Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 травня, 11:01:40

Привід сісти за стіл переговорів

25.04.2013   08:07Агенцiя

26 квітня Україна відзначає 27-мі роковини Чорнобильської трагедії.

За статистикою, станом на перше січня поточного року, в Україні зареєстровано 2 мільйони 370 тисяч осіб, які постраждали внаслідок однієї з найбільших техногенних катастроф людства, з них 317,5 тисяч – ліквідатори першої групи первинного обліку. Щорічно їх кількість зменшується, адже вони мають чималий букет захворювань, зароблених під час рятування світу від “мирного атому”. Саме тому, у відповідності до соціальних ініціатив Президента, питання забезпечення Чорнобильців житлом та спеціалізованим медичним лікуванням повинні бути першочерговим завданням для виконання на місцях.

Ні для кого не секрет, що Чернігівщина входить до переліку областей, які найбільше постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Навіть через 27 років після аварії проблеми соціального захисту населення, постраждалого через аварію на ЧАЕС, а це 84 тисячі мешканців області, серед яких майже 16 тисяч дітей, більше 10 тисяч ліквідаторів та 5 тисяч інвалідів, не втратили своєї актуальності.

На думку Президенмою для чорнобильців залишаються питання надання медичних та санаторно-курортних послуг, адже люди, що втратили своє здоров’я у боротьбі з “мирним атомом”, потребують особливої уваги. Саме тому торік на лікування пацієнтів з категорії постраждалих внаслідок аварії було спрямовано майже 42,5 мільйони гривень, а для забезпечення спеціалізованого лікування для осіб, чия інвалідність пов’язана з Чорнобилем, бюджет виділяв майже 29 мільйонів гривень.

Хвилюють чорнобильців і житлові проблеми. Держава намагається забезпечити квадратними метрами інвалідів-чорнобильців, однак придбані торік 475 та заплановані на 2013 рік 504 квартири проблеми, що накопичувалася роками, не вирішують. На думку спеціалістів, така ситуація виникла через те, що норми соціального захисту постраждалих, передбачені законами, відрізняються від реально діючих, встановлених постановами Кабміну. На сьогодні найболючішою проблемою залишається пенсійне забезпечення.

На думку чорнобильців, чергові сумні роковини трагедії – не привід побиватися чи вкотре говорити про “вселенську несправедливість”, це привід сісти за стіл переговорів.

http://chodtrk.com.ua/?p=9172

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові планують створити Бібліотечний музей книги

У Чернігові планують створити Бібліотечний музей книги 10:51

Для когось карантин – це період вимушеної бездіяльності, а для когось – можливість розпочати нові цікаві проєкти.

На Чернігівщині перейшли до другого етапу послаблення карантинних заходів

На Чернігівщині перейшли до другого етапу послаблення карантинних заходів 10:46

Є всі підстави для переходу області на другий етап виходу із карантину. Відповідне рішення прийняла 28 травня обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яку провів Андрій Подорван, заступник голови Чернігівської ОДА.

Андрій Прокопенко обговорив з аграріями можливості розвитку садівництва та ягідництва в Чернігівській області

Андрій Прокопенко обговорив з аграріями можливості розвитку садівництва та ягідництва в Чернігівській області 08:18

28 травня у Чернігівській обласній державній адміністрації пройшов практичний семінар з садівництва та ягідництва. Цей захід об’єднав науковців з Інституту садівництва НААН, виробників плодово-ягідної продукції, фермерів та представників органів влади.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини