Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 15 серпня, 13:32:32

У Чернігівській області, як і в Україні в цілому, намітилася позитивна динаміка в питанні погашення боргів із зарплат

06.07.2013   09:47

У країні склалася ситуація, яка дозволяє говорити про позитивні зміни у питанні погашення боргів із заробітної плати на підприємствах усіх форм власності. Про це сказала Міністр соціальної політики України Наталія Королевська на засіданні Комісії з питань заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат з селекторним включенням керівництва областей. Від Чернігівської області у засіданні взяв участь заступник голови облдержадміністрації Віктор Геращенко.

Підбиваючи підсумки за півроку, Наталія Королевська зазначила ряд позитивних тенденцій. “Практично на чверть (з 1826 до 1380) зменшилась кількість підприємств, на яких існує заборгованість із заробітної плати. Тобто, 446 підприємств повністю ліквідували борги”, – сказала Наталія Королевська.

Крім того, за останній квартал борг державних підприємств скоротився з 495 млн. грн. до 428,2 млн.грн.

За словами Наталії Королевської, позитивна динаміка зберігається і в погашенні заборгованості із зарплати на підприємствах комунальної форми власності.

Разом з тим, Міністр звернула увагу на те, що в деяких регіонах замість скорочення в порівнянні з початком року загальна заборгованість із заробітної плати на підприємствах усіх форм власності збільшилася, а графіки погашення заробітних виплат до кінця 2013 року, складені та затверджені Мінсоцполітики, за деякими областям не виконуються.

Щодо ситуації на Чернігівщині, то, за оперативними даними моніторингу, в області окреслилася позитивна динаміка погашення заборгованості. Якщо на 01.01.2013 сума боргу склала 19,9 млн грн, то на 01.07.2013 – 14,4 млн грн. У червні загальна сума невиплаченої заробітної плати скоротилася на 4,5 млн грн або на 24%, до початку року – зменшилася на 5,5 млн грн або на 27,8%.

Із кола підприємств-боржників вийшли ПАТ “Прилуцький завод “Білкозин”, ПАТ “Ніжинсільмаш”, ПАТ “Чернігівський завод радіоприладів” “ЧеЗаРа”.

Однак, як наголосив Віктор Геращенко, послаблювати контроль за процесом у цій сфері не можна, оскільки на 01.07.2013 керівниками майже 40 підприємств ще не виконано взятих на себе соціальних зобов’язань перед найманими працівниками щодо своєчасності виплати заробітної плати та не погашено борги.

Останні новини Чернігівщини

“Jazz-Куліса vol.XIV” – повтор на прохання глядачів

“Jazz-Куліса vol.XIV” – повтор на прохання глядачів 11:39

14 серпня джаз-бенд “BissQuit” і Анастасія Міляєва знову представили глядачам проєкт “Jazz-Куліса vol.XIV”.

Перші засідання обласної та районних ТВК на Чернігівщині: чому комісії працюватимуть безкоштовно

Перші засідання обласної та районних ТВК на Чернігівщині: чому комісії працюватимуть безкоштовно 11:23

Безкоштовно працюватимуть комісії протягом серпня за пропозицією ЦВК. Що про це думають члени комісій, та як забезпечити роботу без фінансування дізнавались представники ОПОРИ під час засідань 12 серпня.

Електрозварник ручного зварювання може заробляти по 15 тисяч гривень

Електрозварник ручного зварювання може заробляти по 15 тисяч гривень 11:15

Протягом січня-серпня 2020 року в базі вакансій обласної служби зайнятості налічувалося 44 вакансії електрозварника ручного зварювання із заробітною платою від 5 до 15 тис. грн. За цей час службою зайнятості укомплектовано 30 таких вакансій.

Тренінг

Тренінг "Захист прав шукачів притулку, біженців та осіб без громадянства. Міжнародні та національні стандарти" провели у Чернігові 11:07

13 серпня, за підтримки громадської організації «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини», було проведено тренінг для працівників системи безоплатної правової допомоги Чернігівщини на тему: "Захист прав шукачів притулку, біженців та осіб без громадянства. Міжнародні та національні стандарти".

Під кордоном із Росією демонтовано комуністичну символіку

Під кордоном із Росією демонтовано комуністичну символіку 10:55

13 серпня у селі Жадове Семенівського району прибрано з публічного простору комуністичну символіку.