Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 27 вересня, 14:19:17

Прокурор Чернігівської області Максим Говоруха: “Тільки спільними зусиллями ми можемо протистояти корупції”

29.03.2013   18:57

Під головуванням прокурора Чернігівської області Максима Говорухи відбулось розширене засідання колегії прокуратури області, на якому обговорено стан додержання та виконання правоохоронними органами регіону законодавства про запобігання і протидії корупції, прокурорського нагляду на цьому напрямі.

У засіданні взяли участь голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко, заступник начальника Головного управління Генеральної прокуратури України В’ячеслав Рябенко, керівники правоохоронних відомств області.

“Головним критерієм ефективності роботи правоохоронних органів має стати оперативне виявлення корупціонерів, перед усім, у тих сферах, від яких постійно залежать наші громадяни, своєчасне розслідування таких проваджень з безумовним забезпечення невідворотності покарання” – зазначив у своєму виступі прокурор області Максим Говоруха.

Прокурор області наголосив, що будь-який факт корупційних діянь має розглядатись не просто як чергове порушення законодавства, а, передусім, як злісне посягання на суспільну стабільність, як брутальне ігнорування основних положень конституції України та її законів.

“Тільки спільними зусиллями ми зможемо протидіяти корупції, тому ще раз загострюю вашу увагу на необхідності забезпечення координації не на папері, а в реальному житті” – підкреслив Максим Говоруха.

Як зазначили учасники колегії, керівництвом прокуратури області спільно з іншими правоохоронними органами постійно вживаються організаційно-практичні заходи задля підвищення ефективності прокурорсько-слідчої діяльності щодо протидії корупційним проявам.

Так, упродовж 2012 року правоохоронними органами області до суду направлено 22 кримінальні справи про злочини з ознаками корупції, 20 з яких за хабарництво, 2 – за фактом незаконного збагачення. До кримінальної відповідальності притягнуто 24 особи. Загальна сума хабарів склала майже 300 тис. грн. Встановлено збитків на суму понад 50 тис. грн., накладено арешт на майно обвинувачених на суму понад 150 тис. грн.

У поточному році, до суду скеровано обвинувальні акти у 5 кримінальних провадженнях про хабарництво. Розслідується 7 проваджень. Складено 23 протоколи про адміністративні корупційні правопорушення.

За підсумками засідання колегії визначено пріоритет в роботі правоохоронних органів у поточному році, а також намічено шляхи кардинального підвищення ефективності боротьби з корупцією.
 

Останні новини Чернігівщини

Вони плетуть Перемогу: чернігівські волонтери організували плетіння сіток на фронт

Вони плетуть Перемогу: чернігівські волонтери організували плетіння сіток на фронт 14:15

«Кожен із нас зараз має робити все, що він може, тільки трішки більше!» – каже чернігівська волонтерка Марина Лисенко, яка організувала плетіння маскувальних сіток на фронт.

За втручання обласної прокуратури повернуто у комунальну власність об’єкт незавершеного будівництва

За втручання обласної прокуратури повернуто у комунальну власність об’єкт незавершеного будівництва 14:11

Органами прокуратури забезпечено виконання рішення суду та повернуто у комунальну власність об’єкт незавершеного будівництва - комплекс будов та споруд районної лікарні в місті Прилуки Чернігівської області вартістю майже 400 тис. грн.

«Інформація, яку ти знайшов, може врятувати життя», — журналістка Суспільне Чернігів Аліна Клименко

«Інформація, яку ти знайшов, може врятувати життя», — журналістка Суспільне Чернігів Аліна Клименко 14:08

Журналістка Суспільне Чернігів Аліна Клименко залишилася у блокадному Чернігові, під обстрілами російської армії, щоб бути зі своєю громадою, інформувати людей про загрози, показувати Україні та світові, що відбувається.

Працівника Держекоінспекції у Чернігівській області засуджено судом за одержання неправомірної вигоди

Працівника Держекоінспекції у Чернігівській області засуджено судом за одержання неправомірної вигоди 14:05

Обласною прокуратурою забезпечено підтримання публічного обвинувачення у кримінальному провадженні за фактом одержання неправомірної вигоди державним інспектором контролюючого органу (ч. 1 ст. 368 КК України).

Мистецтво – на підтримку ЗСУ

Мистецтво – на підтримку ЗСУ 14:03

Протягом серпня-вересня поточного року творчий склад Чернігівського академічного облмуздрамтеатру ім. Т.Г.Шевченка втілив низку мистецьких проектів, спрямованих на підтримку Збройних Сил України, духовної міцності чернігівців, усіх захисників рідної землі.