3700 військовослужбовців присягнули на вірність українському народові. ФОТОРЕПОРТАЖ
26 листопада, в 169 навчальному центрі Сухопутних військ Збройних Сил України, що у селищі Десна Чернігівської області, присягу на вірність українському народові склали 3 700 новобранців.
На присягу до курсантів приїхало понад 7 тисяч осіб рідні, друзів та знайомих з усіх куточків України. Початок урочистостей призначили на 10 годину ранку. За пів години гостей почали пропускати до місць складання присяги, а це найбільший стройовий плац у селищі, що розташований перед штабом навчального центру, та ще два плаци біля казарм танкового та механізованого полків.
В ритуалі взяли участь представники командування навчального центру та навчальних військових частин. Перед складанням присяги усі присутні вшанували пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні хвилиною мовчання.
– Ви розпочинаєте свою службу в одному з найкращих полків Сухопутних військ Збройних Сил України, який є предметом гордості і любові багатьох поколінь нашого народу. Його історія – творча і наполеглива праця, великі відкриття і подвиги, здійснені в ім’я Вітчизни. – зазначив у своєму зверненні до молодого поповнення командир 354 навчального механізованого полку підполковник Віктор Ні калюк. – З честю продовжуйте традиції воїнів сухопутних військ, ветеранів вашого славетного з’єднання, зміцнюйте обороноздатність нашої держави, підтримуйте високий рівень бойової готовності та військової дисципліни в ході опанування військовою спеціальністю у процесі навчання, – додав він.
– Поважайте один одного, бережіть себе, підтримуйте і допомагайте слабшим. Вчіться захищати нас і свою Батьківщину, – звернулася до молодих воїнів заступник голови організації солдатських матерів України Ніна Лісогор. – Ми впевнені, що ви з честю виконаєте свій конституційний обов’язок перед державою.
Як зазначив виконуючий обов’язки заступника начальника навчального центру з виховної роботи підполковник Віктор Терлецький, ритуалу складання Присяги передував курс первинної загальновійськової підготовки, в ході якого молоді солдати опановували початкові знання з військових дисциплін. Кандидатів на навчання за конкретними спеціальностями ретельно відбирали. Під час курсу молодого солдата офіцери вивчали особові справи призовників та проводили співбесіди з ними, щоб визначити вподобання та здібності кожного майбутнього молодшого спеціаліста.
Завершився ритуал прийняття Військової присяги маршем всього молодого поповнення навчального центру, після чого молоді солдати отримали звільнення у містечко.
З 1-го грудня у курсантів розпочинається планове чотиримісячне навчання, в ході якого юнаки опанують військові спеціальності Сухопутних військ і продовжать свою службу у військових частинах Збройних Сил України.
Також, у цей день ритуал військової присяги відбувся у 1-й танковій бригаді, що у Гончарівському та у Військово-музичному центрі Сухопутних військ ЗС України в Чернігові.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.