Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 25 вересня, 01:54:54

Привід сісти за стіл переговорів

25.04.2013   08:07Агенцiя

26 квітня Україна відзначає 27-мі роковини Чорнобильської трагедії.

За статистикою, станом на перше січня поточного року, в Україні зареєстровано 2 мільйони 370 тисяч осіб, які постраждали внаслідок однієї з найбільших техногенних катастроф людства, з них 317,5 тисяч – ліквідатори першої групи первинного обліку. Щорічно їх кількість зменшується, адже вони мають чималий букет захворювань, зароблених під час рятування світу від “мирного атому”. Саме тому, у відповідності до соціальних ініціатив Президента, питання забезпечення Чорнобильців житлом та спеціалізованим медичним лікуванням повинні бути першочерговим завданням для виконання на місцях.

Ні для кого не секрет, що Чернігівщина входить до переліку областей, які найбільше постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Навіть через 27 років після аварії проблеми соціального захисту населення, постраждалого через аварію на ЧАЕС, а це 84 тисячі мешканців області, серед яких майже 16 тисяч дітей, більше 10 тисяч ліквідаторів та 5 тисяч інвалідів, не втратили своєї актуальності.

На думку Президенмою для чорнобильців залишаються питання надання медичних та санаторно-курортних послуг, адже люди, що втратили своє здоров’я у боротьбі з “мирним атомом”, потребують особливої уваги. Саме тому торік на лікування пацієнтів з категорії постраждалих внаслідок аварії було спрямовано майже 42,5 мільйони гривень, а для забезпечення спеціалізованого лікування для осіб, чия інвалідність пов’язана з Чорнобилем, бюджет виділяв майже 29 мільйонів гривень.

Хвилюють чорнобильців і житлові проблеми. Держава намагається забезпечити квадратними метрами інвалідів-чорнобильців, однак придбані торік 475 та заплановані на 2013 рік 504 квартири проблеми, що накопичувалася роками, не вирішують. На думку спеціалістів, така ситуація виникла через те, що норми соціального захисту постраждалих, передбачені законами, відрізняються від реально діючих, встановлених постановами Кабміну. На сьогодні найболючішою проблемою залишається пенсійне забезпечення.

На думку чорнобильців, чергові сумні роковини трагедії – не привід побиватися чи вкотре говорити про “вселенську несправедливість”, це привід сісти за стіл переговорів.

http://chodtrk.com.ua/?p=9172

Останні новини Чернігівщини

З 26 вересня тимчасово будуть змінені маршрути двох автобусів

З 26 вересня тимчасово будуть змінені маршрути двох автобусів 15:11

У Чернігові на період проведення ремонтних робіт по вул. Толстого у роботу міського пасажирського транспорту вносяться тимчасові зміни. Перекриття руху автотранспорту триватиме з 8.00 год. 26 вересня по 20.00 год. 14 жовтня.

Пес Патрон став спеціальним гостем Першої Церемонії нагородження номінації «Чотирилапі захисники»

Пес Патрон став спеціальним гостем Першої Церемонії нагородження номінації «Чотирилапі захисники» 15:10

Нагороди за бездоганне виконання службово-бойових завдань, виявлену хоробрість та досягнення у спорті отримали кінологи зі службовими собаками органів державної влади сектору безпеки та оборони України, які беруть активну участь у бойових діях і вже відзначилися у своїй роботі.

Поліція встановлює обставини смертельної ДТП у Березному

Поліція встановлює обставини смертельної ДТП у Березному 15:07

Поліція розслідує обставини дорожньо-транспортної пригоди в смт Березна, внаслідок якої загинула 66-річна чернігівка.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 15:00

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 22 вересня по 8:00 23 вересня 2022 року

У Чернігові провели мистецький вернісаж до Дня миру

У Чернігові провели мистецький вернісаж до Дня миру 14:53

Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 30 листопада 1982 року 21 вересня було встановлено Міжнародний день миру.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини