Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 27 лютого, 23:45:11

Держкомтелерадіо доопрацював законопроект про реформування комунальних ЗМІ

28.03.2013   17:02Агенцiя

Держкомтелерадіо України доопрацював підготовлений ним законопроект «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Зокрема, були розглянуті пропозиції від Національної спілки журналістів.

Згідно з документом, реформування друкованих засобів масової інформації та редакцій здійснюватиметься у два етапи – впродовж трьох і двох років відповідно після набрання чинності закону. Попередній варіант проекту передбачав розширення другого етапу до чотирьох років.

Після виходу державних органів зі складу засновників (співзасновників) видання та редакції, трудовий колектив газети матиме змогу утворити суб’єкт господарювання із збереженням назви, цільового призначення та тематичної спрямованості друкованого ЗМІ.

Рішення про реформування прийматиме засновник (співзасновник) за участі трудового колективу редакції. Останній має пріоритетне право у визначенні способу реформування.

Якщо колектив друкованого видання не подасть у встановлений строк пропозицій щодо своєї участі у процесі реформування, то майно редакції, що перебувало в державній чи комунальній власності, буде передано на приватизацію.

Засновники медіа впродовж 4 місяців з дня набрання чинності закону повинні будуть погасити всі заборгованості та фінансові зобов’язання.

У доопрацьованому законопроекті детально прописане положення про те, що у процесі реформування управління майном редакції здійснює засновник, котрий не має права проводити будь-які фінансові операції, спрямовані на відчуження майна редакції, його продаж, заставу, обміну та ін.

Моніторити цей процес буде Держкомтелерадіо України. Як зазначається – із метою забезпечення функціонування друкованих ЗМІ і редакцій, збереження їх назви, цільового призначення та тематичної спрямованості.

Новий варіант проекту закону передбачає і подовження терміну оренди приміщень державної або комунальної власності, в яких перебували редакції на момент реформування. Так, вони передаватимуться в оренду строком не менше, ніж на п’ятнадцять років, з розміром орендної плати, встановленим для бюджетних організацій.

Реформовані ЗМІ можуть розраховувати на державну підтримку - за умови, якщо збережуть своє цільове призначення і функціонування. Це може бути адресна підтримка, сприяння щодо укладення договорів на висвітлення діяльності органів місцевої влади та самоврядування тощо.

Положення законопроекту та зауваження НСЖУ до нього обговорювалися на засіданні експертної ради з питань приведення законодавства у сфері медіа до європейських стандартів Міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів. Також він розміщений для громадського обговорення на офіційному сайті Держкомтелерадіо та на Урядовому порталі.

Детальніше ознайомитися із текстом документа можна на сайті Комітету у рубриці «Законопроектна діяльність» (підрубрика «Проекти Законів України») за адресою http://comin.kmu.gov.ua/control/uk/publish/category/main?cat_id=80453 .

Нагадаємо, Парламентська Асамблея Ради Європи ще у 2005 році закликала Україну розпочати роздержавлення друкованих засобів масової інформації, заснованих органами державної влади та місцевого самоврядування. Держкомтелерадіо України підготував відповідний законопроект, метою якого є обмеження впливу органів державної влади на діяльність друкованих медіа.

Реалізація законопроекту, упевнені його розробники, забезпечуватиме створення економічно незалежних друкованих засобів масової інформації, належних умов їх діяльності, що сприятиме покращенню інформаційного забезпечення громадян України.


Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

Останні новини Чернігівщини

В області відпрацьовані заходи із запобігання поширенню коронавірусу

В області відпрацьовані заходи із запобігання поширенню коронавірусу 16:17

26 лютого голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко провів об’єднане засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і тимчасової протиепідемічної комісії щодо координації роботи із запобігання занесенню та поширенню на території області випадків захворювання коронавірусом.

Депутати підтримали рішення щодо знесення недобудови

Депутати підтримали рішення щодо знесення недобудови "Дворянського зібрання" на Валу 16:08

27 лютого на засіданні 52-ї сесії Чернігівської міської ради 7-го скликання депутати підтримали питання щодо визначення відповідального управління міської ради, якому буде доручено провести необхідні заходи, пов’язані зі знесенням багаторічної недобудови на Валу, з урахуванням однієї правки.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 12:55

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Капелі бандуристів - 10 років

Капелі бандуристів - 10 років 12:48

Своє перше десятиліття відзначив один з найунікальніших бандурних колективів України — Капела бандуристів імені Остапа Вересая Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.

Затвердили бренд міста

Затвердили бренд міста "Ніжин-завжди різний" 12:16

26 лютого на черговій 68 сесії Ніжинської міської ради VII скликання було прийнято важливе рішення для громади «Про організаційні заходи щодо визначення бренду міста Ніжина».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини