч вишиті українські рушники. Грав духовий оркестр. Дуже зворушливо було! Чудове свято – для жителів, численних гостей, адже з’їхалися люди і з навколишніх сіл. Тепер такі урочисті проводи – вже традиція. Ми їх кожні півроку проводимо в селах району. Ось і цьогоріч свята відбулися в Старому Білоусі, Анисові, Михайло-Коцюбинському… І щоразу прагнемо влаштувати все від душі: цікаво, небанально, з якимись оригінальними родзинками. Знімаємо відеоролики на згадку. Це діє! Недаремно дехто з призовників уже вирішив обрати професію військового”.

Поблизу села Ладинка в роки Великої Вітчизняної війни затонув радянський монітор (корабель) “Смоленськ”. Жителі свято бережуть пам’ять про загиблих моряків-розвідників Пінської військової флотилії, які визволяли Придесення. Місцеву школу названо імені Героїв Пінської флотилії (до речі, в братній Білорусі діє музей Дніпровської військової флотилії). У Ладинці також відбуваються незабутні зустрічі з ветеранами. Приїжджають великі делегації з Росії та Білорусі. Побували тут і співробітники міністерств закордонних справ цих країн.

Налагоджено тісні зв’язки з моряками тральщика “Чернігів” у Севастополі, на якому служать юнаки з Придесення. Голова Чернігівської райдержадміністрації Микола Кудрик побував на кораблі, зустрівся із земляками, ознайомився з їх службою та побутом, передав вітання від рідних і односельців, вручив подарунки від Чернігівського району.
Значну роботу з оновлення музейних кімнат у школах (їх у районі – 52) проводить завідувач відділу освіти райдержадміністрації, депутат районної ради Лідія Гаєвська. Прекрасні шкільні музеї – в Анисові, Пакулі, Михайло-Коцюбинському. Тут постійно проводяться уроки мужності, зустрічі з ветеранами та офіцерами Збройних Сил України.

“Головне, депутати Чернігівської районної ради розуміють важливість цих питань, – говорить Микола Васильович. – Тож я хочу щиро подякувати їм за постійну підтримку. Наприклад, немало добрих справ – на рахунку Володимира Хорошковського. Він служив у Гончаровському, а тепер опікується військовим містечком. Допомагає й відомий меценат, почесний президент Благодійного фонду імені двічі Героя Радянського Союзу Олександра Молодчого, голова опікунської ради Чернігівської міської громадської організації інвалідів “Життя триває”, депутат Чернігівської міськради Олександр Шкурат. Чудове взаєморозуміння у нас і з військовим комісаром Чернігівського об’єднаного військового комісаріату Володимиром Кравчуком”.

У стадії вирішення і земельна проблема в Гончаровському. Справа в тому, що зараз у селищі – багато цивільного населення: військові пенсіонери, обслуговуючий персонал. Це – тисячі мешканців. А вся земля навколо належить Міністерству оборони. Тож Чернігівська райдержадміністрація звернулася до уряду, Міністерства оборони з проханням передати землю під житловими будинками та цивільною інфраструктурою територіальній громаді селища. Необхідні документи вже підготовлені, тож є всі підстави для ухвалення наступного року відповідної урядової постанови.

Сергій Дзюба

Останні новини Чернігівщини

В області відпрацьовані заходи із запобігання поширенню коронавірусу

В області відпрацьовані заходи із запобігання поширенню коронавірусу 16:17

26 лютого голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко провів об’єднане засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і тимчасової протиепідемічної комісії щодо координації роботи із запобігання занесенню та поширенню на території області випадків захворювання коронавірусом.

Депутати підтримали рішення щодо знесення недобудови

Депутати підтримали рішення щодо знесення недобудови "Дворянського зібрання" на Валу 16:08

27 лютого на засіданні 52-ї сесії Чернігівської міської ради 7-го скликання депутати підтримали питання щодо визначення відповідального управління міської ради, якому буде доручено провести необхідні заходи, пов’язані зі знесенням багаторічної недобудови на Валу, з урахуванням однієї правки.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 12:55

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Капелі бандуристів - 10 років

Капелі бандуристів - 10 років 12:48

Своє перше десятиліття відзначив один з найунікальніших бандурних колективів України — Капела бандуристів імені Остапа Вересая Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.

Затвердили бренд міста

Затвердили бренд міста "Ніжин-завжди різний" 12:16

26 лютого на черговій 68 сесії Ніжинської міської ради VII скликання було прийнято важливе рішення для громади «Про організаційні заходи щодо визначення бренду міста Ніжина».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини