Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 26 жовтня, 11:51:53

Оздоровлювати річку Стрижень в Чернігові тепер будуть ще й забудовники

21.06.2013   07:24

Чернігівська міська влада в особі начальника управління ЖКГ В.Г. Кривенка оголосила про наміри покращити екологічний стан річки Стрижень шляхом розчищення її русла вздовж лівого берега від проспекту Перемоги до кінця нової забудови від мулу, побутового та будівельного сміття, розчищення берегів від аварійних дерев, стихійних чагарників, очерету й іншого болотного різнотрав’я.

Крім того, за рахунок ТОВ “Житлобудсервіс” буде побудовано набережну із освітленням. Далі (невідомо за чиї кошти) до вулиці Гетьмана Полуботка буде збудовано пішохідна доріжка та її освітлення.

Про це заплановане чергове “покращення” екологічного стану річки Стрижень чернігівці можуть довідатися з заяви про екологічні наслідки діяльності, розміщеної в газеті “Чернігівські відомості” №25 від 19 червня 2013 року.

Всі ці будівельні роботи, звісно, здійснюються владою з метою “зупинити процес деградації р. Стрижень, її екосистеми”.

Зокрема, в заяві про екологічні наслідки діяльності стверджується, що ці будівельні роботи спрямовано “з одного боку, на зниження антропогенного тиску на річку та заплавні екосистеми, і, з іншого – на відтворення природних властивостей русла, заплави і природних систем живлення річки”.

У зв’язку з цим варто нагадати загалу як оздоровлювали річку Стрижень за кошти екологічного фонду.

Судіть самі.

Минуло майже три років із часу завершення робіт з першої черги так званого “оздоровлення” р. Стрижень під назвою “Реконструкція шахтного водоскиду в гирлі річки”. Вартість цього “оздоровлення” склала майже 1,5 млн. грн., які було виділено з міського природоохоронного фонду. Як наслідок, можливість спуску води для зручного ведення будівельних робіт у заплаві річки.

Наступний етап робіт розпочався у 2011 році з реконструкції русла р. Стрижень від вул. Г. Полуботка до проспекту Перемоги.

Однак, замість “реконструкції русла” Стрижня на цій ділянці, як обіцяла міська влада, на початку літа 2011 року відбулися скандальні вирубки дерев під забудову від проспекту Перемоги до вул. Г. Полуботка. Сьогодні тут, на березі Стрижня, ТОВ “Житлобудсервіс” збудовано мікрорайон 10-типоверхових офісно-житлових будинків. Це – 392 квартири, загальною площею у 28000 кв. метрів та приміщення громадського призначення, загальною площею у 2600 кв. метрів. Вартість збудованого складає щонайменше 10-15 мільйонів доларів США.

У 2012 році було розпочато реалізацію чергового проекту від Управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради щодо “розчищення русла” Стрижня. На проведення робіт для розчищення русла річки на ділянці 625 метрів від проспекту Перемоги до вулиці Київської було заплановано з природоохоронного фонду біля двох мільйонів гривень.

Однак, головною метою “реконструкції русла Стрижня” зразка 2012 року, як з’ясувалося, було упорядкування будівельного майданчика фірми “Гелиодор” житлово-офісного комплексу з магазином і підземним паркінгом по вул. Горького, 51-В. З цією метою було вирубано десятки дерев, збільшено територію забудови за рахунок поглиблення і спрямлення русла Стрижня.

Виникає питання: при чому тут екологія і оздоровлення річки?

Не має сумніву, що всі ці “реконструкції русла Стрижня”, здійснені за рахунок екологічного фонду, були підготовчими будівельними роботами для забудови заплави річки Стрижень в центрі міста Чернігова.

На жаль, все це відбулося і відбувається під демагогічні базікання чиновників у підконтрольних ЗМІ щодо захисту нашого рідного і багатостраждального Стрижня. Насправді ж влада при потуранні, колишнього Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області (нині департамент облдержадміністрації), правоохоронних органів розтринькала не за цільовим призначенням мільйони гривень з природоохоронного фонду не на поліпшення санітарно-екологічного стану річки Стрижень, а для обґрунтування “законної” забудови його заплави.

Тепер до “оздоровлення” річки Стрижень долучили ще й небідні інвестори-забудовники.
 

Останні новини Чернігівщини

З 1 листопада 2021 року на Чернігівщині діє заборона на лов водних біоресурсів на зимувальних ямах 10:16

З метою створення сприятливих умов для зимівлі водних біоресурсів, їх охорони, відтворення та раціонального використання, відповідно до наказу Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Чернігівській області від 18.10.2021 № 134-од, з 1 листопада 2021 року до початку весняно - літньої заборони, забороняється будь-який вилов водних біоресурсів на зимувальних ямах в осінньо-зимовий період 2021 – 2022 років.

Чернігівські сапери ДСНС знищили ручну гранату Міллса

Чернігівські сапери ДСНС знищили ручну гранату Міллса 10:08

25 жовтня о 10:57 до Служби порятунку "101" у Ніжинському районі надійшло повідомлення про те, що на території автокооперативу "Авіатор" по вул. Брюховця, 22 в м. Ніжині виявлено металевий предмет, схожий на вибухонебезпечний. На нього натрапили місцеві мешканці під час проведення земляних робіт біля власних гаражів.

 Прокуратура відреагувала на самовільне зайняття земельних ділянок прибережної захисної смуги

Прокуратура відреагувала на самовільне зайняття земельних ділянок прибережної захисної смуги 10:04

Чернігівською окружною прокуратурою в інтересах держави в особі Михайло-Коцюбинської селищної ради Чернігівського району внесено позовну заяву до Чернігівського районного суду до приватних осіб про знесення самочинного будівництва та звільнення самовільно зайнятих земельних ділянок.

 На автодорозі Р-56 Чернігів - Славутич буде капітально відремонтовано три мости

На автодорозі Р-56 Чернігів - Славутич буде капітально відремонтовано три мости 09:57

Продовжуються підготовчі роботи до капітального ремонту штучних споруд на автодорозі Р-56 Чернігів - Пакуль - Славутич - КПП "Чорнобиль". Оновити планується три мости: два на ділянці за с. Михайло-Коцюбинське та один поблизу с. Пакуль. На всіх трьох мостах завершені роботи по спорудженню тимчасових об'їзних доріг. Стару переправу поблизу села Пакуль вже почали демонтувати.

Податкові ризики: як не потрапити до перевірки

Податкові ризики: як не потрапити до перевірки 09:50

Заступниця начальника Головного управління ДПС у Чернігівській області Ольга Корнієвська проінформувала щодо результатів роботи податкового аудиту на Чернігівщині та пояснила, на що звернути увагу платникам, щоб уникнути податкових ризиків у діяльності.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини