Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 27 лютого, 23:43:51

Генеральні плани міст Чернігівщини доступні для обраних

28.03.2013   16:07Агенцiя

У жодному з 16-ти міст Чернігівської області генеральні плани не є доступними для громадськості.

Про це 27 березня 2013 року на презентації результатів моніторингу доступності генеральних планів розповіли громадські активісти Чернігівщини спільно із експертами Східноукраїнського центру громадських ініціатив. Дослідження проводилось з липня по грудень 2012 року.

За словами голови Східноукраїнського центру громадських ініціатив Володимира Щербаченка, генеральний план - це найважливіший документ, який відображає процес розвитку, планування, забудови та іншого використання території населеного пункту. Цей документ описує як поточний стан розвитку міста, так і план на найближчі роки.

Згідно Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", загальна доступність матеріалів генерального плану населеного пункту забезпечується шляхом його розміщення на веб-сайті органу місцевого самоврядування та у місцевих періодичних друкованих ЗМІ, а також у загальнодоступному місці у приміщенні такого органу.

Але, в той же час, за словами Віктора Тарасова, виконавчого директора Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, на сьогодні в жодному місті Чернігівщини не виконані вимоги законодавства щодо оприлюднення матеріалів генерального плану й їх не можна назвати доступними.

Зокрема, у шести містах області повідомили, що генплани перебувають під грифом "Для службового користування" та зберігаються у відповідних райдержадміністраціях (Батурин, Бахмач, Ічня, Носівка, Остер, Щорс). У Семенівці генплан зберігається в міській раді, але також має гриф обмеженого доступу.
У Бобровиці, Борзні та Новгород-Сіверському стверджують, що генеральні плани застарілі й втратили чинність, а в Городні знаходиться на експертизі в проектному інституті.

В той же час в Мені та Прилуках затвердженого генерального плану міста взагалі ніколи не було.

Тільки в Корюківці відповіли, що мають новий затверджений генплан, який містить як відкриту так й таємну частину, але до цього часу він знаходиться в Корюківській РДА. Згідно рішення міської ради, міський голова уповноважений звернутися до суду з вимогою до РДА передати міській громаді нетаємну частину генерального плану міста.

В управлінні архітектури та містобудування Чернігівської міської ради повідомили, що Генеральний план міста також має гриф "Для службового користування", а тому копії генплану надати не можуть. Та запевнили, що всі бажаючі можуть ознайомитися з матеріалами будь-якої містобудівної документації за попередньою домовленістю в межах управління архітектури міської ради.

У підсумку координатор проекту з моніторингу доступності генеральних планів міст в Чернігівській області Віктор Тарасов спільно з членами ініціативної робочої групи по збереженню чернігівського лісопарку "Ялівщина" змогли ознайомитися з генпланом Чернігова в приміщенні міської архітектури, але під суворим наглядом працівників управління, без можливості робити копії та фотографії матеріалів генплану міста.

Аналіз офіційних веб-сайтів міських рад області також показав практично повну відсутність матеріалів містобудівної документації на цих веб-ресурсах всупереч вимогам законодавства.

"Генеральні плани забудови міст згідно законодавства мають бути відкриті для громади. Але, як бачимо, поки що норми закону не виконуються, а обгрунтування міськими радами причин неможливості надання запитуваної інформації виглядає недолуго та безглуздо", - зазначила одна з координаторів моніторингу в Чернігівській області Альона Шешеня.

Під час заходу були також презентовані результати моніторингу дотримання майнових прав громадян в Чернігівській області, проведеного Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини.
 

Останні новини Чернігівщини

В області відпрацьовані заходи із запобігання поширенню коронавірусу

В області відпрацьовані заходи із запобігання поширенню коронавірусу 16:17

26 лютого голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко провів об’єднане засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і тимчасової протиепідемічної комісії щодо координації роботи із запобігання занесенню та поширенню на території області випадків захворювання коронавірусом.

Депутати підтримали рішення щодо знесення недобудови

Депутати підтримали рішення щодо знесення недобудови "Дворянського зібрання" на Валу 16:08

27 лютого на засіданні 52-ї сесії Чернігівської міської ради 7-го скликання депутати підтримали питання щодо визначення відповідального управління міської ради, якому буде доручено провести необхідні заходи, пов’язані зі знесенням багаторічної недобудови на Валу, з урахуванням однієї правки.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 12:55

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Капелі бандуристів - 10 років

Капелі бандуристів - 10 років 12:48

Своє перше десятиліття відзначив один з найунікальніших бандурних колективів України — Капела бандуристів імені Остапа Вересая Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.

Затвердили бренд міста

Затвердили бренд міста "Ніжин-завжди різний" 12:16

26 лютого на черговій 68 сесії Ніжинської міської ради VII скликання було прийнято важливе рішення для громади «Про організаційні заходи щодо визначення бренду міста Ніжина».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини