Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 4 грудня, 09:55:04

Цивілізаційні виклики до Основного закону обговорили в Чернігові

18.06.2013   08:15

Історію творення Конституції України, її роль на сучасному етапі розвитку держави та основні правові виклики, які ставить перед українцями сьогодення, обговорили в Чернігові під час засідання круглого столу за темою “Цивілізаційні виклики до Основного закону”, присвяченого 17-й річниці Конституції України.

У обговоренні взяли участь освітяни й науковці, представники органів місцевого самоврядування, політичних партій та громадських організацій, засобів масової інформації.

Заступник начальника юридичного відділу міської ради Роман Миколаєнко ґрунтовно роз’яснив правові здобутки Конституції України, акцентував увагу на тих моментах, що суттєво впливають на життєдіяльність держави в різних сферах. Він окремо проаналізував ініціативи Президента України щодо реформування системи місцевого самоврядування.

Про особливості викладання правознавства в школах, висвітлення ролі Основного закону в житті громадянина розповіла методист науково-методичного центру управління освіти міської ради Алла Жостка.

На прикладі країн Європейського Союзу начальник відділу зв’язків з громадськістю міської ради Ірина Соломаха довела, що більшість проблем там успішно вирішуються безпосередньо на рівні територіальних громад. Для цього вони мають як фінансові механізми, так і правові важелі. Вона також висловилася на підтримку очікуваної реформи в місцевому самоврядуванні, яка має посилити самостійність громад.

Учасники засідання зійшлися на думці, що чинна Конституція вже не відповідає викликам сьогодення і потребує внесення конструктивних змін.

Останні новини Чернігівщини

 За минулу добу в Чернігівській області виявлено 382 нових випадки COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 382 нових випадки COVID-19 18:10

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 3 грудня в області зафіксовано 382 нових випадки COVID-19. Зокрема 243 — у Чернігівському районі (в тому числі 166 — у Чернігові), 71 — у Прилуцькому, 57 — у Ніжинському, 6 — у Новгород-Сіверському та 5 — у Корюківському районі. 47 захворілих госпіталізовані.

Розпочато ремонт мосту через річку Cмяч на трасі Н-28 Чернігів - Городня - Сеньківка

Розпочато ремонт мосту через річку Cмяч на трасі Н-28 Чернігів - Городня - Сеньківка 16:32

Капітально оновлюємо передаварійний міст через річку Смяч на дорозі Н-28 Чернігів - Городня - Сеньківка поблизу села Політрудня Городнянської ОТГ. Роботи розпочато.

У Чернігові відкрили виставку художніх робіт архітектора Андрія Карнабеда

У Чернігові відкрили виставку художніх робіт архітектора Андрія Карнабеда 16:24

У Національному архітектурно-історичному заповіднику "Чернігів стародавній" відкрили виставку робіт легендарного архітектора, краєзнавця і художника Андрія Карнабеда, якого за життя за принципову позицію щодо збереження та охорони пам’яток називали "останнім Дон Кіхотом старого міста".

У Чернігові харчування дітей у школах і дитсадках подорожчає

У Чернігові харчування дітей у школах і дитсадках подорожчає 13:56

У Чернігові встановили нові грошові норми на харчування дітей у школах, які діятимуть з початку 2022 року. Відповідне рішення виконком міської ради прийняв сьогодні, 3 грудня.

В облдержадміністрації привітали волонтерів

В облдержадміністрації привітали волонтерів 13:33

Напередодні Міжнародного дня волонтера у Чернігівській облдержадміністрації зібралися ті, хто щиро прагнуть зробити світ кращим та допомогти кожному, хто потребує захисту і підтримки.