Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 27 жовтня, 00:05:02

Про стан бібліотечної системи міста, її проблеми та перспективи говорили бібліотекарі під час зустрічі з народним депутатом України Сергієм Андросом

23.11.2011   12:06

Сергій Андрос став читачем бібліотеки ім.Коцюбинського.

Сергій Андрос став читачем бібліотеки ім.Коцюбинського

Сергій Андрос став читачем бібліотеки ім.Коцюбинського

Зустріч проходила 22 листопада в міській бібліотеці ім. Коцюбинського, читачем якої і став сьогодні депутат-регіонал з "легкої" руки директора міської ЦБС Ніни Власенко. До речі, господарі подбали не тільки про залучення такого читача, а й, дізнавшись про хобі, подарували енциклопедію мисливця.

Спочатку Ніна Іванівна розказала гостю про історію створення та сьогодення міської бібліотечної системи. Так, до її складу входять 13 бібліотек, читачами яких є 37 тисяч городян, дві третини - це діти та юнацтво. Розповідь була не лише про здобутки та досягнення, але й про проблеми. А головних та найбільш важко вирішуваних серед них дві. Перша стосується прибудови приміщення до бібліотеки ім.Коцюбинського, а друга - за останні 30 років в місті не було побудовано жодної бібліотеки, а мікрорайон Масани, взагалі, не може похвалитися її  наявністю. "Ми не село, не глибинка, ми повинні розвиватися", - переконана Ніна Власенко.

Поповнення бібліотечних фондів - це третя проблема, що додається до тих двох. Книги дорожчають, а коштів на їх придбання виділяється мало. "Треба або зупинити ціни на книги, або збільшувати бюджет", - каже директорка ЦБС.

У своєму виступі Сергій Андрос запевнив бібліотекарів, що це не передвиборні походи, а зустрічається з людьми він з метою зрозуміти як живуть, з якими проблемами вони стикаються на підприємствах та в колективах. "Я живу в нашому місті і я хочу допомогти нашому місту", - наголосив народний депутат.

Сергій Олександрович подякував бібліотечним працівникам за працю та сумлінне виконання обов'язків по збереженню та примноженню читачів. Сам він з повагою ставиться до книги та читати любить з дитинства. Хоча зараз через зайнятість менше, але все одно читає. 

Щодо проблем, які були озвучені директором, депутат-регіонал запропонував наступне. Щодо прибудови до бібліотеки Коцюбинського - перегляд проекту і розгляд можливості виділення з бюджету коштів на його реалізацію. "Я готовий взяти на себе місію по організації контакту з міською владою, - сказав С.Андрос. - В цьому питанні потрібно підходити професійно. Переконатися, що проект відповідає нинішнім цінам. Бо якщо з бюджету будуть виділені гроші, а за нинішньою вартістю на ці гроші можна купити лише двері та вікна. Я з цього питання буду розмовляти з депутатами, з міським головою і сподіваюся, що наступного року якщо це буде пріоритетним об'єктом, то думаю, що не існує не вирішуваних питань".

На думку депутата бібліотеку в мікрорайоні Масани також можна створити, але потрібно щоб виконувалися дві умови: можливість міського бюджету утримувати цю установу та наявність необхідності в ній. "Питання важливе, думаю його можна буде вирішити, але за нормальної фінансової можливості", - запевнив Сергій Андрос.

Ще довго спілкувалися бібліотекарі з гостем. І про виплату зарплат бюджетникам, і про бюджет на наступний рік, і про комунальні проблеми, і про бібліотечні фонди і просто про життя. Зустріч вийшла дуже тепла і корисна для обох сторін.

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 6 679 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 6 679 осіб 20:31

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 26 жовтня в області щеплено першою та другою дозою 422 373 людини.

Скільки шкіл Чернігова зможуть працювати при вимозі 100% вакцинації працівників?

Скільки шкіл Чернігова зможуть працювати при вимозі 100% вакцинації працівників? 20:27

На сьогодні тільки одна чернігівська школа - №4 - вже має 100% вакцинованих працівників. І ще 11 шкіл міста досягли показника вакцинації співробітників понад 90%. Це школи 5, 7, 9, 13, 14,17, 18, 20, 30, 35, 36. Загальний же середній показник вакцинації освітян Чернігова – 87% по школах і 88% по садочках.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 325 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 325 нових випадків COVID-19 20:20

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 26 жовтня в області зафіксовано 325 нових випадкiв COVID-19.

 Михайло Федоров проінспектував підключення сіл Чернігівщини до інтернету в межах проєкту «Інтернет-субвенція»

Михайло Федоров проінспектував підключення сіл Чернігівщини до інтернету в межах проєкту «Інтернет-субвенція» 20:16

Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров сьогодні відвідав з робочим візитом Чернігівську область, щоб проінспектувати підключення сіл до інтернету в межах проєкту «Інтернет-субвенція».

Державні гроші мають витрачатися раціонально: В’ячеслав Чаус на об’єктах «Великого будівництва» Ніжинщини 20:05

Голова Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслав Чаус продовжує оглядати хід реалізації президентської програми «Велике будівництво». Відвідує як уже завершені об’єкти, так і ті, що мають статус кандидатів на фінансування. Сьогодні з таким візитом побував у Ніжинському районі.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини