Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 8 грудня, 05:07:24

Цивілізаційні виклики до Основного закону обговорили в Чернігові

18.06.2013   08:15

Історію творення Конституції України, її роль на сучасному етапі розвитку держави та основні правові виклики, які ставить перед українцями сьогодення, обговорили в Чернігові під час засідання круглого столу за темою “Цивілізаційні виклики до Основного закону”, присвяченого 17-й річниці Конституції України.

У обговоренні взяли участь освітяни й науковці, представники органів місцевого самоврядування, політичних партій та громадських організацій, засобів масової інформації.

Заступник начальника юридичного відділу міської ради Роман Миколаєнко ґрунтовно роз’яснив правові здобутки Конституції України, акцентував увагу на тих моментах, що суттєво впливають на життєдіяльність держави в різних сферах. Він окремо проаналізував ініціативи Президента України щодо реформування системи місцевого самоврядування.

Про особливості викладання правознавства в школах, висвітлення ролі Основного закону в житті громадянина розповіла методист науково-методичного центру управління освіти міської ради Алла Жостка.

На прикладі країн Європейського Союзу начальник відділу зв’язків з громадськістю міської ради Ірина Соломаха довела, що більшість проблем там успішно вирішуються безпосередньо на рівні територіальних громад. Для цього вони мають як фінансові механізми, так і правові важелі. Вона також висловилася на підтримку очікуваної реформи в місцевому самоврядуванні, яка має посилити самостійність громад.

Учасники засідання зійшлися на думці, що чинна Конституція вже не відповідає викликам сьогодення і потребує внесення конструктивних змін.

Останні новини Чернігівщини

Малокомплектні школи у громадах: загрози і маніпуляції, шанси і можливості

Малокомплектні школи у громадах: загрози і маніпуляції, шанси і можливості 19:51

Чи завжди якість освіти у селі неналежного рівня? Чи можливо зробити малокомплектний навчальний заклад успішним і потрібним громаді?

Чернігівські поліцейські затримали підозрюваного, який представлявся лікарем та ошукував пенсіонерок в різних областях України 15:04

Оперативники Чернігівського райуправління поліції спільно з колегами з оперативних служб затримали в Коростені Житомирської області 20-річного чоловіка за підозрою у шахрайських діях щодо літніх жінок.

У Чернігові підсилили напрямок реабілітації, придбавши медобладнання на суму майже 29 млн грн

У Чернігові підсилили напрямок реабілітації, придбавши медобладнання на суму майже 29 млн грн 15:02

Сьогодні, 7 грудня, виконавчий комітет Чернігівської міської ради надав дозвіл КНП «Чернігівська міська лікарня №2» на укладення договору з переможцем відкритих торгів, який поставить медичне обладнання.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 15:00

Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 1 пожежу. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.

Ще один дитячий простір з’явився в обласному центрі 14:58

Запрацював він учора, в День Святого Миколая, на базі Чернігівського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді.