Олександр Ковальов не бачить приводів для паніки
Особистим поглядом на проблеми, які сьогодні найбільше турбують мешканців Чернігова, поділився депутат міської ради, секретар постійної комісії з питань архітектури, будівництва та регулювання земельних відносин Олександр Ковальов.
Про боротьбу зі стихією
- Нещодавно, коли необхідно було ліквідувати наслідки великого снігопаду, всі ми побачили, як дружно працюють люди в нашому місті. Гуртом ми змогли досить швидко упоратися з наслідками негоди.
Сьогодні, через інтенсивне танення великої кількості снігу, в нашому регіоні виникла загроза підтоплень підвалів багатоповерхівок, приватних господарств. Проблемні райони по місту і за його межами існують. Але слід відзначити, що ніякої паніки в місті немає. Комунальні та рятувальні служби уже відпрацювали план дій у надзвичайних ситуаціях. Спільними зусиллями вони працюють чітко і узгоджено, здійснюють відкачування води у всіх випадках загрози підтоплення.
Проблема існує, це треба визнати і обов’язково вирішити. Я вважаю, що необхідно провести фахове обстеження і там, де це потрібно встановити спеціальну підземну дренажну систему. Хоча проведення цих робіт потребує виділення значних коштів, можна продумати механізм співфінансування.
Я і мої колеги в разі наступу води й виникнення загрози життю чи майну наших співгромадян будемо всіляко сприяти координації зусиль відповідних служб.
Про збереження пільгових пасажирських перевезень
- В нашій державі пільгові перевезення регулюються Законом України «Про автомобільний транспорт». Сьогодні в Чернігові ДП «Пассервіс» - основний перевізник до дачних масивів. Їхній транспорт не новий, а отже потребує оновлення, графік перевезення не зовсім влаштовує потреби населення.
А основна проблема в тому, що не завжди вчасно і в повних обсягах перевізники отримують субвенцію з державного бюджету за перевезення пільгових категорій. На мій погляд, дотації розподіляються неправильно. Існує категорія пільговиків, які не часто користуються громадським транспортом, а фактично дотація на них іде. Натомість існує й така категорія пенсіонерів, для кого використання пільгового проїзду є ключовим моментом власної «комерції».
Перевізники ж весь час переживають складні часи, тому що постійно зростають витрати на дизельне паливо, мастила, газ та запчастини.
Я вважаю, що необхідно автобуси взяти в комунальну власність, тобто придбати їх для нашого тролейбусного управління. Таким чином ми зможемо регулювати й розподіл субвенції, і вимагати дотримання якості організації перевезень.
Про земельні питання
- Зараз міська рада готується до чергового засідання, проходять засідання постійних комісій. Всім відомо, що з початку року через зміни в законодавстві сесія не розглядала земельні питання. Заяви від громадян надходять постійно, але вони до цього часу не розглядались.
Проте деякі земельні питання вже попередньо розглянуто на засіданні комісії міської ради з питань архітектури, будівництва та регулювання земельних відносин. На сесії, яка відбудеться 19 квітня, вони будуть розглянуті та вирішені.
Сподіваємося на чимскоріше прийняття законопроекту, яким буде скасовано держмито за витяги з Держреєстру з органів місцевого самоврядування. Адже платити щоразу по 120 гривень – це для міського бюджету відчутна сума. Думаю, що зовсім скоро ми зможемо повернутися до нормального режиму роботи й відновимо розгляд земельних питань.
Ігор Становий
Останні новини Чернігівщини
Робоча група продовжує підготовку Стратегії розвитку Чернігівської громади 16:41
У Чернігові продовжується робота над розробленням проєкту Стратегії розвитку Чернігівської міської територіальної громади на період до 2027 року (з перспективою до 2034 року) та Плану заходів з її реалізації на 2026–2027 роки.
Збірна України з футзалу серед спортсменів з порушеннями зору — переможець міжнародного турніру в Севільї 16:19
З 11 до 14 червня в місті Севілья (Іспанія) відбувся міжнародний турнір з футзалу серед осіб з порушеннями зору.
Механізм проведення виплати разової грошової допомоги до Дня Незалежності України у 2026 році 15:28
У 2026 році розширено перелік категорій осіб, яким грошова допомога виплачується автоматично – більшості отримувачів додатково звертатися за виплатою не потрібно.
Майже 1300 випускників Чернігівщини отримали свідоцтва з відзнакою 14:34
У 2025/2026 навчальному році випускниками 11 класів стали 5685 учнів. З них, 588 школярів отримали свідоцтва про повну загальну середню освіту з відзнакою. Серед закладів освіти регіонального підпорядкування таких випускників 79.
Увага! Інформація щодо оцифрування трудових книжок після 10 червня 2026 року 13:49
Страхувальники, які не подали на оцифрування паперові трудові книжки, застраховані особи, які не зробили цього самостійно, зможуть це здійснити й після 10 червня 2026 року.