Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 27 лютого, 23:02:46

Реформування підрозділів МНС

22.11.2011   17:30Агенцiя

В цьому році на Чернігівщині співробітниками МНС врятовано 124 людини

В цьому році на Чернігівщині співробітниками МНС врятовано 124 людиниНа виконання вимог Указів Президента України від 09.12.2010 р. №1085/2010 “Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади”, від 06.04.2011 р. №392 “Питання Державної інспекції техногенної безпеки України” та від 06.04.2011 р. № 402 “Про Положення про Міністерство надзвичайних ситуацій України”, розпорядження Президента України від 09.09.2011 р. № 277 “Про деякі питання щодо реалізації заходів, пов’язаних з оптимізацією системи центральних та місцевих органів виконавчої влади” та постанови Кабінету Міністрів України від 22.06.2011 р. № 767 “Про утворення територіальних органів Державної інспекції техногенної безпеки”, МНС України проведений комплекс заходів щодо направлення осіб начальницького складу територіальних органів управління для подальшого проходження служби до Державної інспекції техногенної безпеки України. Дана інспекція є правонаступником Державного департаменту пожежної безпеки та Державної інспекції цивільного захисту МНС України, а також являється центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра надзвичайних ситуацій України.

У зв’язку з цим, з підпорядкування УМНС в Чернігівській області виведено служби держпожнагляду та інспекції цивільного захисту. Відтепер вони обидві складають основу управління Держтехногенбезпеки в Чернігівській області. На останнє покладено завдання щодо реалізації державної політики у сферах пожежної і техногенної безпеки, цивільного захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, державного нагляду (контролю) у цих сферах та за діяльністю аварійно-рятувальних служб, внесення пропозицій щодо її формування, проведення дізнання у справах про пожежі та порушення протипожежних правил, внесення пропозицій щодо формування державної політики у відповідній сфері. Розташовується територіальне управління Держтехногенбезпеки та його районні (міські) підрозділи, як і раніше – в обласному управлінні та райвідділах МНС.

Основними завданнями управління МНС в Чернігівській області є забезпечення реалізації державної політики у сфері цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного, природного та військового характеру, техногенної та пожежної безпеки, запобігання, реагування та ліквідації наслідків НС у мирний час та особливий період, організація ліквідації наслідків НС, проведення пошуково-рятувальних робіт, а також виконання невідкладних робіт у мирний час та особливий період при загрозі або виникненні НС, знешкодження вибухонебезпечних предметів, що залишилися після війн, сучасних боєприпасів та підривних засобів (крім вибухових пристроїв, що використовуються у терористичних цілях, та за винятком територій Збройних Сил, інших військових формувань), аналіз, прогнозування ймовірності та визначення показників ризику виникнення НС, здійснення комплексу оперативних та довгострокових заходів щодо попередження і нейтралізації загроз виникнення надзвичайних ситуацій, розроблення і реалізація заходів щодо підтримання в готовності органів управління і підпорядкованих сил до дій за призначенням у мирний час та особливий період.

Після реформування, нині штатна чисельність Чернігівського оперативно-рятувального гарнізону МНС для виконання покладених завдань складає 1490 осіб та 311 одиниць пожежної, аварійно-рятувальної, інженерної, піротехнічної, радіаційно-хімічної та іншої спецтехніки. Окрім цього, у поточному році вже 16 пожежних підрозділів пройшли атестацію та на їх базі створені державні аварійно-рятувальні служби, які надаватимуть кваліфіковану допомогу людям під час надзвичайних ситуацій, а також на договірних засадах виконуватимуть послуги з постійного та обов’язкового обслуговування потенційно-небезпечних об’єктів.

У листопаді 2011 року в Чернігові на базі учбового пункту навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності обладнано смугу психологічної підготовки та тренувальний комплекс. Це сприятиме підвищенню якості проведення навчального процесу з молодими співробітниками, які приймаються на службу в підрозділи Чернігівського оперативно-рятувального гарнізону МНС.

Слід зазначити, що в цьому році на Чернігівщині в ході гасіння пожеж та ліквідації наслідків аварій завдяки оперативному реагуванню та професійним діям, співробітниками МНС врятовано 124 людини, з них 9 дітей, 1443 будівлі, 141 голову худоби, 96 одиниць техніки та матеріальних цінностей на загальну суму понад 61 млн грн.


Володимир Муха, депутат обласної ради, начальник УМНС в Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

В області відпрацьовані заходи із запобігання поширенню коронавірусу

В області відпрацьовані заходи із запобігання поширенню коронавірусу 16:17

26 лютого голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко провів об’єднане засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і тимчасової протиепідемічної комісії щодо координації роботи із запобігання занесенню та поширенню на території області випадків захворювання коронавірусом.

Депутати підтримали рішення щодо знесення недобудови

Депутати підтримали рішення щодо знесення недобудови "Дворянського зібрання" на Валу 16:08

27 лютого на засіданні 52-ї сесії Чернігівської міської ради 7-го скликання депутати підтримали питання щодо визначення відповідального управління міської ради, якому буде доручено провести необхідні заходи, пов’язані зі знесенням багаторічної недобудови на Валу, з урахуванням однієї правки.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 12:55

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Капелі бандуристів - 10 років

Капелі бандуристів - 10 років 12:48

Своє перше десятиліття відзначив один з найунікальніших бандурних колективів України — Капела бандуристів імені Остапа Вересая Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.

Затвердили бренд міста

Затвердили бренд міста "Ніжин-завжди різний" 12:16

26 лютого на черговій 68 сесії Ніжинської міської ради VII скликання було прийнято важливе рішення для громади «Про організаційні заходи щодо визначення бренду міста Ніжина».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини