Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 10:07:30

Міська влада Прилук починає ставити умови Юрію Коптєву?

02.07.2013   14:02Агенцiя

Підземний камінь спотикання

Якби не обговорення цього питання, 47 сесія Прилуцької міської ради 6 скликання, що відбулася минулої п’ятниці, могла б завершитись у рекордно короткий термін.

Уже після оголошення Юрієм Беркутом порядку денного Світлана Яременко, одна з найактивніших у депутатському корпусі, попросила передусім розглянути звернення Почесного громадянина міста Юрія Коптєва. Як виявилося, послання мецената стало несподіванкою не лише для преси, а й для самих депутатів, оскільки надійшло воно увечері напередодні пленарного засідання.

У своєму листі до прилуцьких депутатів Юрій Вікторович привернув увагу до проблеми, що гальмує початок робіт із благоустрою вулиці Коптєва, а саме необхідність повної заміни зношених комунікацій – системи водозабезпечення та каналізації. На думку благодійника, і з нею важко не погодитись, було б украй нерозумно, вклавши у реконструкцію вулиці кілька мільйонів, постійними ремонтами аварійних комунікацій руйнувати зроблене. Тож Коптєв вирішив розпочати перетворення вулиці свого імені в куточок Європи з новими пішохідними доріжками, фонтанами, клумбами, зонами відпочинку й оновленими фасадами будинків тільки після того, як місто замінить комунікації.

Насамкінець меценат запевнив депутатів і всіх прилучан, що попри перешкоди з боку міської влади всі свої обіцянки він виконає: “Ніхто й ніколи не відіб’є моє щире бажання допомагати рідному місту”.

Оптимізму та рішучості Юрія Коптєва можна “по-білому” позаздрити, а тим паче після обговорення його звернення в сесійній залі. Дехто з депутатів закликав розробити проект рішення із зазначенням необхідної суми коштів для заміни комунікацій і проголосувати за нього на цій же сесії, інші спонукали колег до відповідального, а не суто декларативного рішення: “Коптєв нам не декларації в місто приносить, а конкретні справи”, – як завжди красномовним був Олексій Гавриш.

Провідною темою дискусії став, звісно ж, фінансовий аспект питання. За словами “комунального” заступника міського голови Володимира Назіма, комунікаційну мережу варто міняти між вулицями 1 Травня та Бособрода, де проходять водогони. Попередні підрахунки показують, що лише заміна магістралі водопостачання обійдеться у понад 800 тисяч гривень. Якщо ж міняти каналізацію та віднести до витрат відновлення асфальтного покриття, рахунок піде на мільйони. Відсутність таких коштів у міському бюджеті вже є аксіомою, тому, як зауважив Юрій Беркут, “…ми повинні бути реалістами”. За такого стану речей єдиний крок, який може зробити місто назустріч проханню мецената, – це відремонтувати аварійні ділянки каналізації та теплозабезпечення по вулиці Юрія Коптєва в порядку планових робіт комунального підприємства “Прилукитепловодопостачання”.

Окремі депутати вирізнились оригінальністю. Зокрема, Дмитро Барнаш запропонував долучити до справи підприємців, які могли б надати матеріальну допомогу, а Ігор Кашпур закликав споживачів компослуг, які заборгували “Прилукитепловодопостачанню”, дружно розрахуватися, таким чином зробивши вагомий внесок у вирішення проблеми. Але найбільш колоритним був виступ Валерія Рябця: “Не можу зрозуміти це звернення. Наче ми не даємо йому тут щось робити. Он брама стоїть недобудована, так щоб і вулиця така не залишилась… Не розумію, в чому влада йому заважає працювати? Де лежить його підводний камінь?”.

Яким же було рішення прилуцьких обранців? Без вказівок на будь-які грошові суми міська рада вирішила (наводимо близький до дослівного зміст): доручити КП “Прилукитепловодопостачання” до 15 липня відремонтувати аварійні ділянки інженерних мереж по вулиці Юрія Коптєва; звернутися до ЗМІ з пропозицією провести роз’яснювальну роботу з метою залучення суб’єктів господарювання та жителів міста до надання посильної фінансової допомоги на реконструкцію та благоустрій вулиці Юрія Коптєва; запропонувати самому Юрію Коптєву на черговій сесії презентувати проект реконструкції вулиці його імені.

І нарешті – увага! – у преамбулі рішення проглядається такий собі ультиматум меценатові: “…та беручи до уваги те, що Почесний громадянин міста Прилуки… закінчить у 2013 році будівництво арки і розпочне реконструкцію приміщення колишньої школи №4…”. А хтось іще й питає про якесь приховане каміння…

Олександр Бойко

http://gradpryluky.info/index.php?newsid=2662

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.