Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 30 березня, 13:52:18

Питання дотримання прав дітей-інвалідів на постійному контролі

11.04.2013   08:14

Під головуванням прокурора Чернігівської області Максима Говорухи проведено міжвідомчу нараду: "Про стан додержання законодавства у сфері охорони життя і здоров'я дітей, насамперед, спрямованого на захист прав дітей-інвалідів та дітей з вадами розвитку".

Спільно з прокурорами у заході взяли участь в.о. заступника голови облдержадміністрації Ю. Музика,  керівники Управлінь освіти і науки, охорони здоров'я, Головного управління праці та соціального захисту населення, служби у справах дітей обласної державної адміністрації.
 
Як зазначив у вступному слові Максим Говоруха, одним із пріоритетних завдань, які сьогодні стоять перед усіма органами влади є не тільки захист, але й повнота реалізації прав дітей на охорону життя і здоров'я, і в першу чергу, дітей з інвалідністю.

"Завдання усіх державних органів допомогти дитині перебороти, чи, хоча б полегшити, недугу всіма силами і засобами. Тому наше зібрання і покликане відпрацювати спільний план дій щодо захисту прав дітей з обмеженими можливостями та їх родин", - підкреслив прокурор області.

В області проживає понад 170 тисяч дітей, з них понад 100 тисяч перебувають під диспансерним наглядом, 4,4 тисячі - з вадами фізичного та розумового розвитку, 3,9 тисячі - дітей-інвалідів.

"І особливо прикро, що прокурорські перевірки продовжують встановлювати факти порушень прав дітей-інвалідів на соціальне та медичне забезпечення, їх реабілітації, охоплення освітою тощо" - підкреслив Максим Говоруха.

Органами влади не вирішено забезпечення умов безперешкодного доступу інвалідів до навчально-виховних закладів області. Проблемним є забезпечення підручниками учнів, особливо з вадами зору, що навчаються у спеціальних загальноосвітніх закладах.
З 201 шкільного автобуса, придбаного в області, лише один пристосований для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями. З 36 загальноосвітніх шкіл м. Чернігова лише 3 обладнані пандусами.

Неповною мірою додержуються вимоги ст.ст. 33, 63 Основ законодавства України про охорону здоров'я щодо забезпечення дітей-інвалідів безоплатним протезуванням. Зокрема, потребують невідкладного протезування 46 дітей з порушеннями слуху та 8 з діагнозом "анофтальм". Водночас, затверджені бюджетні видатки на ці заходи не в змозі задовольнити їх потребу у повному обсязі.

Не вирішено проблему санаторно-курортного лікування дітей-інвалідів. Через неналежну організацію розподілу путівок у санаторіях проліковано лише 381 дитина-інвалід. Водночас залишилися не використаними майже 100 путівок. При цьому, упродовж трьох останніх років понад 30 дітей-інвалідів в Ічнянському, Ріпкинському та Чернігівському районах не отримали жодної путівки.

Учасниками наради визначено заходи, спрямовані на забезпечення захисту прав дітей-інвалідів та дітей з вадами розвитку, вирішення їх нагальних проблем. Зокрема заплановано перевірки стану надання оздоровчих та реабілітаційних послуг дітям-інвалідам у спеціальних установах, забезпечення дітей-інвалідів протезами, технічними засобами пересування і реабілітації.

Питання стану дотримання законодавства у сфері охорони життя і здоров'я дітей, захисту їх прав, а в особливості прав дітей-інвалідів завжди перебувають на особливому контролі прокуратури Чернігівської області.

Останні новини Чернігівщини

Владислав Атрошенко придбав апарат ШВЛ для міської лікарні, яка прийматиме хворих з коронавірусом

Владислав Атрошенко придбав апарат ШВЛ для міської лікарні, яка прийматиме хворих з коронавірусом 12:11

Протягом останніх днів для міської лікарні № 2, яка першою прийматиме можливих хворих на коронавірус, закупили п’ять нових апаратів штучної вентиляції легень.

Кордон за тиждень. Офіційно

Кордон за тиждень. Офіційно 11:04

Протягом тижня обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою.

У Чернігові, Ніжині та Прилуках можна шукати роботу онлайн – по карті вакансій міста

У Чернігові, Ніжині та Прилуках можна шукати роботу онлайн – по карті вакансій міста 10:56

Інтерактивною картою вакансій можуть скористатися бажаючі знайти роботу не лише у місті Чернігові, а й у містах Ніжині та Прилуках. Адже заявлені у службу зайнятості вакансії знаходяться у вільному доступі в мережі Інтернет.

Ніжин: щотижнева оперативна нарада при міському голові

Ніжин: щотижнева оперативна нарада при міському голові 10:40

30 березня відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини