Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 29 березня, 02:34:20

Медики Чернігівщини готові надавати екстрену медичну допомогу за новими стандартами

15.06.2013   09:17

Медична допомога в Україні має бути швидкою та якісною – такий пріоритет реформи, яка здійснюється в галузі охорони здоров’я. На цьому наголошує і Президент України Віктор Янукович. «Ми повинні вдосконалювати службу екстреної медичної допомоги. Необхідно забезпечувати лікарні сучасним медичним обладнанням та створювати необхідні умови для профілактики і лікування хвороб», — зазначає Глава держави.

Вже півроку в Україні діють обласні центри екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Їх фінансування відбувається за рахунок місцевих ресурсів. Чи готові медики надавати екстрену допомогу за новими стандартами?

Відповідь на це запитання журналісти Чернігівської обласної державної телерадіокомпанії «Сівер-Центр» шукали під час відвідування Чернігівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

За інформацією заступника директора Чернігівського обласного центру екстреної медичної допомоги Ганни Огняник, у грудні 2012 року на виконання Закону України «Про екстрену медичну допомогу» на Чернігівщині було прийнято рішення про створення обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Центр налічує 49 підрозділів швидкої медичної допомоги. Додатково планується відкриття ще 28 пунктів.

Оперативна диспетчерська служба, за її словами, поки що приймає виклики лише з Чернігова та Чернігівського району, але зовсім скоро будуть підготовлені приміщення і ці люди координуватимуть виїзди бригад «швидких» по всій області.

Згідно з новими вимогами медики мають прибути за викликом у 10-хвилинний термін по місту та 20-хвилинний – у сільській місцевості. На сьогоднішній день у ці норми бригади майже вкладаються.

Перед виїздом бригади на виклик обов’язкова процедура – укомплектування медичної скриньки. Фельдшер перевіряє наявність медикаментів, складає перелік необхідного і отримує зазначені ліки. Як кажуть фахівці Центру, від початку впровадження медичної реформи бригади не відчувають нестачі ліків чи бензину. В області вчасно проведені тендери та укладені договори. Особливо це відчутно в селах, де зараз є повна забезпеченість такими медикаментами, яких люди раніше й не бачили, а також забезпеченість паливом, паливно-мастильними матеріалами.

З початку року медичні бригади Чернігівщини виїжджали за викликом майже 120 тисяч разів. Їх професія важка та вкрай необхідна. Працювати у бригаді екстреної допомоги під силу лише самовідданим людям. Лікарі «швидкої» вже відчули позитивні зміни і сподіваються, що й надалі стан медичного забезпечення покращуватиметься, і вони матимуть змогу надавати якісну та дійсно «швидку» допомогу людям, які опинилися в біді.

Останні новини Чернігівщини

Прес-брифінг "Діалог для трансформації конфліктів в громадах". ВІДЕО 17:03

Представники Чернігівського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії та керівництво Новобілоуської ОТГ розкажуть про перебіг, досягнення та виклики під час реалізації реформи місцевого самоврядування та освітньої реформи в громаді.

Поліція забезпечує контроль за дотриманням карантинних заходів в Комарівці на Борзнянщині

Поліція забезпечує контроль за дотриманням карантинних заходів в Комарівці на Борзнянщині 16:58

Поліція Чернігівської області разом з рятувальниками, медиками та органами місцевого самоврядування забезпечуватиме режим карантину в селі Комарівка Борзнянського району.

В ОДА провели позачергове засідання Комісїї ТЕБ та НС

В ОДА провели позачергове засідання Комісїї ТЕБ та НС 12:30

Ухвалили низку важливих рішень, зокрема:

29 березня Україна перейде на літній час

29 березня Україна перейде на літній час 10:32

У ніч з 28 на 29 березня в Україні відбудеться перехід на літній час. Перевести стрілки годинника на годину вперед необхідно о 3-ій годині ранку за київським часом.

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері "Іллінська-Чернігівська" 10:25

26 березня Хресний хід навколо Чернігова був здійснений з іконою Божої Матері «Іллінська-Чернігівська».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини