Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 6 грудня, 19:09:10

Питання дотримання прав дітей-інвалідів на постійному контролі

11.04.2013   08:14

Під головуванням прокурора Чернігівської області Максима Говорухи проведено міжвідомчу нараду: "Про стан додержання законодавства у сфері охорони життя і здоров'я дітей, насамперед, спрямованого на захист прав дітей-інвалідів та дітей з вадами розвитку".

Спільно з прокурорами у заході взяли участь в.о. заступника голови облдержадміністрації Ю. Музика,  керівники Управлінь освіти і науки, охорони здоров'я, Головного управління праці та соціального захисту населення, служби у справах дітей обласної державної адміністрації.
 
Як зазначив у вступному слові Максим Говоруха, одним із пріоритетних завдань, які сьогодні стоять перед усіма органами влади є не тільки захист, але й повнота реалізації прав дітей на охорону життя і здоров'я, і в першу чергу, дітей з інвалідністю.

"Завдання усіх державних органів допомогти дитині перебороти, чи, хоча б полегшити, недугу всіма силами і засобами. Тому наше зібрання і покликане відпрацювати спільний план дій щодо захисту прав дітей з обмеженими можливостями та їх родин", - підкреслив прокурор області.

В області проживає понад 170 тисяч дітей, з них понад 100 тисяч перебувають під диспансерним наглядом, 4,4 тисячі - з вадами фізичного та розумового розвитку, 3,9 тисячі - дітей-інвалідів.

"І особливо прикро, що прокурорські перевірки продовжують встановлювати факти порушень прав дітей-інвалідів на соціальне та медичне забезпечення, їх реабілітації, охоплення освітою тощо" - підкреслив Максим Говоруха.

Органами влади не вирішено забезпечення умов безперешкодного доступу інвалідів до навчально-виховних закладів області. Проблемним є забезпечення підручниками учнів, особливо з вадами зору, що навчаються у спеціальних загальноосвітніх закладах.
З 201 шкільного автобуса, придбаного в області, лише один пристосований для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями. З 36 загальноосвітніх шкіл м. Чернігова лише 3 обладнані пандусами.

Неповною мірою додержуються вимоги ст.ст. 33, 63 Основ законодавства України про охорону здоров'я щодо забезпечення дітей-інвалідів безоплатним протезуванням. Зокрема, потребують невідкладного протезування 46 дітей з порушеннями слуху та 8 з діагнозом "анофтальм". Водночас, затверджені бюджетні видатки на ці заходи не в змозі задовольнити їх потребу у повному обсязі.

Не вирішено проблему санаторно-курортного лікування дітей-інвалідів. Через неналежну організацію розподілу путівок у санаторіях проліковано лише 381 дитина-інвалід. Водночас залишилися не використаними майже 100 путівок. При цьому, упродовж трьох останніх років понад 30 дітей-інвалідів в Ічнянському, Ріпкинському та Чернігівському районах не отримали жодної путівки.

Учасниками наради визначено заходи, спрямовані на забезпечення захисту прав дітей-інвалідів та дітей з вадами розвитку, вирішення їх нагальних проблем. Зокрема заплановано перевірки стану надання оздоровчих та реабілітаційних послуг дітям-інвалідам у спеціальних установах, забезпечення дітей-інвалідів протезами, технічними засобами пересування і реабілітації.

Питання стану дотримання законодавства у сфері охорони життя і здоров'я дітей, захисту їх прав, а в особливості прав дітей-інвалідів завжди перебувають на особливому контролі прокуратури Чернігівської області.

Останні новини Чернігівщини

Рятувальники провели роз’яснювальну роботу з любителями зимової риболовлі

Рятувальники провели роз’яснювальну роботу з любителями зимової риболовлі 10:13

Водойми області тільки-но почали вкриватися льодовим покровом, а любителі вже вийшли на зимову риболовлю. На жаль, люди іноді не замислюються, що така безпечність може коштувати їм життя. Тож, щоб запобігти нещасним випадкам на водоймах співробітники Корюківського районного відділу Головного управління ДСНС провели профілактично-інформаційний рейд.

Мистецький початок грудня

Мистецький початок грудня 10:06

Перший зимовий місяць у Чернігівському драмтеатрі ім. Т.Г.Шевченка обіцяє бути насиченим різноманітними культурно-мистецькими заходами. Це і передсвяткові концертні програми, і прем’єра казки та інтермедії для дітей біля Новорічної ялинки, і поновлені вистави діючого репертуару театру.

 Герої боїв біля Чернігова — у другій серії трилогії Суспільного «Битва за Чернігів»

Герої боїв біля Чернігова — у другій серії трилогії Суспільного «Битва за Чернігів» 09:57

6 грудня о 20:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів вийде друга частина документального фільму «Битва за Чернігів».

“BissQuit”: “Jazz-Куліса vol. XVII”

“BissQuit”: “Jazz-Куліса vol. XVII” 09:44

Оновлений склад — і нова концертна програма! Проєкт Чернігівського обласного філармонійного центру “Jazz-Куліса” ще раз підкреслює: “Джаз — музика вільних людей!”. Це гасло під час війни як ніколи актуальне.

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події,  зареєстровані на території  області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані на території області за минулу добу 09:34

Протягом минулої доби зареєстровано 16 небезпечних подій, а саме: 15 пожеж,та 1 випадок загибелі на водних об’єктах. Внаслідок цих подій загинули 2 особи.