Медики Чернігівщини готові надавати екстрену медичну допомогу за новими стандартами
Медична допомога в Україні має бути швидкою та якісною – такий пріоритет реформи, яка здійснюється в галузі охорони здоров’я. На цьому наголошує і Президент України Віктор Янукович. «Ми повинні вдосконалювати службу екстреної медичної допомоги. Необхідно забезпечувати лікарні сучасним медичним обладнанням та створювати необхідні умови для профілактики і лікування хвороб», — зазначає Глава держави.

Вже півроку в Україні діють обласні центри екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Їх фінансування відбувається за рахунок місцевих ресурсів. Чи готові медики надавати екстрену допомогу за новими стандартами?
Відповідь на це запитання журналісти Чернігівської обласної державної телерадіокомпанії «Сівер-Центр» шукали під час відвідування Чернігівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
За інформацією заступника директора Чернігівського обласного центру екстреної медичної допомоги Ганни Огняник, у грудні 2012 року на виконання Закону України «Про екстрену медичну допомогу» на Чернігівщині було прийнято рішення про створення обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Центр налічує 49 підрозділів швидкої медичної допомоги. Додатково планується відкриття ще 28 пунктів.
Оперативна диспетчерська служба, за її словами, поки що приймає виклики лише з Чернігова та Чернігівського району, але зовсім скоро будуть підготовлені приміщення і ці люди координуватимуть виїзди бригад «швидких» по всій області.
Згідно з новими вимогами медики мають прибути за викликом у 10-хвилинний термін по місту та 20-хвилинний – у сільській місцевості. На сьогоднішній день у ці норми бригади майже вкладаються.
Перед виїздом бригади на виклик обов’язкова процедура – укомплектування медичної скриньки. Фельдшер перевіряє наявність медикаментів, складає перелік необхідного і отримує зазначені ліки. Як кажуть фахівці Центру, від початку впровадження медичної реформи бригади не відчувають нестачі ліків чи бензину. В області вчасно проведені тендери та укладені договори. Особливо це відчутно в селах, де зараз є повна забезпеченість такими медикаментами, яких люди раніше й не бачили, а також забезпеченість паливом, паливно-мастильними матеріалами.
З початку року медичні бригади Чернігівщини виїжджали за викликом майже 120 тисяч разів. Їх професія важка та вкрай необхідна. Працювати у бригаді екстреної допомоги під силу лише самовідданим людям. Лікарі «швидкої» вже відчули позитивні зміни і сподіваються, що й надалі стан медичного забезпечення покращуватиметься, і вони матимуть змогу надавати якісну та дійсно «швидку» допомогу людям, які опинилися в біді.
Останні новини Чернігівщини
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.
Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44
Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.
Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12
За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).
Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34
Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.